Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprawdziłem. Piszą, że D50 wyostrza i odszumia RAWy:
http://www.optyczne.pl/in...est_ap=30&roz=6
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Nie jest Zenitem - to się domyśliłem. A druga wada?

Kasetka ma dwie wady jedną nieuleczalną a drugą i owszem, pierwsza to wielkość jak Ci pasi jest ok jak nie nic już nie zrobisz no chyba że sławetna prztrzymka od kawuna, a druga uleczalna to FF/BF.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Fafniak, nie chce mi się szukać teraz ... ale pisałem na poważnie, na podstawie opinii użytkowników i oglądania wywołanych zdjęć.

[ Dodano: 2006-12-12, 21:15 ]
tfu, miało być "testy"
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Pytasz na forum miłośników Pentaksa czy wybrać Pentaksa czy konkurencję :-P Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Doradzać nie Pentaksa to ponad nasze siły :-D

A tak poważnie to:

Nad Ds-em to chyba już nie ma się co zastanawiać, bo nowego nie kupisz, chyba.

K100d i d50 jeśli chodzi o jakość zdjęć są porównywalne. Różnice tylko w funkcjonalności i jak ktoś mądrze powyżej napisał, w subiektywnym „macantwie”. Dlatego, po prostu zastanów się, która ci się bardziej podoba, czy potrzebujesz stabilizowanej matrycy, etc. Tutaj akurat nie ma żadnego tabu. Przy na tyle zbliżonych aparatach, różnice oceniaj porównując suche fakty. Jeden ma tą funkcję drugi nie, więc punkt dla tego, który ma. Nie ma tu ukrytych przed wzrokiem prawideł.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
darex, na powaznie - celuj w system, bo prawdziwa kase wydaje sie na obiektywy a nie na aparat. Obejrzyj sobie jakie sa dostepne obiektywy, ile kosztuja, jake sa opinie na ich temat. Watpie zebys znalazl w jakimkolwiek systemie DSLR szkla ktore jakoscia pobija szkla Pentax Limited, ale moze Cie na nie nie stac. Jezeli rozwazasz robienie zdjec z dluzszymi czasami to porownaj oferte Pentaxa (na K100D wszystkie obiektywy sa stabilizowane; nie tylko Pentaxa zreszta) z obiektywami z literkami VR z oferty Nikona. Jezeli rozwazasz tansze obiektywy manualne, szukaj obiektywow na bayonet K (tj. "to fit Pentax") albo M42 w ebayu; do Nikona M42 srednio pasuje (nie ostrzy na nieskonczonosc) ponadto o ile pamietam do Nikona nie pasuja stare manualne Nikkory (zmienili bagnet dla AF).

Nowych obiektywyw Pentaxa szukaj raczej w zagranicznych sklepach internetowych (np. w .uk albo .de - w ramach UE nie placisz cla ani podatku, transport nie jest drogi), niz w polskich sklepach, bo dystrybucja sprzetu Pentaxa w Polsce mocno kuleje, albo marze z sufitu. Generalnie, oferta obiektywow Pentax jest kiepska jezeli chodzi o dlugie ogniskowe (ale pamietaj o przeliczniku 1.5), srednia jezeli chodzi o krotkie i srednie ogniskowe, i nadzwyczajna jezeli chodzi o dobre stalki (bo inni producenci juz z nich prawie zrezygnowali). Ponadto na bagnet Pentaxa sa Sigmy i Tokiny (i mniej Tamronow) oraz, jak pisalem wczesniej, cala masa manualnych szkiel.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
darex napisał/a:
A dlaczego wy wybraliście Pentaxa a nie np. Nikona?

-bajeczna kompatybilność ze starszymi obiektywami
-(być może to głupie ale...) zasilanie R6 (AA) i karty SD
-stabilizacja
-pretekst do przesiadywana na tym forum :-P

[ Dodano: 2006-12-13, 10:36 ]
Bronek napisał/a:
Ponadto na bagnet Pentaxa sa Sigmy i Tokiny (i mniej Tamronow)

nadciągają jeszcze d-xenony samsunga
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
darex napisał/a:
A dlaczego wy wybraliście Pentaxa a nie np. Nikona?


nie chcialem aparatu zrobionego dla zupelnego amatora (a takie sa tanie Nikony), a te bardziej profesjonalne byly za drogie. Ponadto podobal mi sie mniejszy rozmiar Pentaxow i zgodnosc ze starymi obiektywami (nigdy nie wiadomo kiedy trafi sie okazja).

[ Dodano: 2006-12-13, 09:58 ]
Acha, i podobala mi sie "niszowosc" sprzetu (i klimat na forach uzytkownikow Pentaxa ;-) zupelnie inny od Canikona, mniej amatorski), ale bez niszowosci systemu.
 
darex  Dołączył: 11 Gru 2006
tomecki napisał/a:
Kasetka ma dwie wady jedną nieuleczalną a drugą i owszem, pierwsza to wielkość jak Ci pasi jest ok jak nie nic już nie zrobisz no chyba że sławetna prztrzymka od kawuna, a druga uleczalna to FF/BF.


Wielkość tzn., że jest duży? bo jak go macałem przez chwile to wydawał się taki w sam raz może ciut mały.
Druga sprawa to nie mam pojęcia co to jest FF/BF (nie śmiać się dopiero się ucze :mrgreen: )

Ma tą blokadę AF czy nie?

Dobra, już wiem co jest ten FF/BF :-) Więc jak to można wyleczyć i czy w przypadku tego body stanowi to naprawdę duży problem.

A może by tak zdecydować się na body GX-1S lub *istDL (niecałe 2tysiaczki z kitem) :?:

 

akdar  Dołączył: 10 Paź 2006
witam ja tez mam pytania zwiazane z FF/BF i z k100d oczywiscie
1)jest to wada puszki czy szkla jak puszki to dlaczego ze szklami np sigmy jest bardziej widoczna i jak to wyglada w k100?
2)jak bardzo jest to uciazliwe i na jakich zdjeciach bedzie to widoczne (moze jakies przyklady ktos ma zdjatka mile widziane) pytam bo wydaje mi sie powino byc bardziej widoczne na zdjeciach z mala GO portrety ,makro a wraz z wzrostem liczby przeslony problem powinien zanikac(tzn byc mniej zauwazalny...) POPRAWCIE MNIE JESLI SIE MYLE tez dopiero sie ucze...
3) ma ktos moze do k100 podpieta sigme 17-70 i 70-300(APO) i moze sie podzielic wrazeniami glownie w kwesti AF ( szybkosc i ten cholerny BF/FF)
4)czy warto zamiast dual kita kupic te dwie sigmy glownie ta 17-70 bo nie zamierzam jej szybko zmieniac i chcialbym zeby byl amoim podstawowym szklem
p.s myslalem o pentaksie 16-45 ale zakres sigmy bardziej mi odpowiada
ale sie rozpisalem mam nadzieje ze nie na darmo hop hop jest tam kto...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
akdar, - FF/BF to problem i puszki i obiektywu.....w przypadku sigm - duzo wiekszy problem w szkle....
mala - GO szybciej zobaczysz weszelkie FF/BF
Jedyna rada - sprawdzic przed zakupem szklo i puszke razem ze soba
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
akdar, Pentax DA 16-45/4 jest jakosciowo lepszy od Sigmy. Do idealu mu brakuje, ale my tutaj mamy mocno zawyzone standardy :mrgreen:
 

akdar  Dołączył: 10 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
Jedyna rada - sprawdzic przed zakupem szklo i puszke razem ze soba

taaaaaaaa tylko przez neta chcialem kupic... to sprawdzic bedzie ciezko moze jakis pomysl co sfotografowac w takim sklepie zeby najszybciej sprawdzic FF/BF
a mialo byc tak pieknie...
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
Przypomne, ze jest tez K100D bez shake reduction czyli K110D.
http://www.bhphotovideo.c...oughType=search
Cena moim zdaniem zwraca uwage.
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
akdar-> miałem ten sam dylemat(AF w N i P), ale fociłem na ulice ze sklepu przez otwarte drzwi :D

(sprawdz lepiej czy to co kupisz nie będzie miało BF/FF .... ja mam lekki FF...zastanaiwam się czy jechać zmieniać puszke , no i zapomnij o automatycznym balansie bieli przy oświetleniu żarówkami, ale manual jest ok)
 

akdar  Dołączył: 10 Paź 2006
pba1 no i co kupiles? masz moze k100 z sigma? podziel sie wrazeniami...
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
tak narzekacie na ten ff czy bf a ja mam to gdzieś nawet tego ie bede sporawdzał bo po co
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
fajna dyskusja, ale cosik mi sie przypomnialo.
Z czasow jak kupowalem DS'a - dopiero pojawial sie D50...
Jakos w tamtych czasach w kazdym tescie DS byl porownywany do Nikona D70, a nie jego zubozonego malego brata. Skad zatem porownanie poprawionej wersji DS'a (ktora niewatpliwie jest k100d) do d50?
Czy aby to porownanie nie jest spowodowane tylko i wylacznie rozmiarem aparatu - bo skoro pentax maly, to i z malym d50 go rownamy??? Ale mi sie mocno wydaje, ze to jednak aparat z ciut wyzszej polki - wizjer, podglad GO, SR, pewnie jeszcze pare rzeczy, ale ja az tak nie wnikalem w d50...

I dodam ze niczego nie doradzam :P
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
mily napisał/a:
fajna dyskusja, ale cosik mi się przypomnialo.
Z czasow jak kupowalem DS'a - dopiero pojawial się D50...
Jakos w tamtych czasach w kazdym tescie DS byl porownywany do Nikona D70, a nie jego zubozonego malego brata. Skad zatem porownanie poprawionej wersji DS'a (ktora niewatpliwie jest k100d) do d50?

Ja tam uważam, że K100D spotyka się w pół drogi z DL-em i DS-em, bo to raczej poprawiony DL, a nie DS. Jego dodatkowe zalety wynikają z postepu technologicznego, a nie z pozycjonowania na tej samej półce co DS. Prawdopodobnie jak juz rynek troszkę nasyci się K10D, to Pentax wypuści okrojoną wersję K10D (bez uszczelnień i innych takich, żeby ciąć koszty) i będzie to odpowiednik DS-a. Dlatego uważam porównanie K100D do D50 jako jak najbardziej uzasadnione.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To mi się podoba: K10DS :mrgreen:
- cena bez obiektywu: 2600 zł (brutto).
- premiera rynkowa: 2007-07-07 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach