dennik  Dołączył: 11 Lis 2006
K10D w akcji
Mam propozycję wymiany doświadczeń dla posiadaczy kadyszki.Jak narazie dysponuje kitem i SMC-A 70-210 F4.W celu uniknięcia OT-ów proponuję prw.Pozdrawiam

 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dennik, nie zalewaj tylko dawaj tu swoje spostrzeżenia ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dennik, to wal na priv z konkretnymi pytaniami do tych co juz maja K10D :-)

OT-ki sa sola tego forum 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
OT-ki sa sola tego forum 8-)

I piana, i piana.

Sól z pianą - coś jak kąpiel, dla zdrowotności. Kadyszka jest wodoszczelna (nalałem do środka wody i jeszcze ani kropla nie wyciekła) - więc można się wykąpać razem z aparatem.
 

dennik  Dołączył: 11 Lis 2006
dan napisał/a:
OT-ki sa sola tego forum 8-)
Wiem ,wiem ;-) :roll: OT-ki są ok ale OT-y ...? zajmują duuuuuuużo czasu :cry:
dan napisał/a:
ennik, to wal na priv z konkretnymi pytaniami do tych co juz maja K1
nie lubię się narzucać ;-)
tomecki napisał/a:
nie zalewaj tylko dawaj tu swoje spostrzeżenia
Mam go dopiero trzy dni.Nareszcie mogę złapać mojego synka w locie :lol: Jest wymagający.Synek też.POtrzebne są dobre szkła.Z kitem jak na razie walcze,ale nie wiem czy nie jest za słaby? NIe mam czasu na testy ,wyjdzie w praniu.Kupiłem SMC-A 70-210 F4 ,zrobiłem super zdjęcie mojemu synkowi .Zdjęcia robię w RAW-ach.Jpg jak na taki przetwornik i matrycę jest dziwnie mały.WB bardzo czuły trzeba się starać.Lubi czerwienić,ale super się z WB pracuje jast bardzo wygodny.Trochę przydługo ,wolę focić.Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-12-17, 20:50 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
I piana, i piana.
:-B

[ Dodano: 2006-12-17, 21:16 ]
Wieczorna kapiel synka.Kit daje radę ,na miarę swoich mozliwości ;-) .Uszczelki się przydają :lol:

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
No skoro ma być o wrażeniach z użytkowania K10 to i ja dodam parę słów. zrobiłem ok 1000 fotek.
1. ergonomia w porównianiu z poprzednim czyli OLympusem E500 jest super. Wszystkie przyciski są tam gdzie być powinny. niby proste ale jakoś nie wszyscy producenci potrafią to zrobić.
2. Słynny FF... cóż naczytałem się o tym i zarażony tym wirusem zacząłem focić linijki. OK przy przysłonie 2 wydaje się być niewielki FF. a po zastanowieniu się się przez moment "po cholerę ja linijki fotografuję" porzuciłem to i zająłem się foceniem modelki. Problem FF zniknął ;-) , może to uroda modelki a może wirus FF ginie przy styczności z"normalną" fotografią ;-)
3. Fotki. Są .Zupełnie niezłe. (ech ta skromność) .Dostałem ifo na priv jak wstawiać fotki. dzięi. jutro coś wrzucę. i obiecuję że nie będą to zdjęcia linijek (choć niektórzy będą pewnie zawiedzeni ;-) )
4. Kitowy obiektyw. cóż, chyba zbyt podniosłem poprzeczkę swoim 77Ltd i teraz ten obiektyw to bardzo przeciętny się wydaje. zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i o jakość fotek. do k10 powinni jednak dodawac coś lepszego skoro celują w segment semi-pro

Obiecałem fotkę więc wrzucam:
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
Kitowy obiektyw. cóż, chyba zbyt podniosłem poprzeczkę swoim 77Ltd i teraz ten obiektyw to bardzo przeciętny się wydaje. zarówno jeśli chodzi o wykonanie jak i o jakość fotek. do k10 powinni jednak dodawac coś lepszego skoro celują w segment semi-pro

skoro chcesz porownywac taniego zooma do stalki z wyzszej polki, to chyba nie tedy droga ;)
Wada tego szkla jest to, ze jest ciemne, a reszta jak na zooma jest jak najbardziej w porzadku. Zreszta to jedno z lepszych kitowych szkiel jakie daja rozne firmy, wiec nie rozumiem co niby ma byc nie tak...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Nie porównuję. po prostu uważam że do K10 powinni w kicie dawać obiektyw z wyższej pólki skoro K10 pozycjonują na rynku wyżej czyli celują w semi-pro. co do innych firm. nie wiem jak kity C i N. ale np jakość kitów Olympusa jest lepsza niż P.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Przypominam że Olympys ma trochę inne proporcje obrazu,gdzie łatwiej zaprojektować obiektyw aby osiągał lepsze parametry.A proponowałbym ręcznie w trudnych warunkach ustawić ostrość,nawet na głębie ostrości nie maco liczyć bo owy kit Olympusa nie posiada widocznej skali ,AF jest słabszy niż w DSie.Wizjera nie komentuje.Chciałem,miałem szczere chęci zrobić parę szybkich ujęć owym Olkiem z kitem ale po chwili zrezygnowałem.Balans bieli automatyczny nie pracował ponadto zbyt szczęśliwie.Macaliśmy go z Nikoniarzem okazało się że Pentax miał najtrafniejszy balans bieli przewaga AF należała do Nikona.Oczywiście imprezy niestety są dynamiczne i wymagają ustaw automatycznych.Była jeszcze jedna sprawa o której się nie mówi.Po sfotografowaniu Pentax pozwalał na szybkie i dokładne sprawdzenie na wyświetlaczu ostrości zdjęć w miarę zaznaczam komfortowo.W Nikonie niestety nie było to już takie proste.No i wspaniały wizjer ułatwiający ręczne ostrzenie.Olek niestety nie pokazał klasy,ale może to nietrafne odczucie kilku osób.Pozdrawiam
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Nie zgodzę się. balans bieli w E500 działał znakomicie. pod tym względem nic nie mozna mu zarzucić. no ale to nie tamat tego wątku
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
ThomFoto, nie przeczę, że kit Olkowy jest lepszy. Zapewne K10 powinien być sprzedawany z 16-45/4 ale to tylko podniosłoby cenę zestawu - zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie to szkło kupił. Cena za Pentaksowego Kita - 400PLN jest na tyle niska, że możesz go bez zbytniej straty spławić na Allegro (co zresztą jak widać czyni wiele osób) i wyposażyćsięw coś lepszego.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Zgadza się. choć dziś sprzedać kita za 400 na allegro jest mało prawdopodobne. Oczywiście wina tkwi prawdopodobnie po stronie Apollo które chce przy okazji upłynnić zapas kitów. Myślę jednak że zwolennicy Pentaxa mieli nadzieję na to iż kitem do K10 będzie 16-45 (w rozsądnej cenie) bo taki zestaw pokazałby możliwości puszki.
 
Fotograf29  Dołączył: 28 Wrz 2006
Witam,
Mam K10 z kitowym 18-55 od 3 tygodni. Zrobiłem ok. 300 zdjęć. Jest to moja pierwsza cyfrówka, ponieważ do tej pory robiłem KM i Revue AC5 (Chinon CP7 Program), więc nie mam porównania z innymi (F80, 30D). Z moich rozmów ze znajomymi wynika, że aparat jest wart swojej ceny (zrobił wrażenie na Canonowcach). Bardzo łatwy jest dostęp do balansu bieli. Z tego co zauważyłem AWB działa całkiem dobrze. Innych ustawień jest od groma, ale jeszcze nie doszedłem do końca instrukcji. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Czekam tylko jeszcze na Sigmę 18-50/2,8, żeby móc pomęczyć kadyszkę w ekstremalnych warunkach. Ale to już niedługo. Zastanawiam się nad gripem i chyba go też w końcu zamówię (co dwa akumulatory to nie jeden). Jak ktoś chce kupić K10, to proszę o wiadomość, gdyż po 15 stycznia mogę mieć coś na sprzedaż w jak myślę rozsądnej cenie (co prawda z zagranicy i z roczną gwarancją, ale uznawaną przez serwis APOLLO - sam dzwoniłem i pytałem).
Jak dobrnę do końca instukcji i fotnę coś ciekawego, chętnie się podzielę wrażeniami.
Pozdrawiam wszystkich zatwardziałych Pentaxiarzy
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fotograf29 napisał/a:
Czekam tylko jeszcze na Sigmę 18-50/2,8,
- nie chce cie martwic ale bardzo dokladnie sprawdz wspolprace sigmy z pentaxem....ja pomijajac stalke 20 1.8 z sigmami i AF-em mialem same problemy
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
...poczulem sie w obowiazku podzielic moimi spostrzezeniami: FF i BF pewnie jest jak sie fotografuje linijki ( popieram ThomFoto ) na ludziach tez tego nie zauwazylem a po zrobieniu kilku rozkladowek i chyba nawet jakiejs okladki doszedlem do wniosku ze .jpg jest i ostry i kontrastowy i daje rade i w rawie tez mozna ale bez perwersji ... zalezy co komu na sercu lezy prawda?
Porownania do Ist D nie ma choc i tamta puszeke bardzo lubilem ( zajezdzilem dwie ); uzywalem juz ISO 1600 ale do druku max. 800 i szkoda...ale coz najczesciej i tak nie wychodze ponad 400
Dupy daje system przeciwsmieciowy...nie dziala...mam juz straszenie duzo jak na miesieczna puszke brudu na matrycy...i albo bede reklamowal albo przedmuchiwal jeszcze nie zdecydowalem...
Ergonomia + 10, jest swietny, czekam z utesknieniem na gripa bo portret to jednak bardziej w pionie...
z sigma 28-70/2.8 taka starenka daje rade i to calkiem dobrze i z kitem nie wiem z 80-200/2.8 jest rewelacyjny...jesli nowe szkla beda rownie dobre to na kolana
z 14/2.8 bez zastrzezen
a najlepiej ostrzy z 40/2.8...duza szybkosc i precyzja...no i nie bez znaczenia jest cicha migawka/lustro ( choc wspomnienie z1p powoduje drzenie serca tak to gralo jak w filcharmonii :mrgreen: )
A przykladowe zdjecia mozecie podejrzec w galerii
pozdro..
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
K10D w akcji - prawde powiedziawszy to spodziewalem sie zdjec :lol:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pi.wa napisał/a:
...poczulem się w obowiazku podzielic moimi spostrzezeniami: FF i BF pewnie jest jak się fotografuje linijki ( popieram ThomFoto ) na ludziach tez tego nie zauwazylem

No niestety, nie masz racji. FF w pewnych warunkach oświetleniowych (oświetlenie żarówkowe) występuje i jest właśnie najbardziej uciążliwy w realnych sytuacjach, a linijki i focus charty pozwalaja jedynie na dokładne pomiary. Mam trzecią już puszkę K10D i ten sam objaw - jedynie pierwsza puszka wykazywała FF w każdym oswietleniu (oczywiście w żarówkowym odpowiednio wiekszy), pozostałe dwie są bezbłędne w każdym innym świetle, oprócz tych cholernych żarówek. Mam pecha, że akurat u mnie w mieszkaniu problem objawia się wyjątkowo wyraźnie - być może żyłbym w błogiej nieświadomości, gdybym miał zamontowane np. świetlówki energooszczędne. Fakt pozostaje jednak faktem - w pewnych warunkach oświetleniowych, system AF w K10D myli się regularnie i o podobną wartość. Gdyby nie dość dobry wizjer i MF, zrobienie ostrego zdjęcia byłoby mocno utrudnione przy przysłonach poniżej 2.8...
Sorry, ale gdyby nie zaniepokoiłyby mnie trudności AF z trafieniem z ostrością w twarz osoby fotografowanej, nie przejąłbym się lekkim FF na focus charcie. Nie wiem nawet, czy kiedykolwiek robiłbym tego typu testy, gdyby wszystko było w porządku.

Żeby nie było bardzo pesymistycznie, to w świetle, w którym wszystko działa, działa bardzo dobrze...:)





[ Dodano: 2007-01-05, 10:08 ]
Ponieważ pojawiły się nowe fakty, muszę uzupełnić ten post:
System AF w K10D jest bardzo wrażliwy na stan bateri!!! Przy lekko rozładowanej baterii aparat wykazuje FF, ale po jej naładowaniu znów zaczyna dobrze ostrzyć! Taka sugestia pojawiła się dzisiaj na forum DPreview - przed chwilą przetestowałem i faktycznie działa!
 
DonKiszon  Dołączył: 21 Gru 2006
Mam pytanko. Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy kadyszki mógłby mi odbić instrukcje do tego sprzetu najlepiej w ojczystym języku, oraz przegrać dostarczoną z puszką płytą ? Pokryje wszystkie koszty oczywiście. Pozdrawiam.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
System AF w K10D jest bardzo wrażliwy na stan bateri!!!
Dla mnie to zła wiadomość. Czyli co, trzeba mieć zawsze dobrze naładowane akku ? Może się okazać, że trzeba mieć gripa, by nie zawracać sobie głowy stanem baterii.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
Może się okazać, że trzeba mieć gripa

Albo jeszcze lepiej Battery Packa tak jak kiedyś do lamp błyskowych. No i co to znaczy lekko rozładowana?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach