thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Aha. Ok. Dzięki. To będzie mój pierwszy raz. Nie chcę nic popsuć. Na usprawiedliwienie dodam, że instrukcji obsługi k20d nauczyłem się na pół roku przed kupnem puszki :)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
thrackan, chyba jesteś nadwrażliwy :D
Choć to się kłóci z moją wizją Ciebie biegającego z 15cm nożem w kieszeni.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
bix napisał/a:
thrackan, chyba jesteś nadwrażliwy :D

Hm. Sedno mej troski w tym, że sprzęt należy do zakładu, do którego zgłosiłem się na pracę magisterską. Dlatego wolałbym nic nie zepsuć :-P

bix napisał/a:
Choć to się kłóci z moją wizją Ciebie biegającego z 15cm nożem w kieszeni.

Łeeee... jeśli już, to biegam z 8cm Victorinoksem i śrubokrętami precyzyjnymi. Taki ze mnie Rambo, jak z koziego zadka puzon ;-)
 

Kronk  Dołączył: 26 Lis 2007
Cześć,
Zastanawiam się nad powiększalnikiem Durst M605 Color. Oglądałem go na zdjęciach w necie i nigdzie nie widzę szufladki na filtry. Będę robił tylko czarno białe zdjęcia. Ostatnio robiłem odbitki Krokusem 4 Color4N z filtrami Ilforda i bardzo mi praca z tymi filtrami przypadła do gustu. Czy będą do wykorzystania z tym Durstem? Na zdjęciach widziałem że są w nim jakieś wbudowane filtry, ale nie wiem, czy można osiągnąć to samo co z filtrami Ilforda. A może polecacie coś innego, czytałem wyżej o Magnifaxie4.
Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kronk, możesz używać filtrów trzymając je między obiektywem a odbitką (upierdliwe przy dłuższych czasach i pewnie niektórzy cośby jeszcze wynaleźli na minus, ale działa)

Możesz też stosować "wbudowane filtry" - w 99,99% do czarno-białych będzie to jeden filtr - magenta, osiągając to samo co z filtrami.
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
Kronk napisał/a:
Czy będą do wykorzystania z tym Durstem?

Nie, ten powiększalnik posiada głowicę filtracyjną.
Kronk napisał/a:
można osiągnąć to samo co z filtrami Ilforda

W sumie nawet więcej, bo regulujesz kontrast bezstopniowo(chociaż nie wiem jaki jest zakres działania filtrów).

Kronk napisał/a:
Magnifaxie4.

Często go używam zamiennie z opemusem 6 i praca z nimi nie jest uciążliwa(przynajmniej dla mnie ;)).
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
sołtys napisał/a:
w 99,99% do czarno-białych będzie to jeden filtr - magenta,

A tu sobie popolemizuję ;-) : do papierów wielogradacyjnych uzywa się w głowicy 2 filtrów. Do zwiększania kontrastu j.w. - purpura, do zmniejszania - żółty.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MarWoj, tak - to jest właśnie ten 0,01% :-P
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
sołtys napisał/a:
to jest właśnie ten 0,01%

sołtys, :-D :-B U mnie proporcje są trochę inne,ale po zastanowieniu spostrzegłem,że najczęsciej tez używam purpury : 0.015% żółty. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MarWoj, :-) :-B to i tak jesteś lepszy, bo żółtego czy jak mu tam jeszcze nie stosowałem, ale i tak wszystko zależy od tego co potrzeba, co chcemy osiągnąć itd. :->
 
Apco  Dołączył: 18 Maj 2008
Witam
wlasnie stalem sie posiadaczem Opemusa 5 i kombinuje jak do niego zamocowac obiektyw M42.
czy moze ktos powiedziec, czy jest taka odpowiednia miseczka do tego modelu? jakis link?

btw.
thrackan - ten model na zdjeciu wyglada jak Meopta Magnifax 2a
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Apco napisał/a:
stalem sie posiadaczem Opemusa 5 i kombinuje jak do niego zamocowac obiektyw M42.

Apco, a masz jakiś lepszy obiektyw z tym mocowaniem od optyki czeskiej czy innej ? Z m42 były/są głównie polskie obiektywy o raczej przeciętnej jakości. Jeśli chcesz mocować polski,to raczej nie trać energii. Sam to "przerobiłem" w drugą stronę-mocowałem anareta "limited" czy "SE" 4,5/50(z podświetloną skalą przysłon), z gwintem M39, a póżniej rodagona do krokusa. Taki kierunek- moim zdaniem- ma sens. Odwrotnie-trochę mniej.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
MarWoj, albo zamocowanie jakiegoś Zaissa z normalnej lustrzanki :)
ale też nie wiem czy jest sens.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Jasiek Matacz napisał/a:
Może ktoś zna jakieś niezłe modele

ja używam Durst M605 i to jest "niezły" model :-)
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Znalazłem w piwnicy (w sumie wiedziałem, że coś jest, tylko nie wiedziałem dokładnie co) powiększalnik Krokus 66, lecz bez stojaka, tacki, sama góra. Jest jeszcze maskownica.
Opłaca się coś (zaginione podstawki, nie wiem jak to fachowo nazwać :P ) do tego dokupić? Obiektyw: Meopta Anaret 4,5/80.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Krokus 66 ma dosyć słabą kolumnę - tzn rusza się, za bardzo wg mnie - przy wymianie filtrów może być problem. Ale przykręć sobie do deski jakiejbądź (może być lekka, ale wtedy będziesz musiał porzadnie dociążyć żeby nie jeździła)
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
Odgrzewam :-D
Chyba chcę iść łatwiejszą drogą.
:roll:
Taki powiększalnik:
http://www.khbphotografix...L6700Series.htm

C 6700
Jak myślicie, pojechać po niego?
Jest daleko, ale w sobotę jadę do Birmingham i zostanie ok. 50 mil extra co już strasznie nie wygląda.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
To waży 13kg wg specyfikacji, ja bym zamówił kuriera, a powiększalnik na pewno dobry jest
 

Vera  Dołączyła: 24 Cze 2010
Kurier weźmie więcej niż za ten powiększalnik. A ja nie mam jak to się mówi, forsy jak lodu.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja pracowalem na LPL'ach 7700 z kolorowa glowica. Bardzo fajne i stabilne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach