zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Vivitar 135mm f/2.8
mam takie pytanie: znalazlem sobie takie szkielko po atrakcyjnej cenie, ale pan w ogloszeniu napisal, ze nie jest odpowiedni do cyfry. Dotad wydawalo mi sie, ze wszyskie z bagnetem K (bez zreszta tez) pasuja. Konkretnie chcialbym go do k100d do ktorego sie przymierzam ...


a w ogole to chcialem sie przywitac, juz dlugo czytam to forum i wiedza uzytkownikow mnie powala
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Matryce mają problemy z obiektywami szerokokątnymi, przez to że powierzchnia matrycy silnie odbija światło padające nieprostopadle, klisza ładnie wchłania nawet mocno nieprostopadłe wiązki światła. W przypadku obiektywu z długą ogniskową nie ma chyba takich problemów, ale nie dam sobie nic uciąć ;-)
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Jak jest na bagnet K to jest odpowiednie do cyfry. Obiektyw będzie pracował w trybie manualnym, nie będziesz sterował funkcjami obiektywu z poziomu menu aparatu a jedynie ręcznie ustawiał wszystko pierścieniami. Ja po zakupieniu Takumara 135 jestem naprawdę zauroczony tą ogniskową. Wyłowienie konkretnej osoby z tłumu, koncert, ptaki w parku, naprawdę można się fajnie pobawić. Polecam.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
tak tez wlasnie myslalem. ale zawsze moze byc jakis myk o ktorym nie wiem (bo ogolnie to wiem niewiele). dzieki za odp.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Bawiłem się takim szkłem (Wiktora) - ostrzy się zacnie, na matówce jaśniutko aż miło. Może gościowi chodził o to, że ww. obiektyw nie ma pozycji A i trzeba pracować w manualu.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tymczasem w Twojej stopce widzę MZ30. Czy ów Vivitar ma styki?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
nie ma. wiem ze do mz-30 nic nic starego nie pasuje, niestety :-)

a moze ktos wie czy to przyzwoite szklo? moze inaczej, czy jest przyzwoite za ok 120 zl ?
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
zy napisał/a:

a moze ktos wie czy to przyzwoite szklo? moze inaczej, czy jest przyzwoite za ok 120 zl ?


Trudno powiedzieć, bo Vivitar tak naprawdę nigdy nie produkował żadnych obiektywów. To firma zajmująca się sprzedażą pod własną marką produktów zamawianych u różnych producentów. Z tego co czytałem, zdarza się że 2 obiektywy Vivitara o tych samych parametrach pochodzą od różnych producentów i mają diametralnie różną jakość.

Tutaj jest lista numerów seryjnych, po których można poznać kto wyprodukował dane szkiełko Vivitara. Jak widać, robili nawet dla nich Olympus i Tokina :-) .
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
135-tek Vivitara był całe stado :-)

Podobno najlepsza jest 135/2.3. Istniały też wersje ze światłem 1.5 i 1.8, ale AFAIK były gorsze optycznie od wersji f2.3.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach