kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
[kindUp] moje pierwsze zdjęcia
Witam wszystkich. To mój pierwszy post.
Proszę o ocenę dwóch portretów. Są to jedyne, które uważam za w miarę udane z pierwszej setki zrobionych.
1.

2.


Pozdrawiam
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Ćwicz dalej.
Album.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
kindUp, ćwicz dalej i pokazuj, traktuj swój temat tutaj jak album jeśli tylko masz na to ochotę :-)
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Delikatny byłem.
 

blastaman  Dołączył: 06 Sty 2009
kindUp, nic ciekawego nietsety jak dla mnie. Za dużo na górze w 2.
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
Dzięki wszystkim. Będę ćwiczył.

[ Dodano: 2009-04-08, 18:19 ]
Coś sprzed epoki Pentax'a: SE 810i

3.


[ Dodano: 2009-04-08, 18:25 ]
Szukam potwierdzenia ;-) , że coś jest w tej kompozycji.
 

Lechu67  Dołączył: 18 Gru 2008
Jak na moje oko, to w 1 i 2 jest problem z ostrością (2 przed, 1 chyba za).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kindUp, w zdjęciach albumowych nie ma nic złego. Jeśli są to udane zdjęcia, to jest nawet coś dobrego. Nie trzeba być fotografem artystom, więc nie ma co się przejmować. Być może przyjdzie czas, że zdjęcia "album" przestaną Tobie wystarczać i będziesz szukał w swoich fotografiach czegoś więcej, co zainteresuje nie tylko krewnych i znajomych fotografowanego.
Prezentowane zdjęcia (1 i 2) nie sprawiają bólu przy oglądaniu. A obserwując wiele wątków "do oceny", zdjęć w innych wątkach czy zamieszczanych w pentacowym albumie odnoszę wrażenie, że to już coś. Oczywiście - dla postronnego obserwatora w tych zdjęciach nie ma nic godnego zainteresowania. Ale jak ten chłopiec, jego ciotki, rodzice, babcie itp. sięgną po nie za lat 5, 10 czy 20 to pomyślą "fajny zadzior był z tego brzdąca". Albo coś w tym stylu. I chyba o to chodzi, nie?
Ale żeby nie było słodko - czy na 1. nie ma przepału na tym futrzastym kołnierzu? No i po co ten kołnierz? Bez tego rekwizytu zdjęcie by zdecydowanie zyskało, bo tak to tylko zaśmieca kadr, odwraca wzrok od chłopaka, zasłania go i przytłacza. Ble :-P
Zaś na 2 ten pień z tyłu jest kompletnie zbędny. Po co Ci on w kadrze? Nie zauważyłeś, że tam jest? :shock: Czy może miał pełnić jakąś funkcję? Jaką, bo nie widzę?
 

archi  Dołączył: 30 Gru 2008
kindUp, podoba mi się 3-ka.
Ładny, czysty kadr ...
Naprawdę dobre zdjęcie.
No, z małymi ułomnościami... ale kto z nas jest bez grzechu ;-)
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
matb napisał/a:
No i po co ten kołnierz? Bez tego rekwizytu zdjęcie by zdecydowanie zyskało


Kurcze...faktycznie...zimno było.. trzeba było zaryzykować i odpiąć dzieciakowi kołnierzyk - możeby się nie przeziębił a fota wypadłaby zdecydowanie lepiej......no comments :-/

A co do zdjęć to 3 najlepsza :-)
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
[ Dodano: 2009-07-14, 10:48 ]
Po dłuższej ciszy, z pewną dozą nieśmiałości zamieszczam kolejne próby:

4.



5.



6.



7.



8.



9.



Pozdrawiam i czekam na krytykę.[/center]
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
8 i 9 interesujące foty, z tym krzesłem nie masz innych kombinacji, fajny motyw ;-)
 
number2express  Dołączył: 10 Paź 2007
odnośnie portretu - staraj się unikać fleszy i ogólnie płaskich świateł. Ja wiem że często jest za ciemno, ale czasem warto poświęcić rozdzielczość i wrzucić wyższe ISO tylko po to, żeby ładnie wykorzystać światło zastane.
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
White niestety, chciałem podejść bliżej, ale to były wczasy (kobieta, dziecko za plecami - "no chodź już szybciej, tylko tam nie wchodź, bo się utopisz itp.).

number2express masz rację, o podwyższeniu ISO jakoś rzadko myślę :shock:
 
MichalR
[Usunięty]
ten kit-II to rownie mulisty jak jedynka, a moze to kwestia wywolania (jesli RAW'y). gdzie jest ostrosc i wyrazistoc? tematyki nie komentuje bo to w wiekszosci nie moje klimaty.

pozdrawiam
 
kindUp  Dołączył: 01 Kwi 2009
Dzięki za uwagi. Jeszcze jeden widoczek:

10.
 
MichalR
[Usunięty]
za duzo tego wszystkiego w kadrze, nie wiadomo na czym sie koncentrowac imho.

pozdrawiam,
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Na 8 zdjąłbym czerwienie, 9 ciasna i przekombinowana kolorystycznie, 10 ciasna - za dużo skały. Generalnie na ostatnich landszaftach brakuje kontrastu i ostrości
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
10 może być. Ciężko zrobić w miarę dobre zdjęcie krajobrazu jeśli nie wybierzesz odpowiedniej pory, wschód albo zachód. Chociaż to też nic nie gwarantuje. W każdym razie trzeba trenować i powoli będzie coraz lepiej mz :)
 

julian.s  Dołączył: 18 Kwi 2008
10 najfajniejsza. DObrym pomysłem jest przeglądanie wątków innych użytkowników, można czasem podpatrzeć co nieco i się dokształcić :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach