argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
argawen, kadyszka jest zasilana z akumulatorka LiIon, identycznym z NP-400 Minolty. Ten ktory przychodzi z aparatem ma calkiem przyzwoita pojemnosc, AFAIR 1650mAh.
To wiem, ale pytałem się jakie to jest firmowe zasilanie DS-a :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Emigrant, idąc dalej tym tropem, możesz w plecaku nosić akumulator od Ziła 131 - wówczas problem FF powinien wręcz przybrać minusowe tendencje.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
FF z minusową tendencją, to ani chybi BF. Tez niedobrze. Chyba z tym aku do Ziła 131 to trochę przesadziłeś - trzeba znależć coś słabszego. Nie podejmuję się typowania co, gdyż aż takim znawcą fotografii nie jestem.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Michu Przecież tu nie chodzi o wielkość, tylko ilość. Minimum 2 aku.

Rozładowany wyjmujemy i podłączamy do ładowarki na dynamo w plecaku poruszane ciężarkiem balansującym w czasie chodzenia.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, to tak nie dziala. Wyobraz sobie ze najpierw masz w pelni zaladowane dwa akumulatorki; aparat ciagnie z body, po jakims czasie ten w body staje sie rozladowany. Wtedy aparat sam sie przelacza sie do gripa. W czasie w ktorym ten w body byl "nieco" rozladowany ale zanim nastapilo przelaczenie, napiecie podawane do aparatu bedzie nizsze; wtedy tez mozesz spodziewac sie problemow. Ale oczywiscie
1. mozliwe ze Twoj aparat w ogole nie bedzie miec problemow z FF, tak jak moj (a moze to dlatego ze jeszcze nie rozladowalem baterii, ona naprawde dobrze trzyma)
2. mozesz sobie recznie przelaczyc body z jednego akumulatorka na drugi

[ Dodano: 2007-01-05, 14:57 ]
argawen, eee.... o ile dobrze pamietam dwie baterie litowe CR-V3

[ Dodano: 2007-01-05, 14:58 ]
emigrant, zglos patent bo Ci ktos pomysl zakosi, a pewnie mozna spora kase zarobic na produkcji takiego zasilacza ;-)

 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
2. mozesz sobie recznie przelaczyc body z jednego akumulatorka na drugi


Otóż to. Nie wybieramy automatyki, tylko ręcznie ustawiamy, że pierwszy rozładowuje się ten w gripie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
o ile dobrze pamietam dwie baterie litowe CR-V3
No tak, to tak dawno było, ze zapomniałem :-/ .
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
mam FF ;(
No i mnie też dopadło...
Zaraz jak tylko dostałem k10 przestrzeliłem wszystkie szkło, które miałem i odetchnołem z ulgą, FA 50/1.4 trafia w punkt przy 1.4, reszta też. czyli mnie to nie dotyczy. No i było pięknie przez pewien czas...

Wczoraj podpinam nowego zooma, (Tokina AT-X 28-70) no coś dziwnie nieostro, no ale mało światła może SR nie wydala. Daleki jestem od robienia testów linijkowych, ale po kilku zdjęciach widze, że mój nowy obiektyw jest rewelacyjnie ostry, tylko, że mocno do przodu. Na trzech metrach na maksymalnej dziurze myli sie o metr!

No i teraz takie pytanie - czy leczy się obiektywy z tej przypadłości?
(oczywiście używany, bez gwarancji, więc raczej jakiś niezależny punkt - ale czy wogóle ktoś się tym zajmuije?)
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Chyba dołączam do FFowców. Chciałem sobie kupić Tamrona 28-75 2,8. Sprawdziłem trzy egzemplarze i każdy miał FF 6 do 10mm na focus chartcie. Mało prawdopodobne żeby wszystkie trzy były lewe...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
StarskiPL napisał/a:
Mało prawdopodobne żeby wszystkie trzy były lewe...
mozliwe.....
 
msnight  Dołączył: 28 Sie 2007
czy dobrze rozumiem że z manualną 50 nie sprawdzę FF/BF nawet z potwierdzeniem ostrości? tylko szkła AF?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
msnight napisał/a:
czy dobrze rozumiem że z manualną 50 nie sprawdzę FF/BF nawet z potwierdzeniem ostrości? tylko szkła AF?


Nie, sprawdzisz na planszy testowej, czy nie masz przypadkiem FF/BF NA MATÓWCE...
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alkos, Msnight - chyba się mylicie. Można pozostawić korpus w trybie AF i ustawiać ostrość w trybie pulapki ostrości kręcąc ręcznie obiektywem do momentu uzyskania potwierdzenia ustawienia ostrości przez czujniki AF. Nie wiem, czy będzie to wystarczająco dokładna metoda, ale silny FF/BF powinien przy niej wyleźć na światło dzienne.
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
A czy ktoś testował już regulację AF przez menu serwisowe?
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
ja na wszelki wypadek wgrałe od razu 1.30, żeby mnie nie korciło...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
Można pozostawić korpus w trybie AF i ustawiać ostrość w trybie pulapki ostrości kręcąc ręcznie obiektywem do momentu uzyskania potwierdzenia ustawienia ostrości przez czujniki AF. Nie wiem, czy będzie to wystarczająco dokładna metoda, ale silny FF/BF powinien przy niej wyleźć na światło dzienne.


Silny FF/BF tak, delikatny nie. A do tego dochodzi jeszcze mozliwosc zlego ustawienia matowki - sprawa sie zaciemnia, co?...

Cytat
A czy ktoś testował już regulację AF przez menu serwisowe?


Tak, działa bardzo dobrze. Pod warunkiem ze z wszystkimi szklami masz takie samo FF/BF...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
alkos napisał/a:
Tak, działa bardzo dobrze. Pod warunkiem ze z wszystkimi szklami masz takie samo FF/BF...

Wbrew pozorom nie. Ja miałem w świetle dziennym w punkt 50/1.4 i 100/2.8, a silny BF na 35/2. Po kupnie 77 i 31 (niby trafiały, ale jakoś nie do końca) wyregulowałem wszystko maksymalnie pod 31 i 35 na odległości ok.10m i okazało się, że wszystkie szkła trafiają tak samo. Problemem był silny FF 43/1.9, ale okazało się to winą szkła - drugi egzemplarz pracuje bezbłędnie. Co dziwne wszystkie obiektywy trafiają również dość precyzyjnie na bliskich dystansach przy próbach na focus charcie. Jak już gdzieś wspomniałem, pozostała tendencja do FF w mocno żółtym świetle żarowym - mogę ją oczywiście skorygować w menu serwisowym i na krótkich dystansach problemów wtedy brak, ale podejrzewam, że na dłuższych, szkła zaczęły by się znowu rozjeżdżać...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
czy nie masz przypadkiem FF/BF NA MATÓWCE

ooo właśnie (przyznam, że nie śledziłem wątku wcześniej ani spraw ff/bf/cba/abw/fbi/cia/idt. ani nie bawiłem się w fotografowanie linijek czy innych takich) .. bo zauważyłem, że fotki z K50/1.4 +DL są śjakieś nijakie takie ii czym bardziej się do ustawienia ostrości przykładam nie patrząc na ostrości potwierdzenie tym bardziej .. się nic w tej kwestii nie zmienia co mnie zmartwiło, bo myślałem, że FF/BF są związane li tylko z AF a w przypadku MF z potwierdzeniem ostrości i myślałem, że wystraczy ustawiać "na oko" i będzie dobrze, a tu widzę, że niebałdzo :roll: czyli że w tym przypadku mogę mieć FF/BF właśnie na matówce?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
czyli że w tym przypadku mogę mieć FF/BF właśnie na matówce?


Ano...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Panowie, dołujecie mnie. Myślałem, że sprawię sobie "pod choinkę" K100D ale już mi się odechciało. Kurcze, co otworzę to forum to czytam o FF/BF :-|

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach