darex  Dołączył: 11 Gru 2006
  DS, K100D czy D50?
Witam. Mam poważny dylemat bo nie wiem którą z tych lustrzanek wybrać. Jeśli miał ktoś z was do czynienie z pentaksem i nikonem to który z tych modeli byłby lepszy biorąc pod uwagę ze będę chciał dokupić lampę zewnętrzną może też gripa i czy maja podgląd głębi ostrości, blokadę AF i funkcję śledzenie obiektu?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
chyba zaden z tych aparatow nie ma gripa (firmowego). Sa tylko "wynalazki" od Koreanczykow
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nikon nie ma podglądu GO, a Pentaksy najlepiej śledzą obiekt w taksówce ("jedziemy za tą panią").
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
darex napisał/a:
biorąc pod uwagę ze będę chciał dokupić lampę zewnętrzną może też gripa

...a jakieś obiektywy extra to już nie? Skoro chcesz poprzestać na szkiełku w zestawie to powiadają że kit DA 18-55 jest jednym z lepszych w swojej klasie.

[ Dodano: 2006-12-12, 16:54 ]
tzn ten od Pentaxa oczywiście
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nikon nie ma podglądu GO, a Pentaksy najlepiej śledzą obiekt w taksówce ("jedziemy za tą panią").


:mrgreen:

kolejna ciekawa funkcja, która należałoby dodać, taki inteligenty aparat nie zgubiłby żadnego obiektu z kadru
 
darex  Dołączył: 11 Gru 2006
 
hamster napisał/a:
...a jakieś obiektywy extra to już nie?


Oczywiście, że obiektywy też, ale nie kitowy. Tamron 17-50/2.8 90/2.8 i jakis duży zoom ale nie wiem jaką puszkę? Bo w sumie to miałem zamiar odkładać kasę na K10D tylko, że obiektywy są drogie i lampa też więc nie wiem czy warto inwestować w body?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zależy od upodobań. Pentax z pewnością ma nieporównywalnie lepszy wizjer. AF w Nikonie i K100D porónywalny, przy czym w tym ostatnim znajdziesz stabilizację matrycy. Patrząc na wyniki zaszumienia na wysokich ISO, to chyba jednak Nikon jest ciut lepszy. Dostępność akcesoriów też lepiej wygląda u Nikona.
Najpierw jednak sprecyzuj, co najchętniej chciałbyśfocić, później zaś udaj siędo sklepu i pomacaj obie puszki, popatrz przez wizjer. Nic Ci nie zastąpi własnego macania.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, nikon ma agresywne odszumianie przed zapisaniem pliku (RAW też), i dlatego mniej widać z niego szumy, i detale też.

[ Dodano: 2006-12-12, 17:41 ]
aaa... zaraz, myślałem o D80. Nie wiem jak w D50 (tak samo??)
 
darex  Dołączył: 11 Gru 2006
Michu napisał/a:
Najpierw jednak sprecyzuj, co najchętniej chciałbyśfocić, później zaś udaj siędo sklepu i pomacaj obie puszki, popatrz przez wizjer. Nic Ci nie zastąpi własnego macania.


Chciałbym focić makro, krajobrazy, portrety i ptaki. KaSetkę miałem kiedyś przyjemność pomacać w sklepie, ale to trwało chwile i nawet nie było baterii wsadzonej no i wtedy nawet nie wiedziałem na co zwracać uwagę. Oprócz tego macałem jeszcze Canona 400D, ale nie podobała mi się jakość wykonania obudowy i przycisków no i obiektyw zgrzytał :mrgreen: (chyba był wadliwy).

A dlaczego wy wybraliście Pentaxa a nie np. Nikona?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nikon był dla mnie niewygodny - jakoś nie mogłem go chwycic tak abym sie nie bał, że mi z ręki wypadnie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
A dlaczego wy wybraliście Pentaxa a nie np. Nikona?
To długa historia. Był gdzieś wątek temu poświęcony. Zdecydowana większość z nas to analogowcy. A dlaczego akurat Pentax? Tu już każdy ma własną opowieśćz mchu i paproci.
 
martini  Dołączył: 20 Lis 2006
Bronek napisał/a:
Michu, nikon ma agresywne odszumianie przed zapisaniem pliku (RAW też), i dlatego mniej widać z niego szumy, i detale też.


a to dobre, kolejny dobry zart z tego forum :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
martini, zanim cię całkowicie zignoruję, mógłbyś przypomnieć poprzednie?
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
darex, ja bym rozpatrywał kasetka vs D50, IMHO jak Ci wielkość K100D odpowiada, to nic nie wymyślaj i go bierz, bo zalet ma wiele a wady praktycznie tylko dwie.
 

pepe96  Dołączył: 28 Lis 2006
Polecam K100d niedawno miałem ten sam dylemat dwa tygodnie temu podjąłem decyzje naprawdę się opłacało jeżeli się zastanawiasz nad nikonem to tylko D80 pozdrawiam :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Michu, nikon ma agresywne odszumianie przed zapisaniem pliku (RAW też), i dlatego mniej widać z niego szumy, i detale też.
- RAW-y ?!?!? pierwsze slysze.....chcialbym jakies przykaldy tego zobaczyc...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
jak Ci wielkość K100D odpowiada, to nic nie wymyślaj i go bierz, bo zalet ma wiele a wady praktycznie tylko dwie.
Nie jest Zenitem - to się domyśliłem. A druga wada?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu napisał/a:
tomecki napisał/a:
jak Ci wielkość K100D odpowiada, to nic nie wymyślaj i go bierz, bo zalet ma wiele a wady praktycznie tylko dwie.
Nie jest Zenitem - to się domyśliłem. A druga wada?

Tomecki go jeszcze nie ma
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak, o tym było m.in w teście na Optyczne.pl - który miałeś przeczytać (!).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, - kurcze ...ale nie przypominam sobie zeby odzumianie RAw-ow bylo....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach