alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
  [test] Agfa APX100 vs Polypan ! :-D
...w dwu wywoływaczach (Xtolu 1+3 oraz FX-1) oraz trzech ekspozycjach (50, 100 i 200) !

Przed Państwem standardowy widok zza krat w dwunastu odsłonach! ...


... <drumroll> ...

...

http://stefanski.one.pl/~...polypvsapx.html
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Wiesz co? Zaskoczyłeś mnie tymi testami.
Wcale nie miałem zaufania do tego Polypana. A tu widzę, że można z niego wyciągnąć w pewnych warunkach tyle, co z Agfy APX100!

Muszę sobie zorganizować rolkę i powalczyć.

Mam na myśli rolkę kilkadziesiąt metrów :-) )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
no nie, ziarno ma troche wieksze, no i brak mu warstwy przeciwodblaskowej... co widac np. w lekkiej poswiacie wokol lampy w wycinkach 2000x3000 (w b. ostrym sloncu jest to dosyc widoczne)- ale np. ja to lubię :D
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ale do wielu zastosowań się nadaje a ziarno ma wcale nieduże. I całkiem niebrzydkie. Zwłaszcza w Xtolu.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mi sie podoba na ISO200 - zskoczony jestem, ale ja ciemniowy lamer jestem.. :-P Kurka, Zbyszek - reszta na PW... 8-)

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ostatecznie się przekonałem - kupiłem role polypana

może się w końcu czegoś nauczę?kto wie
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner - do iso200 w "realnych zdjęciach" to jeszcze radzę przedłużyć czas wywoływania, tak z 15%...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To powiedz mi czy ja lamer jestem czy faktycznie niezle te ISO200??

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nie to że byłbyś lamerem :-P ale w testach zawsze wychodzi lepiej niz w lajfie, kiedy różne kontrasty zjadają ci scenę i lepiej miec zapas informacji w cieniach (bo w światlach zapas jest spooory - film ma to do siebie) - a wyższe iso ogranicza właśnie cienie... Popróbuj, kliszy ci styknie :-P :-P :-P
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nieee no jasne... Ale taki polypanik to bym uzywal do "krajobrazu" ale do strzelania z raczki takich "reportazykow" to by mi jeszcze styknela rolka jakiejs 400tki, ktora sie dobrze forsuje...

Pzdr
Spinner
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
przepraszam za tę archeologię, ale...można jeszcze gdzieś ten test zobaczyć?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Musze w domku pogrzebac po serwerach. Ale watpie czy znajde... :-/
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Znaczy szczelales polypanem na iso200?
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
alkos czy ja?
jeśli o mnie chodzi, robiłem poly na 100 iso i mam też zrobioną agfaphoto 100, co prawda pierwszy w d-76 stock, a drugi w rodinalu 1:50, ale wiedzy nigdy dość, tym bardziej że do kupna xtolu się przymierzam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach