Sabiego  Dołączył: 19 Gru 2008
Samyang 500mm f/6,3
Cześć

Ktoś z Was ma obiektyw Samyang 500mm f/6,3, bądź miał z nim styczność ?

Pozdrawiam
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Miałem styczność z czymś takim, ale pod nazwą Falcon. To chyba to samo urządzenie sprzedawane przez Koreańczyków pod różnymi nazwami. Nie wiem co to jest warte optycznie, ale pragnę w tym miejscu zwrócić uwagę na brak mocowania statywowego. Moim zdaniem jest to dyskwalifikujące. Co ciekawe, mocowania statywowego nie ma też lustrzane 800/8 tegoż producenta, a to już wygląda na kompletne partactwo :-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
A po co mocowanie statywowe? Wszak to są obiektywy lustrzane czytaj lekkie. Aparat na statyw i gra gitara :mrgreen:
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
  SAMYANG 500 6,3 - kupiłem ;-)
Kupiłem i zaczynam testować. Pogoda nie jest niestety zbyt przyjazna na taki obiektyw.

Poniżej trzy zdjęcia z okna niestety czas 1:250 i statyw.
Dla porównania 4 i 5 zrobione obiektywem 50 mm i te same obiekty.
Samochód z pierwszego zdjęcia jest na środku ostatniego :mrgreen:





 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Na takich małych to... szacun :->
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
papcio, podeślij kropy. Bardzo mnie interesuje kupienie lusterka, a ostatnio coś mało MTO i Rubinarów na Allegro, a jak są, to pierońsko drogie.
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Poniżej link do jpg w wersji pełnej.

http://www.papcio.art.pl/klubpentax/sy.zip

Zobaczymy przy troche lepszych warunkach. Mam wrażenie, że wart jest swojej ceny.
Jest bardzo wrażliwy na kręcenie pierścieniem ostrości.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Dzięki. Już ściągam.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
papcio, ale szumy. Jakby się jpg łuszczył ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No masakra, co zrobiłeś tym jpg'om? Przyznaj się :-P
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
volender napisał/a:
papcio, ale szumy. Jakby się jpg łuszczył ;-)

Ciekawe... ja miełaem IDENTYCZNE "efekty" na szkle CARL ZEISS SONNAR 2,8/200mm :shock:
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
no ładnie te jotpegi pochlastało :-P ...trudno ocenić jakość szkła
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Coś mi sie chyba przy wołaniu RAWa przestawiło, nie na swoim sprzęcie próbowałem.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
No, to pewnie wyostrzanie sobie poszalało ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Palacz napisał/a:
...trudno ocenić jakość szkła


Na to i tak poczekam na ładniejszą pogodę, a zwłaszcza na trochę czasu.

[ Dodano: 2009-05-05, 22:23 ]
volender napisał/a:
No, to pewnie wyostrzanie sobie poszalało

chyba "trochę" przesadziłem.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
papcio, mi to wygląda trochę jak wyostrzanie w gimpie, i to jechane przy nie 100% powiększeniu :mrgreen: . Lepiej chyba użyć wzmocnienia.

Przynajmniej z tego co pamiętam kiedyś w gimpie cuś takiego umiałem uzyskać wyostrzaniem.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
na allegro za około 500zł była jakaś 500 Falcona ze światłem 5.6
Niby każdy narzeka na obiektywy z tej części świata. Ale na dobrą sprawę nie ma żadnej innej alternatywy. Chyba ze wydać 3k.
CO do tego obiektywu to ma mocowanie do statywu, oraz można go montować do różnych systemó w komplecie dostaje sie przejsiówkę na Canona, Nikona , Pentaxa.
ALe to chyba to samo co ten Samyang.
Moze jakieś fotki ptaszków już ktoś tym cudem robił?
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
pinus napisał/a:
Moze jakieś fotki ptaszków już ktoś tym cudem robił?
Wątpię, aby jakiegoś ptaszka dało się tym zrobić, bo wg specyfikacji, minimalna odległość ostrzenia tego czegoś to 50m :shock:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Troche przesadziłeś ten Falcon 500mm SD f5.6 ostrzy od 20m, a ten tytułowy lustrzany 500mm/6.3 od 2m.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
a można jakieś zdjęcia ? bo ten link do zipa nie działa. Interesuje mnie w tym obiektywie głębia ostrości ... No a jakby kto zamieścił zdjęcia ptaków to byłbym BARDZO wdzięczny . Przymierzam się do kupna jakiegoś większego tele w przyszłości , ale wydanie 3-4 tysięcy chwilowo nie wchodzi w rachubę , a tu za nieduże pieniądze było by jakieś rozwiązanie.

[ Dodano: 2009-05-07, 15:52 ]
cytat z www.cyfrowe.pl :
>>Ponieważ jest to obiektyw w pełni manualny, w aparacie nie działa pomiar światła, regulacja przesłony czy ostrości. Wszystkie te parametry należy ustawić ręcznie!
<<
rozumiem , że nie działa automatyczna regulacja przesłony i ostrości - ale czemu pomiar światła ? Nie robi tego sensor ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach