karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Obsługuje mały obrazek do 6x9 :-D

Ach, piękny...

http://allegro.pl/leitz-f...1700374921.html

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
To jest jedyny powiekszalnik na jakiego tak naprawde chcialbym zamienic mojego Leitza :-D Przede wszystkim dla 6x9.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
karmazyniello napisał/a:
Ach, piękny...

Piękny to on rzeczywiście jest i w dodatku pięknie kosztuje
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Jak bedziecie kiedys autem przejazdem gdzies w poludniowej Anglii to przetrzepcie wczesniej ebaya. Jest masa porzadnych powiekszalnikow (focomaty, dursty) do wziecia za grosze, ale do odbioru wlasnego. Az mnie skreca czasem bo kombinuje cos do 6x6.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Moze przywieziesz co kiedy?

Ale ze focomaty - to watpie, trzymaja cene....
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Panie, ja nie bywam w Anglii, tym bardziej nie w poludniowej :-) Jakbym bywal to pewnie ze bym przywiozl, najpierw sobie :-P

Bez wysylki cena jest sporo nizsza.
 
czmielek  Dołączył: 12 Wrz 2010
radekone, Dobrze prawi. To samo w niemczech. ja swój Jobo dorwałem za 150 euro obsługuje od małego do 4x5 cala. Jechałem daleko bo 800km w jedna stronę ale opłacało się.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
Czyli wyszło Ci jakiś 1000zł - z obiektywem i głowicą kolor? Jeśli tak to nawet niezła cena.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Znalazłem głęboko w odmętach piwnicy powiększalnik Krokus 66 i maskownicę 18x24.
Pokombinuję z tym sprzętem na początek. Nawet obiektyw mam Anatera 80/4,5 :mrgreen:

Brak zegara ciemniowego.
 

Henry  Dołączył: 12 Sty 2010
DrEwNiAK napisał/a:
Brak zegara ciemniowego.


Przez 20 lat radziłem sobie bez zegara - więc dasz radę.
Choć fakt że jakby mi się teraz zepsuł, to bym wolał zrezygnować z robienia odbitek niż się znowu męczyć odmierzając czas ręcznie ;-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
No i wyrwalem dwa Beselery w super stanie (choc nie za takie grosze :-) Jeden dla siebie, drugiego chce sie pozbyc. To sa dwie kobyly do odbitek w wiekszych formatach. Testy wkrotce.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Pierwszy raz słyszę o takiej marce, ale moja ograniczona wiedza skończyła się na Krokusach i okolicach (np. Optimusach). Ale zerknąłem tu:
http://www.beselerphoto.com/enlargers/
i mam prośbę, mógłbyś się pochwalić jaki to model (przynajmniej mniej więcej, jeżeli nie ma go w produkcji)?
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Amerykanskie! Jeden to 23C II XL (wersja III jest nadal w produkcji, wyglada prawie identycznie jak ten w srodku na zdjeciu na stronie). Drugi to Dichro 67 z kolorowa glowica.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No to tylko wypada mi zacytować Stuhra z kultowego filmu:
"No, no, ładne cacko!".
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jasiek Matacz, to wszystko tylko i wyłącznie kwestia wygody. Magnifax jest naprawdę spoko do okazjonalnego użycia. Tak naprawdę, ważne są tylko szczelność korpusu, równomierne oświetlenie, obiektyw i dobra lupa do ustawiania ostrości. To wszystko masz w magnifaksie z nawiązką. Warto dokupić śrube mikrometryczną do precyzyjnego ustawiania ostrości- dramatycznie poprawia komfort pracy. Równo świecący Magnifax z dobrym szkłem da Ci dokładnie takie samo odbitki co Leitz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przed momentem dzerry wystarczająco to wyjaśnił.
 

kesek  Dołączył: 06 Wrz 2006
W obronie magnifaxa:

Mam magnifaxa 3a z meogonem 80, el-nikkorem 150 i kolorową głowicą ledową. Jakieś 8 lat już będzie. Nie pracowałem nigdy na innym ale też nie odczuwam potrzeby posiadania innego. Maksymalnie robiłem 50x50cm. Po prostu powiększa, nie mam powodów do narzekań. Dla mnie dobry sprzęt to był na początek a i teraz wystarcza w zupełności. Warto dorobić mu ramki bezszybkowe (choćby z tektury) w celu oszczędzenia sobie pracy z czyszczeniem kurzu. Wystarczy wyczyścić negatyw, nie trzeba czyścić dodatkowych 4 powierzchni szkła.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Przyłączę się może do tematu powiększalnika.

Z 30 lat temu robiłem krokusem chyba Żakiem- żarówka 75W, fotki rozmiaru pocztówki.
Teraz otrzymałem w spadku krokusa 3 w idealnym stanie i może odświeżę temat obróbki ciemniowej.
Powiększalnik nie posiada żarówki.
Pytanie moje- czy 75W wystarczy dla małego obrazka i papierów 13x15?
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
też tak myślałem. mam jeszcze pytanie.
wydawało mi się, że można używać zwykłej żarówki w krokusach montując odpowiednią matówkę za żarówką przed kondensorem. czy może ktoś to potwierdzić?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Na pewno nie. Nawet z matówką będzie zbyt mocno widać włókno żarówki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach