moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
[moonwalker_LW] moje zdjęcia
Witam wszystkich,
Jako świeżak przedzieram się przez forum i dotarłem tutaj. Jest to więc mój debiut. Poniżej kilka fotek typu krajobraz, humor, zwierzaki etc. Jestem głodny wiedzy i będę wdzięczny za opinie.

1. DA 18-55 - ogniskowa 31mm - f 13 - 1/60s



2. DA 18-55 - ogniskowa 18mm - f 13 - 1/45s



3. DA 18-55 - ogniskowa 18mm - f 13 - 1/30s



4. DA 18-55 - ogniskowa 55mm - f 8 - 1/350s



5. DA 18-55 - ogniskowa 50mm - f 4 - 1/45s



6. DA 18-55 - ogniskowa 18mm - f 13 - 1/125s



7. DA 18-55 - ogniskowa 18mm - f 13 - 1/90s



8. Sigma 70-300 - ogniskowa 300mm - f 5,6 - 1/180s



9. Sigma 70-300 - ogniskowa 200mm - f 5,6 - 1/180s



10. DA 50-200 - ogniskowa 160mm - f 8 - 1/180s



11. Sigma 70-300 - ogniskowa 108mm - f 5,6 - 1/125s



12. DA 18-55 - ogniskowa 26mm - f 8 - 1/60s



13. DA 18-55 - ogniskowa 40mm - f 11 - 1/45s



14. DA 18-55 - ogniskowa 40mm - f 8 - 1/350s



15. DA 18-55 - ogniskowa 18mm - f 6,7 - 1/125s



16. DA 18-55 - ogniskowa 26mm - f 6,7 - 1/250s



17. DA 18-55 - ogniskowa 38mm - f 9,5 - 1/60s

 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Witam!
Przesadziłeś z ilością zdjęć. Ciężko się nad czymś skupić. Następnym razem dawaj max do 3 zdjęć jak wszyscy. Pierwsze 3 fajne kadry, ogólnie nieźle. Zapraszam do komentowania zdjęć innych.
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
White, spokojne, to tylko dlatego że debiut. Już się "uwywnętrzniłem" i teraz będzie po 3 / miesiąć :-)
Komentować zamierzam.
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Już się uspokoiłem :mrgreen: .
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
moonwalker_lw napisał/a:
White, spokojne, to tylko dlatego że debiut. Już się "uwywnętrzniłem" i teraz będzie po 3 / miesiąć :-)
Komentować zamierzam.

a teraz szczerze... jestes przekonany ze wszystkie te zdjecia sa warte pokazania? :-) tzn. jak na nie patrzysz to ktore tak naprawde powiesilbys sobie na scianie?
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
jiro, u mnie w pokoju powiesiłbym nr 1, 2, 4, 5, 15. W pokoju dzieciaka (choć nie mam) 10. W muzeum humoru nr 13 i 14. W knajpce w górach 6, 7.
 

z_miodem  Dołączył: 28 Paź 2008
2. Podoba mi się (gdzie to jest? - choc tak w przybliżeniu;-) ) użyłeś jakiegoś filtru? (coś ciemno poniżej linii gór. Szara połówka by nie zaszkodziła, albo polar... Ale to może tylko na moim monitorze tak widac...)
13. Fajnie uchwycona chwila - szkoda tylko obciętych nóg.
15. Podoba mi się, jednak ja bym inaczej chyba wykadrował: obciąłbym mniej więcej 1/3 od góry i z prawej umiejscawiając tego starszego pana bliżej prawego górnego rogu nieco dalej od centrum kadru, ale tak, żeby nadal było widac odrobinkę nieba nad budynkiem w tle.
17. wakacyjny pstryk. Sam świetnie takie robię :mrgreen:

Dawaj dalej ;-) tylko - jak wspomniał White - w mniejszych seriach.

pzdr
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
ok, nie bede sie odnosil do kazdego z osobna(no moze do 2-3 zdjec tylko to zrobie ale za chwile). bardzo duza ilosc z tych zdjec jest w mniejszy lub wiekszy sposob przepalona, jak przegladam calosc to jest pierwsza rzecz ktora mi sie rzuca w oczy. poki co przepalone niebo to twoja specjalnosc ;-) no i do tego foka ma spory przepal, wrobel(? nie znam sie na ptakach) rowniez. a teraz odniose sie bezposrednio do kilku zdjec:
10. czyli foka ktora powiesilbys u dziecka... no i fakt dziecku pewnie by sie spodobala, ale teraz mankamenty tego zdjecia: przepal o ktorym juz wczesniej pisalem, nieciekawe tlo... i cos co mnie razi najbardziej to perspektywa, mogles zupelnie inaczej to zwierze uchwycic, a nie tak z boku(wyglada strasznie plasko jak dla mnie).
17. tutaj zupelnie nic mi sie nie podoba, zaczynajac od tego jak uciales modelke, nastepnie dochodzi do tego przyslona jakiej uzyles... w takim przypadku az sie sam obiektyw powinien "otwierac" do konca lub prawie. ;-) do tego jeszcze te nijakie kolory i kontrast a raczej jego braki.

pozdrawiam.
16. ot dwa budynki, na dole jakis malunek... zle skadrowane, do tego kolejny raz przepalone niebo. zupelnie nic to zdjecie nie przedstawia moim zdaniem. :-)
wiecej zlych rzeczy mi sie wypisywac nie chce.
a teraz cos na deser, czyli cos co mi sie spodobalo, czyli zdjecie nr 5. - ciekawie uchwycone, chociaz troche balaganu tam jest i ciezko na czymkolwiek skupic oko. wydaje mi sie ze 'trawa' tez jest nieco przepalona, ale mimo wszystko zdjecie jest w porzadku. :-) tylko popracuj tez troche w jakims programie graficznym.
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
z_miodem, 1,2,3,4 to Portugalia w połowie długości, przy granicy z Hiszpanią, żadnych filtrów. Szary połówkowy nabyłem po tym wyjeździe.
15 - jak tak czytam, to faktycznie zbyt centralnie ten Pan wyszedł.

Dzięki

[ Dodano: 2009-04-05, 01:48 ]
jiro, no właśnie z obróbką to u mnie kiepsko.
Co do 17 to ciekaw jestem jakbyś uciął żeby było lepiej?

Dzięki za uwagi
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
zaiebiste zdjęcia.

PS.
Bo się nie podoba że mi się nie podoba, ale naprawdę mi się nie podoba to co mi się nie podoba.
A ....

Z sesji wystawił bym 4 i 8 resztę bym sobie podarował, jeśli już musiałbym wystawić.

PS2
Jednak automaty cienkie som, ciekawe czy ludzie zareagują ? (PS2 też można usunąć)
 

blastaman  Dołączył: 06 Sty 2009
Nie moje klimaty, ale wiesz jak uzywac aparat :) Oby tak dalej !
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jak dla mnie to 1,6,9 i 11.
11 chyba za pomysl mi sie podoba. Fajnie ten pies wyglada. :)
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
moonwalker_lw napisał/a:
jiro, no właśnie z obróbką to u mnie kiepsko.
Co do 17 to ciekaw jestem jakbyś uciął żeby było lepiej?


ja bym pewnie w ogole nie ucinal, poprostu odsunalbym sie troche, zeby zlapac cala osobe(ale nie tak centralnie, zmienilbym perspektywe na pewno(czasami wystarczy krok w bok i zdjecie jest juz zupelnie inne))... lub ewentualnie zblizylbym sie zeby ujac sama twarz(ewentualnie troche wiecej)... tak naprawde ciezko powiedziec musialbym tam byc, miec aparat w reku i modelke przed soba, wtedy bym pokombinowal bo teraz to czysta teoria. :-) powodzenia przy nastepnych :-)
 
MichalR
[Usunięty]
szpak wyszedl najlepiej, reszte mozna by sobie darowac. podstawowy problem jaki masz to przepalone niebo, ktos tu juz o tym pisal, ale moze warto by poczytac troche o technikach fotografowania w zaleznosci od polozenia slonca wzgledem kadru. druga sprawa to samo kadrownie, nie jest najciekawsze, niepoukladane takie te Twoje kadry. jesli chcesz robic zdjecia do albumu ktory od czasu do czasu sobie poogladasz w domu, to ok, jednak jesli zamierzasz prezentowac swje prace na forum, musisz sie bardziej przylozyc:)

Pozdrawiam,
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Dla siebie "do powieszenia" wybrałbym 8e i 13te. Reszta - hmm dyskusyjna. Niektóre po skorygowaniu szczegółów pewnie byłyby lepsze.
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
A jak to.....


 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
wlasnie szukam tego typu miejsca bo mam pewien pomysl :-)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
moonwalker_lw, eeeee... byles u moich rodziców? ;-)
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
no widzę, że macie ubaw ;-) Czyli dobra fotka!
 

teh4esz  Dołączył: 27 Sty 2009
6 bardzo mi się podoba. świetne promienie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach