DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
kompakt do 300 zł - dobra jakość filmów
Aparat do robienia dobrych jakościowo zdjęć już mam. W k20D jednak nie ma możliwości nagrania filmu a bardzo by mi się taki bajer przydał bo mam małą córeczkę i chciałbym ją niekiedy uwiecznić na filmie. Zanim kupiłem pentaxa, miałem hybrydę fuji 6500 i z jakości filmów które nagrywał byłem zadowolony i to w sumie jest odnośnik\wzorzec do porównania z jakością filmów z innych aparatów. tylko nie piszcie proszę, że mam kupić kamerę bo nie kupię.

Więc właśnie. Kwota jaką chcę przeznaczyć to 300 zł. Priorytetem jest jakość filmów. Dobrze by było gdyby podczas kręcenia można było zmienić ogniskową ( nie wiem czy są takie kompakty ). Chciałbym kupić nowy aparat ale jak się znajdzie jakaś ciekawa używka to pomyślę. Wiem, że chwalone są canony serii a5xx ale może macie inne propozycje ? Jeżeli ma ktoś z was jakieś, krótkie filmy to prosiłbym o podesłanie na mail'a (podam na PW).
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
DeKa napisał/a:
Dobrze by było gdyby podczas kręcenia można było zmienić ogniskową ( nie wiem czy są takie kompakty ).
są takie. mam kodaka małego oznaczenie m1033. filmy można nagrywać w różnych jakościach ale format tych plików to *.mov co mnie bardzo nie odpowiada... jakośc. nie wiem nie mam porównania... mogę gdzieś zamieścić sample jak chcesz.
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
Dlaczego nie chcesz kamery? ;-)
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
Jaroslavus napisał/a:
Dlaczego nie chcesz kamery?

może dlatego, że w cenie kilkuset złotych nie dostaniesz kamery, która kręciłaby lepiej niż aparat. Przy okazji kamera to jednak większy mebel od aparaciku, a zoomy 30x są psu na budę przydatne :lol:
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
CLE napisał/a:
w cenie kilkuset złotych nie dostaniesz kamery, która kręciłaby lepiej niż aparat.


Jest masa używek na alledrogo które nagrywają znacznie lepiej niż lepszy kompakt. W kompakcie za 400 zł nigdy nie będziesz miał płynnego fps. Nie mówiąc już o tym że w kamerze masz niemal bezstratną jakość, kasetki są tańsze od kart i dłużej żyją niż płyty.
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Jaroslavus, wszystkie kasetki ostatnio zasiedliły mi mrówki i założyły tam sobie gniazka i z filmów nic nie zostało :evil: a w całym domu nie mam mrówek, nie wiem skąd się tam wzięły :roll: i nie mam żadnego filmu z żadnych wakacji... wszystko jest względne.

[ Dodano: 2009-04-05, 19:54 ]
PS wszsyskie vhs zostawiły w spokoju. zasiedliły się tylko w 8mm.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Nie wiem jak dzisiaj cenowo stoi, ale mam sony DCS-w35, i tak przepakowany opcjami, ale jak dla mnie bardzo funkcjonalny. Prócz marketingu nie rozumiem większego rozdymania kompaktów, no ale klient nasz pannn.

Co do wideo.

Video do domowych pamiątek wystarczy.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Kamera na pewno odpada. Aparat ma też służyć do robienia zdjęć mojej żonie dla której k20D jest dużo z a duży i za ciężki. No i ma niekiedy służyć mnie jako awaryjny sprzęt.
Myślałem o kodaku c913
PANASONIC LUMIX DMC-LS80 ( ale on chyba nie ma pełnego manuala )
i jakimś canonem a570 może ? Ehh, nikt nie ma żadnych filmików ?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
No przecież jest w poście wyżej!!

Tylko że nocą, źródło światła 20W żarówka energooszczędna, więc pewnie iso podbite, ale klatki wyrabiają.

Więcej video

Ale pliki mogą mieć po 200 mb.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
dybon, daje radę ale kosztuje juz prawie 500, więc odpada
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
DeKa, ja się właśnie zastanwiam nad kieszonkowym Samsungiem L210. (syn rozwalił żonie optio s5n, a jakiś kompakt w rodzinie jest potrzebny). Podoba mi się bo to ultrakompakt, z trybem manualnym (nie ma Tv ani Av, ale już trudno), zoom optyczny działa przy kręceniu filmów, stabilizacja też i to wszystko w sklepie za trochę ponad 300 zł. (a może niecałe 400?).
W samplach na tej stronie jest film ale... co za idiota dał w samplach film, na którym prawie nic sie nie rusza?!!!
Właściwie ciągle go nie kupiliśmy bo zastanawiamy się, czy nie zainwestować jednak w jakiegoś pentaxa W60 albo coś podobnego. Na wakacje to, bądź co bądź, praktyczna sprawa, że można wziąć aparat nad wodę i nie martwić się, że mu kontakt z wodą zaszkodzi.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam Samsunga S850 (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5284 )
Calkiem przyzwoita maszynka, troche wieksza matryca niz w wiekszosci kompaktow (1/1.8"), iso400 nawet znosne. Kupilem go wlasnie ze wzgledu na filmy, nadgrywa od razu w mpeg4, jego wady to brak dzwieku podczas zoomowania i niezbyt szeroki kat (tylko 38mm).
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Sebastian napisał/a:
od razu w mpeg4
to jest wg mnie wielka zaleta.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Sebastian napisał/a:
brak dzwieku podczas zoomowania
A to na ogół dlatego, że mikrofon jest za blisko obiektywu i w czasie zoomowania nagrywałby głównie bzyczenie zooma. Podejrzewam, że w większości kompaktów tak będzie.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
negocjatorek napisał/a:
Sebastian napisał/a:
od razu w mpeg4
to jest wg mnie wielka zaleta.

dla mnie tez :-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
DeKa, celuj w Kodaka Zi6 http://www.adorama.com/IKKZI6BK.html . Jeśli nie ma szans, żebyś zaoszczędził i pokombinował z przesyłką ze Stanów, to trudno, nie moja sprawa. Ale 60fpsów przy rozdzielczości HD w pudełku wielkości telefonu komórkowego za 150 baksów, to nie jest dużo. Ja w każdym razie czekam na przyjazd znajomego zza oceanu z tym oto puzderkiem.

Sample: (oczywiście od razu klikamy w HD)
http://vimeo.com/2165120
http://vimeo.com/1575957
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Jaroslavus napisał/a:
Dlaczego nie chcesz kamery? ;-)
ta kamera w cenie 300zł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ;-) Powodzenia z takim pomysłem
DeKa napisał/a:
canonem a570 może ?
lepiej pomyśl coś o modelu A630 albo A620
dobra zabawka
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
DeKa napisał/a:
PANASONIC LUMIX DMC-LS80 ( ale on chyba nie ma pełnego manuala )

Nie ma, a do tego nagrywa w formacie quicktime. Poza tym do pstrykania fajna małpka.

Sebastian napisał/a:
jego wady to brak dzwieku podczas zoomowania i niezbyt szeroki kat (tylko 38mm)

Do tego dość słaby mikrofon. Ostatnio wrzucałem teatrzyki nakręcone podczas zajęć przez nauczycielki i trzeba było o jakieś 400% podnieść głośność w VirtualDub, aby było w miarę słychać, a przy tym szum nie był mocno dokuczliwy. Przykłady na http://www.youtube.com/zspiphansk (nie sądzę, by było coś zmieniane w ustawieniach, więc pełny automat) :-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
malyglod, fajny bajer ale niestety za tę kasę to już mam wypasiony kompakt.

SiekaSS napisał/a:
Jaroslavus napisał/a:
lepiej pomyśl coś o modelu A630 albo A620
dobra zabawka

no tu już ponad 300 zł niestety
szukam, czytam dalej
 
Jaroslavus  Dołączył: 26 Kwi 2008
DeKa napisał/a:
SiekaSS napisał/a:
Jaroslavus napisał/a:
lepiej pomyśl coś o modelu A630 albo A620
dobra zabawka


Ja tego nie napisałem :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach