Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
proszę o opinie o trzech obiektywach
SMC-A 28/2.8, idzie w stanie "jak nowy" za niewielkie pieniądze, to tak sobie myślę że nie ma chyba żadnej przewagi nad tym co mam (31/1.8 Ltd :mrgreen: ) i nie ma co sobie głowy zawracać. Chyba że ma jakieś cudowne cechy o których nie wiem (np. macro 1:2 albo cudowny bokeh) - więc proszę mnie uświadomić.

Cosina to zupełnie inna sprawa - 55/1.2 (filtr 58mm, powłoki MC, produkcja japońska, bagnet K) . Jeżeli nie ma jakiś specjalych felerów to mam szczerą ochotę kupić. Nawet nie podam gdzie, żeby was nie kusić :mrgreen: Jakieś uwagi o tym obiektywie?

SMC-M (albo K) 85/2 - z tego co czytałem przyzwoity, ale żadne cudo i tanio go nie dostanę, a ponieważ namierzam się na 77/1.8 Ltd ( :mrgreen: ) to chyba nie warto się fatyogować. Opinie?

... acha, widziałem używanego FA* 85/1.4 ... pieniądze takie że machnąłem ręką - już wolę nowego limiteda.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
MC-M (albo K) 85/2 - z tego co czytałem przyzwoity, ale żadne cudo i tanio go nie dostanę, a ponieważ namierzam się na 77/1.8 Ltd ( :mrgreen: ) to chyba nie warto się fatyogować. Opinie?

zależy za ile, można mieć dwa
Bronek napisał/a:
... acha, widziałem używanego FA* 85/1.4 ... pieniądze takie że machnąłem ręką - już wolę nowego limiteda.
nie pokazuj Fafniakowi, bo kupi...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
cudowny bokeh


31/1.8 ma cudowny bokeh. Serio - wyzej juz nie zajedziesz, nawet z leicą w ręku. Brzmi bluźnierczo, ale niestety ;-)

Bronek napisał/a:
Cosina to zupełnie inna sprawa - 55/1.2


Fajne, ino niestre (czyt. portretowe) na 1.2 i bokeh niezaladny.

Bronek napisał/a:
SMC-M (albo K) 85/2 - z tego co czytałem przyzwoity, ale żadne cudo i tanio go nie dostanę, a ponieważ namierzam się na 77/1.8 Ltd


Nawet sie nie zastanawiaj, bierz - najwyzej sprzedasz na grupie. Zaloze sie ze znajdzie sie kilku chetnych ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, dzięki za opinię. A Fafniak niech se kupi ten 85 ... tylko że już go nie ma :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
31/1.8
ja planuję jako jeden z następnych (nie następny, bo już mam podobne ogniskowe, a chciałbym coś baaaardziej tele-czekam na nowe gwiazdki). MOże podeślesz jakieś fotki z trzydziestki jedynki (znaczy alkos i Bronek - obaj) :mrgreen: pozdrowienia
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
MOże podeślesz jakieś fotki z trzydziestki jedynki


Zaprezentuje, jak zrobie cos fajnego ... na razie malo czasu... :-/
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
alkos, sugerujesz że SMC 50/1.2 byłby znacznie lepszy? Widziałem używany i się zastanawiam...

że 31/1.8 ma bardzo dobry bokeh to już wiem, właśnie planuję drugiego limiteda :mrgreen:

... acha, 85/2 się regularnie pojawia, ale poważnie wolę zbierać na 77/1.8 zamiast się rozdrabniać na "prawie to samo, tylko nie zupełnie". Ten co szybciutko zniknął to oczywiście 85/1.4 ...

tak przy okazji bokeh i limitedów, widzieliście to? http://forums.dpreview.co...thread=21228264 (przeczytać drugą połowę wątku!)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
alkos, sugerujesz że SMC 50/1.2 byłby znacznie lepszy? Widziałem używany i się zastanawiam...


Czy ja to sugeruje? Ja to KATEGORYCZNIE TWIERDZE :-)

Dla mnie byl ladniejszy niz FA50/1.4...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
tak przy okazji bokeh i limitedów, widzieliście to?
dziś nie jestem w stanie czytać in inglisz, ale fotki są... jak z LTD 77 :-P znaczy ładne. Uwielbiam to szkło :!:

co do 50:1.2
alkos napisał/a:
Czy ja to sugeruje? Ja to KATEGORYCZNIE TWIERDZE :-)
zdaje się, że dobrze trafialem celując w punkt ;-)

 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, sęk w tym, że te fotki wcale nie są z limitedów ani nawet z kadyszki :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
sęk w tym, że te fotki wcale nie są z limitedów ani nawet z kadyszki :-P
chyba obejrzę jeszcze raz, czemu podpisali 77?

P.S. poczytałem
F
Cytat
or starters, I have not (yet) picked up my K10D - all images were shot with a lowly *ist DS.

kit @ 55mm
ist DS
18-55
polarization filter
mini-tripod
A 50 1.4
pentax remote

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
tref, sęk w tym, że te fotki wcale nie są z limitedów ani nawet z kadyszki


Dooobre. Sam sie dalem nabrac :-D
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Rozumiem, że te podpisy to żart?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Bronek napisał/a:
tak przy okazji bokeh i limitedów, widzieliście to? http://forums.dpreview.co...thread=21228264 (przeczytać drugą połowę wątku!)


Ale wkret :-) Bokeh byl nedzny przy tym portrecie, dziwne ze sie ludzie nie poznali...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dan napisał/a:
Ale wkret :-) Bokeh byl nedzny przy tym portrecie, dziwne ze się ludzie nie poznali...
bokeh inny faktycznie, ja patrzyłem na ostrość! Poza tym piegi mi się na fotkach podobają!
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
tref, jaką ostrość spodziewałeś się zobaczyć na zdjęciu przeskalowanym 5X :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
tref, jaką ostrość spodziewałeś się zobaczyć na zdjęciu przeskalowanym 5X :lol:
dziś ja jestem przeskalowany przez whisky Superior Blend HIGHLAND (co to znaczy nie wiem, ale brzmi nieźle, a smakuje jeszcze lepiej)... dlatego napisałem:
Cytat
dziś nie jestem w stanie czytać in inglisz
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Superior Blend HIGHLAND (co to znaczy nie wiem


coś jak "Najlepsza mieszanka góralska"

:-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zastosowałem się skrupulatnie, a nawet bardziej :mrgreen: (martwi mnie drugi akapit, ale raz na jakiś czas to może nie dyskwalifikuje mnie do długowieczności)

alkos napisał/a:
coś jak "Najlepsza mieszanka góralska"
a na dole jest napis:
Produced for MacScott
Whisky Export Ltd. Glasgow Scotland
(powiecie, że strasznie lubię limitedy - mo cóż, kto pomaca ra, ten zachoruje...)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tref napisał/a:
Produced for MacScott
Whisky Export Ltd. Glasgow Scotland


no wlasnie, wyspiarscy gorale :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach