chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Pentax SMCP-DA 50-200 f/4-5.6 ED - Może wspólne zakupy
Tak sobie myślałem o zakupie Pentax SMCP-DA 50-200 f/4-5.6 ED Autofocus na wiosnę lub późną zimą.
W Polsce do kupienia od 999 na skąpcu.
W USA za 180 $ plus 35 $ koszt wysyłki.
Może jakieś wspólne zakupy ???
Ma ktoś chrapkę na ten obiektyw ??
Spostrzeżenia co do niego
http://www.dcresource.com...read.php?t=9605

Taki pomysł - ciekawe czy ktoś podchwyci.
Chemiczny
PS. zaczyna mi brakować dłuższej lufki :)[/i]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chemiczny napisał/a:
W USA za 180 $ plus 35 $ koszt wysyłki.
Tylko, nie życzę, dowalą cło i VAT to wyjdzie niecałe 800 złotych. Nie wiem czy warto.
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
argawen napisał/a:
chemiczny napisał/a:
W USA za 180 $ plus 35 $ koszt wysyłki.
Tylko, nie życzę, dowalą cło i VAT to wyjdzie niecałe 800 złotych. Nie wiem czy warto.


Można to załatwić z UE więc cła nie będzie. Chciałem tylko wskazać na dysproporcje cenowe. W GB ten obiektyw kosztuje 140 Euro więc gra jest chyba warta świeczki.

Poza tym to tylko głośna myśl
Chemiczny
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
chemiczny napisał/a:
Można to załatwić z UE więc cła nie będzie
A to zupełnie inna sprawa. Ale UE to nie USA. Sam kupowałem szkiełka i lampę w Stanach, ale ktoś mi przywiózł.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chemiczny, jest jeszcze jedna możliwość - poszukaj kogoś, kto ma zamiar kupić np. k100d z kitem i namów go na dual kita. Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł. Postaw mu piwo i dogadaj się, że kupisz 50-200 za róznicę w cenie.

Pozdrówka
Marucha
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Chemiczny, jest jeszcze jedna możliwość - poszukaj kogoś, kto ma zamiar kupić np. k100d z kitem i namów go na dual kita. Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł. Postaw mu piwo i dogadaj się, że kupisz 50-200 za róznicę w cenie.
To jest dobry pomysł.
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
marucha napisał/a:
Chemiczny, jest jeszcze jedna możliwość - poszukaj kogoś, kto ma zamiar kupić np. k100d z kitem i namów go na dual kita. Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł. Postaw mu piwo i dogadaj się, że kupisz 50-200 za róznicę w cenie.

Pozdrówka
Marucha



I to jest dobry pomysł a więc :) KTO kupuje w najbliższym czasie k100 :) z kitem :)))
PS. Swoją drogą co myślicie o tym szkle. Ma go tu ktoś w ogóle ??
Nie interesuje mnie coś większego bo chce nosić aparat w góry i ogniskowa po pomnożeniu = 300 mm jest mi w 100% wystarczająca. do tego małe gabaryty. może warto ??
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł
Tylko właśnie patrzę po sklepowych cenach, to różnica z dual kitem to ok 800-900 złociszy.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
marucha napisał/a:
Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł
Tylko właśnie patrzę po sklepowych cenach, to różnica z dual kitem to ok 800-900 złociszy.

Też teraz to sprawdziłem :-/ Pisząc, bazowałem na wcześniejszych, obserwowanych cenach - wtedy była mniejsza różnica. Ciekawe - dlaczego się powiększyła? Może dodatkowo była Sigma o podobnym zakresie...

Pozdrówka
Marucha
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
marucha napisał/a:
Też teraz to sprawdziłem :-/ Pisząc, bazowałem na wcześniejszych, obserwowanych cenach - wtedy była mniejsza różnica. Ciekawe - dlaczego się powiększyła?
Świeta, święta. Może trzeba poczekać po Nowym Roku. A cena wcześniej rzeczywiście była niższa.
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
argawen napisał/a:
marucha napisał/a:
Rożnica w cenie to ok. 500-600 zł
Tylko właśnie patrzę po sklepowych cenach, to różnica z dual kitem to ok 800-900 złociszy.



Najważniejsza jest cierpliwośc. nie kupuję jutro więc się nie ma co stresować.
Swoją droga zauważyłem na moim kicie odblaski które mnie wkurzyły. Link tutaj
http://foto.onet.pl/2ipqe...od,u.html#5y1oa
oraz
http://foto.onet.pl/2ipqe...od,u.html#5y1od
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
a to nie od filtra te duchi?
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
a to nie od filtra te duchi?


Chyba nawet takiego UV :)) ja kudłaty durnowaty. Swoja droga fotki robione w pośpiechu i nie ostre bo bałem się dresów na plantach a była północ.
Takich aniołków w Krakowie jest kilkanaście.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
chemiczny napisał/a:
Swoja droga fotki robione w pośpiechu i nie ostre bo bałem się dresów na plantach a była północ.

No to następnym razem trzeba zapodać na forum, że chce się nocne foty robić, to kilku chętnych się znajdzie - w kupie raźniej :mrgreen:

Pozdrówka
Marucha
 
Inżynier  Dołączył: 13 Lis 2006
Tez się piszę
 
chemiczny  Dołączył: 25 Paź 2006
Inżynier napisał/a:
Tez się piszę


Pomysł mi się podoba :) może coś się od Was nauczę :)
 

bigbunghole  Dołączył: 23 Maj 2006
Na ibeju też jakoś dziwnie tanio:
http://miniurl.pl/19970
razem z przesyłką poniżej 800 zetów, gdzie tu jest haczyk?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach