hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
zguba od statywu
Sprawa jest następująca:
Mam od jakiegoś czasu statyw Cullmana na którym jest napis "made in west germany". Dostałem go kiedyś od krewnego bo podobno był zepsuty (to było jakieś 10 lat temu). Okazało się że brakuje w nim szybkozłączki. Postanowiłem go uzywać (to już było 2 lata temu)- przewierciłem element głowicy; dałem śrubę z nakrętkami i podkładkami po jednej i po drugiej stronie śruby i w ten oto sposób jakoś to działało. Niezbędnym wyposażeniem, który trzeba mieć ze statywem jest klucz płaski do dokręcania nakrętek. Jak można się domyślić, wygoda takiego rozwiązania jest wątpliwa.

Dziś dzwoniłem do jednego serwisu foto i jednej hurtowni foto i w obu powiedzieli mi, że prawie na pewno nigdzie nie dostanę do tego statywu szybkozłączki. Ale tak dla pewności jeszcze chciałbym zapytać tutejsze forum.

Czy znalazła by się gdzieś szybkozłączka pasująca do Cullmana - ma ona wymiary podstawy gdzieś 45mm x 40mm :?:

Pewnie najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie nowego statywu. Dlatego właśnie na wypadek gdybym musiał kupić takowy oraz gdyby zdarzyło mi się zgubić szybkozłączkę to...

Do jakich statywów można w polsce dziś kupić bezproblemowo szybkozłączki :?:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jak kiedyś zgubiłem szybkozłączkę do statywu marki NoName (po wydaniu z siebie kilku $3%@&) poszedłem na giełdę i kupiłem kwadratową Hamy. Dopasowałem tak, żeby pasowała jednym bokiem, a drugi dokleiłem i ukształtowałem (ścięcie pod kątem) przy pomocy kleju dwuskładnikowego-można kupić super gwóźdź w tubach podobnych do siliconu). Złączka kosztowała 34PLN -jeszcze się opłacało. Teraz nie wiem jakie są ceny złączek, nie wiem czy się opłaca tak kombinować - może niewiele drożej wyjdzie nowy statyw :-/
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
to jest myśl - wziąć pilnik i wyrzeźbić z większej.
tref napisał/a:
Teraz nie wiem jakie są ceny złączek

Koleś z serwisu powiedział że nie musi być drogo, kosztują mniej-więcej tyle ile podałeś

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach