Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
psyt napisał/a:
ceni sobie wlasnie to konkretne [forum]

właśnie wymyśliłem :!: dlaczego nasze forum jest takie ... cenne ... :!: bo zdecydowana większość użytkowników naszego forum w pełni świadomie wybiera sprzęt Pentaksa a nie np. to co jest najbardziej popularne/co im wciśnie sprzedawca nie mając pojęcia co/gdzie/z czym/i dlaczego :!: ...........


........ chyba napisze jakąś książke ..... albo conajmniej zostane tym .. no .. myśliwym :roll:

Pelna swiadomosc wyboru w moim przypadku, kilka :-B i decyzja zapadla dawno temu, zaczelo sie od pogawedek z Bojidarem i czestymi odwiedzinami jego "łebsaitu". Ci dresiarze w sklepach wciskaja niemal tylko C i N i zachwalaja jakie to wielkie i jedyne sluszne systemy majac na uwadze dosc tanie zoomy na połkach....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
blady napisał/a:
Trochę testowych zdjęć z tego szkła, przy różnych przysłonach masz tu: http://www.dojarek.com/77
W tym obiektywie ch*** się od razu po wzięciu go do ręki.

ja się nie zakochałem, ja po porstu nie wypuszczam go z rąk od dłuższego czasu. Zastanawiam się czy pokazać Wam pewne zdjęcie z 77... jeszcze się pozastanawiam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Zastanawiam się czy pokazać Wam pewne zdjęcie z 77... jeszcze się pozastanawiam.
W końcu strzeliłeś sobie akt? Dawaj, dawaj...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobra tref, skoro taki namolny jesteś, to ja zgadzam - pokazuj :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Piszesz tak, jakby ktoś ten sprzęt na trzeźwo wybierał

Alek napisał/a:
Pelna swiadomosc wyboru w moim przypadku, kilka :-B

to już od dawna wiadomo, że my, Polacy, to jesteśmy najbardziej świadomi, gdy świadomi nie jesteśmy :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Tego TriX-a to najlepiej w X-tolu, tak?


To zalezy. Ale z MZ5n tez mam jakies jaja z AF, wiec zebys sie nie rozczarowal... :-/

(chyba ostrzy mi dobrze w swietle dziennym, w sztucznym ma BF... nie jestem pewien, bo kliszowy workflow to sami wiecie ;-) )
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
:mrgreen: [/quote]
Michu napisał/a:
W końcu strzeliłeś sobie akt? Dawaj, dawaj...

zorzyk napisał/a:
Dobra tref, skoro taki namolny jesteś, to ja zgadzam - pokazuj

jest tutaj: LINK
proszę o komentarz
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref, ale czego komentarz? :->
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
tref, ale czego komentarz? :->
no przecież nie dziewczyny (nie moja) tylko zdjęc/szkła.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
nie mialem na mysli dziewczyny :-P

Pytalem czy chodzi o komentarz jakosci szkla czy samych zdjec :-)

Zdjecia - standard/nuda :-P
Szklo - to juz pewnie slyszales: WE HATE YOU :-P

:mrgreen:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Ok, wracając do tematu - body jest w drodze powrotnej do sklepu, do pieciu dni mam mieć nastepne, czyli w praktyce nie wcześniej, niż we wtorek.
Z obserwacji poczynionych wczoraj:
Zgodnie z sugestiami niektórych z dpreview, sprawdziłem problem w różnym oswietleniu i rzeczywiście, najgorzej wypada w świetle żarowym, najlepiej w świetle dziennym (nawet słabym). W świetle dziennym jest prawie ok, gdyby FF był na tyle mały przy 1.4 zawsze, ewentualnie mógłbym to zaakceptować. Czasy i czułości są podobne, więc nie jest to problem intensywności oświetlenia, a raczej barwy światła (?) - dziwne... Zaczęły nachodzić mnie wątpliwości, czy wina nie leży przypadkiem po stronie mojego egzemplarza obiektywu... No cóż, ostatecznie 50/1.4 jest w tej chwili trudniej dostępna niż body K10D...:) Zobaczymy, jak będzie z drugim egzemplarzem.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Problem z fronfokusem wydaje się być bardzo poważnie traktowany przez media - oto dzisiejsza czołówka portalu gazeta.pl:

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, sugerujesz, że ostrość była ustawiana na 9tke? :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie, on sugeruje ze GW klamala, klamie i klamac bedzie - teraz twierdza ze NIE MA PROBLEMU ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
ja myśle, że to sprawka opozycji. Napewno partie C i N maczały w tym palce :evil: aa ja to już dawno mówiłem, że Balcerowicz musi odejść, a cała reszta to masoneria i pedały :evil:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Sołtys zapomniałeś jescze o żydokomunie.
 

artykris  Dołączył: 30 Kwi 2006
Straszycie mnie tutaj Panowie śmiertelnie...

Czy oznacza to, że gdy wreszcie moje Analogowe Jestestwo się zdigitalizuje kupiwszy wyczekane K10D na początku 2007, to będą problemy z bliskim ostrzeniem w szkłach pełnoklatkowych? ( Mowa tu o FA135/2.8 FA20/2.8 )

Potwierdzenie ostrości w manualu K50/1.4 też będzie błędne ?

To porażająca wiadomość, ja rzadko przymykam powyżej f2.8-3.6... ;)
W takim układzie pozostanę zakurzonym Analogowcem do końca życia :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
artykris, rodzaj szkla (FA vs. DA) nie ma nic do rzeczy. BF/FF jest wada niektorych egzemplarzy tego modelu, do naprawienia w serwisie. Tu masz przyklady: http://forums.dpreview.co...thread=21264055
http://forums.dpreview.co...thread=21241242
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
Bronek, fajne fotki w tych linkach, szczególnie pierwszym. Nie wiem, czy nie za bardzo straszy się w tym wątku przyszłych kultywatorów (?) tradycji Pentaksa.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Zbigniew, wiesz jak to jest - jak dziala to sie siedzisz cicho i uzywasz; jak nie dziala to glosno pytasz innych "co z tym robic?". Na pewno sa to odosobnione przypadki, bo wszedzie gdzie ktos mial ten problem i wymienil aparat, w nowym aparacie problem znikal (ciekawe jak tam u Jarka, BTW).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach