luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
opiszon napisał/a:
czyli to samo co pan na 2gim zdjęciu, tylko mięśnie nie napięte :-P
niekoniecznie.
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
W sumie ciężko coś doradzić, sam musisz poznać swój organizm. Ja wiem, że to trudne, ale nikt tego tutaj za Ciebie nie zrobi.

Jak trenowałeś? Pytam o ćwiczenia, ilość serii, powtórzeń na serię, rozkład treningów w tygodniu, itd. Jak dieta Ci nie odpowiada, to ją zmień. Faktycznie będziesz potrzebował więcej białka. Rower i bieganie nieco ogranicz, potraktuj to jako uzupełnienie treningu, a nie jako osobny trening.
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Trenowałem Poniedziałek, Środa i Piątek, (niedziela rower- dość intensywnie). Poniedziałek dona partia mięśni + lekko reszta (bez obciążania), Wtorek brzuch i plecy + nogi i góra lekko, środa góra (całe ramiona, barki, klatka). na każde możliwe ćwiczenie, 3 serie (w zależności od poziomu trudności) (15, 14, 13 powtórzeń).
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
galant

że tak powiem ...


luhso, kurcze.. to Ty nie chcesz robić masy tylko rzeźbę...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
mdraht napisał/a:
ektomorfik
endomorfik
czy może mezomorfik


Ja jestem 4 typ. Brzuch i klatka endomorfika, kończyny ektomorfika :mrgreen:
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
Cytat
luhso, kurcze.. to Ty nie chcesz robić masy tylko rzeźbę...
to widocznie jestem w błędzie?
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
YellowLabel ma rację, to trening na rzeźbę. Owszem 3 razy w tyg. ale jeśli jesteś początkujący, a na to wygląda, to trenuj równo wszystkie partie razem, co najwyżej zmieniaj kolejność. Maksymalnie 1-2 ćwiczenia na daną partię mięśniową, 1- 3 serii po 6-10 (max 12) powtórzeń. Po 3-6 miesiącach można myśleć o treningu dzielonym (wtedy 4 razy w tygodniu).
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
rntr napisał/a:
Maksymalnie 1-2 ćwiczenia na daną partię mięśniową, 1- 3 serii po 6-10 (max 12) powtórzeń.
kurcze. robiłem takie coś 2 lata temu. Tylko od tamtego czasu jakoś się posypałem i przestałem ćwiczyć, czego są efekty. ;-)
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
luhso napisał/a:
robiłem takie coś 2 lata temu


To dobry trening, więcej obciążenia, mniej serii i powtórzeń. Oczywiście bez przesady, przy ilości powt. < 6 (1-3) pracujemy na siłę, masy wtedy przybywa mniej.

Najważniejsze, żeby wyczuć organizm - co mu służy najlepiej. Potem przyjdzie czas na inne metody stymulowania wzrostu.

Ale zanim to wszystko zaczniesz, to faktycznie się zastanów - czy to Ci potrzebne? :)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
rntr napisał/a:
czy to Ci potrzebne? :)
Gdyby nie było to potrzebne, nie napisał bym tego wątku. Czytałem czytałem, ale za dużo tego. Więc napisałem.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
rntr, na rzeźbę to nie przypadkiem właśnie mniejszy ciężar a więcej powtórzeń?
tak przynajmniej mi wpajano :)

ale może za dużo %% i coś pomyliłem..
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
luhso napisał/a:
Gdyby nie było to potrzebne, nie napisał bym tego wątku


Ja też tak myślałem, przez blisko 10 lat, regularnie. Ale juz mi przeszło.

Moja rada: dużo cierpliwości. Zacznij jak napisałem wcześniej. Potem przejdź na trening dzielony (np. pon - góra, wt - dół, w środę odpoczynek, czw i pt jak pon i wt, sob. i niedziela - odpoczynek, brzuch zawsze). Bieganie i rower, jak pisałem wcześniej.

Więcej jedz, więcej białka, więcej wody, mniej piwa ;-)

[ Dodano: 2009-04-19, 22:53 ]
YellowLabel napisał/a:
na rzeźbę to nie przypadkiem właśnie mniejszy ciężar a więcej powtórzeń?


Zgadza się, a czy gdzieś napisalem inaczej?

siła - 1-4 powt
masa - 6-10 powt(max 12)
rzeżba - 12-20 (może nawet 25, np. brzuch)
więcej to już raczej wytrzymałość :)

Ale to i tak indywidualna sprawa, każdy organizm inaczej reaguje.

[ Dodano: 2009-04-19, 22:57 ]
YellowLabel, już chyba wiem skąd to nieporozumienie. Pisząc "więcej obciążenia" miałem na myśli większe ciężary. O to chodzi? :)
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
rntr, w ogóle żeśmy pomieszali to wszystko :-D
mnie chodziło o efekt jaki chce osiągnąć luhso.

Ze zdjęcia, które podał jako wzór wynika, że on chce mieć ładną rzeźbę a nie masę :)
potem opisał jak ćwiczył a ja odpisałem
Cytat
luhso, kurcze.. to Ty nie chcesz robić masy tylko rzeźbę...

mając na myśli wcześniej podane zdjęcie :)

Ty wtedy odpisałeś mu, dając mu wytyczne na trening na masę
Cytat
Maksymalnie 1-2 ćwiczenia na daną partię mięśniową, 1- 3 serii po 6-10 (max 12) powtórzeń


ja w tym zawirowaniu stwierdziłem w mym zmęczonym mózgu, że jest to Twój sposób na rzeźbę i odpisałem, że to chyba nie tak szło i potrzeba więcej powtórzeń.

Inaczej zinterpretowaliśmy posty kolegi i się zamieszanie zrobiło.


siet, ale to trudno odkręcić teraz :-D



No, a wracając do tematu, to Tobie luhso, jeżeli chcesz osiągnąć efekt jak z obrazka, nie przydadzą się wszelkiego typu odżywki budujące masę. Rozrośniesz się zbytnio i nie będziesz wyglądał tak jak tamten "model" :). Jak dla mnie tutaj intensywny trening z mniejszym ciężarem (nie podnosisz po prostu max swoich możliwości tylko jakieś 80%) i dużą ilością powtórzeń + dietka da najwięcej.

 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
YellowLabel napisał/a:
No, a wracając do tematu, to Tobie luhso, jeżeli chcesz osiągnąć efekt jak z obrazka, nie przydadzą się wszelkiego typu odżywki budujące masę. Rozrośniesz się zbytnio i nie będziesz wyglądał tak jak tamten "model" :)
Oj tam. jedna puszka. :-D
 

rntr  Dołączył: 06 Gru 2007
YellowLabel, faktycznie zamieszaliśmy, ale biorąc pod uwagę to:

luhso napisał/a:
Chcę przytyć mięśniowo na tyle, by móc później się wyrzeźbić


oraz podane wczesniej parametry luhso, to jednak chyba masy by mu się przydało ;-)
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
rntr napisał/a:
oraz podane wczesniej parametry luhso, to jednak chyba masy by mu się przydało ;-)
no. zgadza się.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
no dobra, to najpierw masa, potem rzeźba jak tak :-D


hmm, co ja bym zrobił za odrobinę samozaparcia. Przydałoby się zrzucić ten tłuszcz z brzucha i ud. Wtedy by się w końcu jakoś wyglądało na wiosnę..
 
luhso  Dołączył: 22 Maj 2008
YellowLabel, Za każde 3 kilo mięśni jakieś szkło np... taki efektywny i efektowny system motywacji.


ED: Idę spać, do juta.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
ale, że jak? Będziesz mi kupował szkło za każde 3kg masy mięśniowej?
Dobra stary, wchodzę w to! :-B :-D
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
luhso, sluchaj chlopak (sympatycznie, nie z gory bron Boze), w tym roku skonczysz 17 lat. szkoda zdrowia na takie treningi. rzezbe i mase zdarzysz zrobic przed 30, moze troche przesadzilem :), po 25 roku zycia. do tego czasu pocwicz nad girbkoscia, rozciagnieciem i szybkoscia. potem juz tego nie poprawisz, a jak teraz zaczniesz sobie rzezbic miesnie, to potem nie bedziesz mogl sie schylic (troche hiperbolizujac). ten wiek, to ostatni dzwonek, zeby rozciagnac miesnie, potem stana sie juz zbyt sztywne. sile, rzezbe mozesz zrobic zawsze, rozciagniecia po pewnym wieku nie poprawisz, tak samo szybkosci i gibkosci.
jesli naprawde zalezy Ci na wygladzie, znajdz porzadna sekcje tradycyjnego karate, lub innej sztuki walki, ale z naciskiem na tradycyjna, czyli taka, ze bic sie bedziesz umial po 5 latach intensywnych treningow, a nie, ze na trzecich zajeciach uczysz sie lac po barach (choc nie przecze, taka umiejetnosc tez sie moze przydac w zyciu i jej nie neguje).
o co chodzi? tradycyjne wschodnie sztuki walki to, uzywajac skolokwializowanego jezyka sportowego, swietne ogolnorozwojowki, czyli po prostu rozwijasz sie w kazdym kierunku rownomiernie i zgodnie z wlasnymi predyspozycjami fizycznymi.
szkoda mi tej ogromnej ilosci dwudziestokilkuletnich inwalidow, ktorzy moze i wygladaja "cool" ale postawe to maja taka, ze od razu widac, ze za dziesiec lat kregoslup zacznie siadac, kolana szwankowac, a biodra to sie beda o balkonik obijac.
naprawde, w tym wieku lepiej pocwiczyc kondycje, zwiekszyc pojemnosc pluc, zwolnic bicie serca, rozciagnac sie, wygimnastykowac.
ksztaltowanie w sposob jaki mowisz miesni, moze i Ci zycia nie skroci, ale cwiczenie takie jak mowie, na pewno z 10 lat Ci doda. w dodatku 10 lat w zdrowiu.
p.s.
myslisz ze Bruce Lee chodzil kiedykolwiek na silownie? a popatrz jakie mial miesniaki!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach