picasso
[Usunięty]
ja chce tampaxa i chce go już! k100d
Witam szanowne (wino)grono. Czytam sobie i czytam forum i doszedłem do wniosku, że coś napiszę mniej lub bardziej sensownego ale jednak.

Jestem na etapie zakupu lustra, niby do tej pory miałem hybrydę ale kupiłem ją świadom ograniczeń i w zasadzie nie robiłem nigdy zdjęć na trybach auto, no chyba, że wymagało to szybkiej reakcji to półłautomat.
Lustra potrzebuję z wielu przyczyn głównie jakość matrycy, znacznie niższe szumy, możliwość zmiany szkieł, dźwięk jaki wydobywa się z lustra, głębia i wiele innych elementów ..... no dobra chodzi o ten dźwięk :roll:

Momentami kusiło mnie żeby zaszaleć i kupić k10d ale włączył się rozsądek i kalkulacja. Jest to sprzęt nowy, jeszcze w zasadzie nie ostygł, jest na etapie szybkiego tracenia na wartości, aktualnie 4100zł z kitem z tego co widzę. Więc stwierdziłem, że może k100d.
Nie miałem go jeszcze w łapkach ale pewnie spróbuje obmacać w piątek w Krakowie. Zastosowania piorytetowe to stół bezcieniowy żarówki błyskowe i fotografowanie przedmiotów, ale również fotografowanie odstresowywujące, plener, ludziska, fotki do projektów graficznych głównie na potrzeby internetu.

Nie wiem gdzie mogę zahaczyć w Krakowie, żeby znaleźć w odpowiedniej cenie k100d, w saturnie obok dworca jest ale kosztuje z kitem 2790 zł to uważam za delikatne przegięcie zwłaszcza, że w saturnie w Warszawie kosztuje 2599zł trochę tego nie rozumiem ale trudno.

Tak szczerze panowie czy jest sens wywalić 4100zł za k10d, który w zasadzie po nowym roku znacznie stanieje? Przecież to nowość.

Zastanawiałem się początkowo jak wielu nowo nabywających lustro nad marką, ale jest to ostatnia rzecz, która mnie jara czy mam N czy C bo nie wywale na obiektywy takiej kasy jaką woła sobie N i C, a z kita C oraz N to sobie mogę co najwyżej judasza zrobić w drzwiach.
I w zasadzie to uważam za spory plus czyli obiektywy do Tampaxa.

Kusi mnie K10d ale wiem, że wydając na niego 4 patole mogę zapomnieć na długi czas o dodatkowych szkłach, zbyt napięte mam wydatki.
W zasadzie głowne moje pytanie to miejsce gdzie można zobaczyć oba aparaty i ewentualnie kupić za przyzwoitą cenę w Krakowie.
A teraz mogę wyjąć zapałki z powiek i ułożyć się w horyzontalnej.

pozdrawiam
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Witaj Picasso !
Jeżeli stół bezcieniowy, to po co aparat z uszczelnieniem ?Lepiej zmierzać w kierunku lepszych szkieł .Wybór należy do Ciebie, to Twoje pieniądze.
Co do utraty wartości szkła tracą mniej niż sam aparat .Podrawiam.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ja miałem nie kupować szkieł a już mam ich pół szuflady :) I ze wszystkich lubię korzystać. Ostatnio kupiłem Mirande 28mm i często zamiast z kitem chodzę z tym obiektywem. Ja bym wziął tańszy korpus i zostawił kasę na obiektyw(y).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Picasso.
Praktycznie rzecz biorąc, z tego, co wymieniłeś (nie licząc fotek odstresowywaczy i dźwięku lustra) to kompakt powinien Ci wystarczyć. Projekty graficzne na potrzeby netu czy walka ze stołem bezcieniowym - to Twoje główne pole bitwy z pikselami jak zrozumiałem. Dla takich celów uchylny wyświetlacz wydaje się idelany. Możesz więc rozejrzeć się za Oleksym E330, ale znów tam masz najmniejszy wizjer optyczny.
Pentax ma niestety tę przypadłość, że możesz doń podłączyć najstarsz obiektywy za grosze. I poprzez to zaczynasz kupowaćtakie obiektywy, później zaczynasz te tańsze wymieniać na lepsze i nim się obejrzysz, jak masz kilkanaście szkieł, debet na koncie i komornika pod drzwiami za niepłacenie alimentów czwartej żonie.
Ale skoro chcesz się pakować w system...
... to moim zdaniem stanowczo lepiej jest kupić tańszą puszkę i krwawicę wydać na szkło. Z opinii forumowiczów wyciągnąłem wniosek, że K100D też czasami będziesz w stanie zrobić zdjęcie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
To juz lepiej kup DS-a, spokojnie mozesz robic zdjecia na stole bezcieniowym, jak rowniez zdjecia odstresowujace :mrgreen: Reszt kasy na szklo przeznacz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To już lepiej kup sobie ME Super. Wizjer jeszcze większy, dźwięk lustra jeszcze cudowniejszy i jeszcze więcej kasy na szkła.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Do bezstresowego robienia zdjec, idealny Me Super, ale do stolu, nie.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
michu, jestes moim guru :roll:
 
picasso
[Usunięty]
Michu to nie jest tak, że chce na siłę kupić lustro po prostu potwornie jest dla mnie irytujące to co można nazwać piętą ahillesową hybryd. Oczywiście kwestia dzwięku lustra to żart :P. Dawniej robiłem zdjęcia jeszcze starym rosyjskim sokolem niestety nie miał możliwości wymiany obiektywu, później trochę zenithem. Głębia ostrości w hybrydzie to jest po prostu żart ale miałem tego świadomość, natomiast władza nad głębią mi jest niezbędna. W zasadzie hybrydę kupiłem dla obiektywu i jego zakresu (uniwersalności) z myślą o przekazaniu jej bratu gdy zachce mi się lustra.

Tekstu o zakupie kompakta udam że nie widziałem :-P

Stół bezcieniowy jest tym co ma na celu ewentualnie potraktować aparat zarobkowo jeżeli wypali mój mega giga pomysł. Ale nie chce zakupu ograniczać wyłącznie do tego przeznaczenia, zwłaszcza że lubie robić wypady w teren i mieć przy sobie sprzęt który po zachodzie słońca jeszcze się do czegoś nadaje. Niezbędny jest RAW. Kwestię możliwości wymiany szkieł na tanie manuale uważam za super sprawę i dlatego jestem tutaj a nie na forum C. :mrgreen: zwłaszcza, że mój indywidualizm jakoś mocno opiera się standardowym wyborom i decyzjom :)

Wiem oczywiście, że robienie 10mpx'owych zdjęć żeby je później sprofanować na monitorze mija się z celem, zastanawiałem sie nad k10d bardziej pod kątem jego możliwości ogólnych ale nie za te pieniądze.
Dlatego właśnie myślę o takim wariancie żeby najpierw zakupić k100d.

Gdzie w Krakowie warto zaglądnąć po ewentualny zakup k100d? Oprócz Saturna na dworcu bo tam mają drogo.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kupuj Kasetkę. Wg. mnie lepiej wypada na wyższych ISO, ma co prawda gorszy wizjer, ale ja nie narzekam (DL ma taki sam).
Też kiedyś miałem hybrydę (dziś sam jestem dziadkiem) i to, co mnie najbardziej irytowało, to wolny AF, wizjer EFV, wooolny zapis plików, (za)duża GO. Dlatego wolałem wówczas focić manualem P30 pamiętającym jeszcze wojny husyckie. Najtańszy DSLR Pentaksa - DL - pomógł i mimo iż daleko mu do ukochanego Z-1p, to nie narzekam na niego (gdyby nie cholerny AF). Kasetka ma poprawiony AF, więc na nią nie narzekałbym wcale a wcale.
A K10D? Pewnie jestem za tępy na ten aparat. Ale pocieszam się myślą, że gdy za dwa lata stanieje, to jedząc sporą ilość szczawiu z makaronem osiągnę odpowiedni poziom biegłości umysłowej, by go obłaskawić.
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
picasso napisał/a:
Oczywiście kwestia dzwięku lustra to żart :P.

No co ty, ja kupiłem KaSetkę tylko dla dźwięku lustra i ryku silnika AF :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
picasso, a to widziałeś?
http://manufactura.home.p...opic.php?t=2012
Michu napisał/a:
że gdy za dwa lata stanieje, to jedząc sporą ilość szczawiu z makaronem osiągnę odpowiedni poziom biegłości umysłowej, by go obłaskawić.

Michu, tylko i wyłącznie sucharki :-P
 
Olsen  Dołączył: 14 Gru 2006
Witam wszystkich serdecznie jestem nowy na forum ale śledze je od dłuższego czasu i bardzo podoba mi sie atmosfera jaka tu panuje. No ale dość podlizywania jestem na kupnie lustra i zdecydowałem sie na pentaxa a ponieważ jestem początkujący to w zupełności wystarczy mi kasetka, dlatego przyłączam sie do pytania zadanego przez Picasso a mianowicie gdzie w Krakowie można dostać kasetke w najlepszej cenie, oczywiście z gwarancją itd. dodam ze jestem z okolic Tarnowa i tam właśnie znalazłem za 2850 :evil:
z góry dzięki za pomoc!!!
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Olsen, był tu jakiś czas temu taki user, co miał swój sklep i tanie kasetki, ale jego nicka nie pamiętam postaram się poszukać jak znajdę to dam znać.
 
Olsen  Dołączył: 14 Gru 2006
dzieki będę w pobliżu :-B
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Chyba chodzi o Yacka
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
eryk napisał/a:
Chyba chodzi o Yacka

tak przekopałem trochę archiwum i napewno to był Yacek
http://manufactura.home.p...ewprofile&u=604
zapytaj go e-mailowo.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
... moze jednak DS? Dzieki obsludze lamp w TTLu (a nie tylko w P-TTL) odpadnie ci duzo wydatkow zwiazanych z oswietleniem tego namiotu bezcieniowego... (ale ja sie nie znam jakby co, ja pleśniak jestem ;-) )
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
W Krakowie, to chyba jeszcze w MM. Kiedyś jakaś firma sprzedawała na allegro, nie wiem, czy to oni:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=3571352
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
... (ale ja się nie znam jakby co, ja pleśniak jestem ;-) )

E tam, jak się choć raz licytowało cyfrówkę - to juz się nie liczy.
Life will never be the same, czy jakoś tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach