dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Tak, M39
Masz miseczke? Jesli tak, to dla 35mm, wklesloscia do filmu, dla sredniego, wklesloscia do papieru.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry, na pewno :-) . Mam dwa Magnifaxy 4 i jeden ma zdecydowanie inne mocowanie które nie jest M39 i właśnie ten jest na części bo chyba spadł komuś ze stołu, ale darowanemu... :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jestes bardzo zdesperowany w zapotrzebowaniu na sprzet? Bo mam wlasnie namiar na polskiego Meteora :-)

Koledzy drodzy? Pracowaliscie kiedys na tym wynalazku PZO?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pierwszy mój powiększalnik. Jak byłem w szkole podstawowej ojciec mi kupił używany w Lublinie na Krochmalnej, w takim budynku tuż przy cukrowni.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
estes bardzo zdesperowany w zapotrzebowaniu na sprzet?


Nie, nie, mam dość sprzętu, wręcz nie mieszczę się z tym wszystkim złomem :roll:
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
to dla 35mm, wklesloscia do filmu, dla sredniego, wklesloscia do papier

chyba odwrotnie?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
W tym drugim Mag'u nie ma żadnej miseczki, jest natomiast talerz z gwintem na m42.
Czy po założeniu pierścienia redukcyjnego nie będzie problemów czy też wymagana jest miseczka której nawet nie wiem jak szukać na ebay :?:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Z miseczkami jest taki problem, że są dwa rodzaje: bardziej płaskie (płytkie) i bardziej wgłębione (Opemus). Dostałem obiektyw Vega 11u 2,8/50 - niczego sobie szkiełko, ale... wkręcone do tej bardziej płaskiej miseczki nie ostrzy przy formatach powyżej 13x18. Była kiedyś na All...o taka głębsza (jak mi się wydaje), ale sprzedający nie odpowiedział na prośbę o zmierzenie. Wobec tego musiałem dorobić z zakrętki. Z czeskimi obiektywami nie ma problemu, ale "obce" mogą mieć krótszą odległość roboczą i problem gotowy.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Znalazłem taką jak na zdjęciu, czyli do Mag'a dedykowana :-)

 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
To jest chyba ta głębsza. Nie masz drugiej? Za ile?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Nie mam. Ta jest po 38zł w sklepie "czarno białe".
Mam nadzieje że Minolta Rokkor będzie współpracować be problemu.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
zaraz zapytam. Dzięki za info.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
W fotoskoda.cz były chyba rózne krouzki .
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Vega 11U - miałem podobny problem . Używałem jej do Krokusa ale do redukcji najgłębszej jaka miałem po prostu przykleiłem i obracajać za tubus zmieniałem przysłonę mam to cudo jeszcze z ta Vegą . To dobry obiektyw odpowiada jakoscia Meogonowi jednak jest kontrastowy jak cała optyka z Kijowa
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Kontaktowałem się z "czarno-białym" i odpowiedzieli, że nia mają takiego pierścienia o głębokości 18-20 mm (milczeniem zbyli moje pytanie o pierścień do obiektywów 30 mm) i poradzili mi..... żebym odwrócił pierścień, który mam, "do góry nogami". Nie wiem teraz, czy mają mnie za takiego idiotę, czy odpowiadał mi jakiś idiota....
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Jaki powiększalnik?
Witam, mam bardzo przyjemny problem, otóż chcę wydać kwotę ok. 3500 zł na powiększalnik. Może to być sprzęt nowy lub używany, z polski, albo z zagranicy. Ogólnie musi spełniać takie założenia:
-możliwość powiększania (opcja 1) małego i średniego lub (opcja 2) średniego i wielkiego (4x5) (te do średniego i wielkiego też obsłużą mały? Z jaką wygodą?).
-obiektywy: do małego (i tak potrzeba) i do średniego, do wielkiego mam.
-jakiś zegar
Wysokość pomieszczenia to ok. 2,5 m, więc nie wiem jak to z tym wielkim, chociaż raczej skłaniam się ku opcji nr 2, czyli żeby miał możliwość powiększeń wielkiego formatu. Głowica raczej vario. Co za tą cenę (jak znajdzie się coś za mniej, to chętnie ) dostanę? Myślałem do durście laborator 1200, ale może jest coś lepszego?

Pozdrawiam
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Zagadnij na privie do dadan_mafak na Korexie. Jest masta w tym temacie i pewnie ma nawet coś na zbyciu. Tylko z tego co pamiętam to czasami wyjeżdża na kilka dni w świat po zakupy ciemniowe więc może nie odpisać od razu.
 
stereo  Dołączył: 17 Maj 2008
Już jestem z nim w kontakcie, dzięki :) ale chodzi mi też o opinie ludzi, którzy mieli styczność z takimi urządzeniami - co szukać, na co zwracać uwagę? Pozdrawiam
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Do czego służy taka karetka???
Do Mag'a 4 za wąska, nie wejdzie.

http://img695.imageshack.us/i/zdjcie0446b.jpg/
 
mike666  Dołączył: 23 Gru 2008
Podępnę z się pod wątek z problemem powiększalnikowym. Poszukuje zębatki do magnifaxa 4 bo oryginalna- plastikowa właśnie straciła zęby może ktoś wie gdzie nabyć, najlepiej metalową. Albo może ktos ma taką na zbyciu??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach