gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
  Dzień dobry
Dzień dobry wszystkim :-)

Miałem ten temat i poranne zdjęcie zarzucić z samego rana, ale miałem troszkę zajęć. Tak czy inaczej mimo, że już 10-ta, nadal życzę Wam dobrego dnia.

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
bry :) a o ktorej to godzinie było? :)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Zdjęcie zrobiłem dzisiaj w drodze do pracy około 7:40 (z exifa wynika, że 8:43, ale z tego wnioskuję, że muszę ustawić czas w aparacie :-) )
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
W tym roku brakowało mi kalendarza z czasami wschodu i zachodu słońca. Dobrze, że mi przypomnieliście, że mam taki sobie kupić. Dzięki!
Co za wspaniałe forum, czytają w skasowanych myślach, czy co?
:mrgreen:

Gebi, czy u Ciebie też każdy widok psują linie wysokiego napięcia :?: . :-D Ja to czasem muszę robić takie wygibasy na łąkach za blokiem, żeby tego nie było w kadrze... Choć to nic w porównaniu do tego, gdy zająłem się kwitnącymi kosaćsami syberyjskimi i nie zauważyłem, że stoję w mrowisku. Uratowała mnie żona wołając: "rozbieraj się szybko!" gdy poczułem, że coś po mnie łazi. 150 m od bloku w samych... no wiecie, tych z Koniakowa. Jak one się nazywały? A, już wiem. Reformy.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
szpajchel, pobierz z www.free-planetarium.com programik Asynx Planetarium. Podajesz czas, lokalizację i dostajesz dokładną mapę nieba. Wiesz co, o której i po jakiej stronie widać. Przydało mi się, jak polowałem na pełnię księżyca. Pozdrawiam!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dobry, dziwny, zakrecony ... a zdjecie krzywe :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
U mnie na ten przykład niektóre linie wysokiego napięcia są tak obesrane przez ptaki, że ich prawie nie widać na tle nieboskłonu.
Nie da się ukryć, że aby zrobić dobre zdjęcie, to trzeba czegoś więcej, niż 150m od bloku. Albo być biegłym w Photoshopie.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, dalej to już autostrada... A te ptaki to niebieskie? Mnie na ten przykład raz bocian narobił na niebieski samochód - trafił w przednią szybę podczas jazdy skubaniec.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
milo napisał/a:
dobry, dziwny, zakrecony ... a zdjecie krzywe :-P

Że "zdjęcie" krzywe to widzę ;-) ale co znaczy do "dobry, dziwny, zakręcony"?

Michu napisał/a:
U mnie na ten przykład niektóre linie wysokiego napięcia są tak obesrane przez ptaki, że ich prawie nie widać na tle nieboskłonu.
Nie da się ukryć, że aby zrobić dobre zdjęcie, to trzeba czegoś więcej, niż 150m od bloku. Albo być biegłym w Photoshopie.

No właśnie Michu, masz zupełną rację. Przy fotografowaniu potrzebny jest pełen profesjonalizm. Np. ta fotka jest zrobiona 57km od bloku (czuję się prawie jak fotograf z NG na wyjeździe sponsorowanym). Chyba, że uważasz, że to jeszcze za blisko? :mrgreen:

Jakby co, to ten "pstryk" nie miał ambicji ubiegać się o nagrody i nie jest zdjęciem artystycznym w jakimkolwiek sensie. Chciałem tylko przypomnieć Wam, że można rano obejrzeć fajne wschody Słońca (ta fotka i tak jest już spóźniona), po południu zbyt późno wracam do domu, żeby obserwować zachody, a poza tym człowiek nie ma czasu wysiąść z samochodu i połazić z aparatem, a chwila mija, ucieka, chmurki już nie są takie jak przed chwilą...

[ Dodano: 2006-12-15, 14:14 ]
Jakby co to poprawiłem zdjęcie i zamierzam wysłać je na doroczny konkurs grzybiarzy:

 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
gebi napisał/a:
ale co znaczy do "dobry, dziwny, zakręcony"


ten dzien taki jest :)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
gebi, kawał niezłej korekcji :D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
 
Dziś sobota, też dobry dzień :!: Może troszkę gorszy widok, ale...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ale nie ma żadnego wysokiego napięcia, które można byłoby poddać korekcji :)

[ Dodano: 2006-12-16, 15:26 ]
zaraz, o której rano jest tak ciemno??? :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Cotti U tych goroli we Warsiawie to już blisko do koła polarnego i dlatego tak ciemno.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
emigrant, tylko się tak zastanawiam, bo około godziny 7 to dla mnie niestety środek nocy :( a tutaj może mnie omijać wschód słońca :(
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
cotti, zawsze jeszcze masz do dyskosycji zachody słońca :-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
robi napisał/a:
dyskosycji
= nasycenia dysku
 
robi  Dołączył: 27 Wrz 2006
emigrant, miało być oczywiście dyspozycji :oops:
wcześnie było jeszcze chyba spałem
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
robi Nie przejmuj się. Literki blisko na klawiaturze ;-) :-B Tamten wyraz nawet całkiem pasuje, bo niektórzy tyle fot ładują, że z przerażeniem zauważają, że dysk już pełny.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
no to czekamy na zachodziki... to znaczy, chętnie podyskutuję, jak wyrwę się na przerwę i strzelę jakiś powalający na kolana zachodzik :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach