grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
A z tego co wyczytałem to już ma wszystko co chce...

BF/FF napewno tez bedzie mial w promocji :roll:
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
 
natus  Dołączył: 28 Mar 2008
widzieliście?
http://optyczne.pl/1819-n...o_tygodnia.html

ciekawe skąd wytrzasnęli fotkę "A tak ma wyglądać Pentax K7D:"

a swoją drogę pod spodem domniemana specyfikacja alfa500 :-?
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
Fotografie jakie zamieścili są różne :-) różnica jest chociażby w mocowaniach paska :-P No ale znając rzetelność redakcji to nie jest żadne zaskoczenie ;-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
natus napisał/a:
ciekawe skąd wytrzasnęli fotkę "A tak ma wyglądać Pentax K7D:"


Wszedzie w necie jest ta fota
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Swoją drogą, jak to jest z Pentaksem? Niby bardzo niszowy system, a wzbudza aż tyle emocji, nie tylko wśród swoich użytkowników :-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Cytat
A tak ma wyglądać Pentax K7D:
Niestety jak zwykle sama ironia ze strony Aptecznych.pl.
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
Widać, że nie czytają naszego forum ;-)
Cytat
ta sama matryca co w K20D,


I jeszcze leprze :-/
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Takie mam wrażenie, że co do info o Pentax, optyczni opierają swoją wiedzę jedynie o nasze forum ;-)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
dilbert, Właśnie pisałem o tym wyżej.
 

Flapjack7  Dołączył: 04 Sie 2006
Jak już pisałem wcześniej - ta druga fotka na optycznych, to zfotoszopowany Contax NX

 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
roket hehe, momentami gubię wątek w tym wątku :mrgreen: To w końcu 43 strona forumowego Die Hard ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Ned Bunnel (Prezes Pentax USA) i dlaczego nie będzie FF
Pentagram napisał/a:
MacRayers napisał/a:
Wejście w FF nie ma sensu (brak aktualnie produkowanych szkieł); te które Ci wymieniłem wcześniej to dawne (dobre) czasy; poza serią FA (która powoli się wykrusza) Pentax postawił na DA
...
Pentax to mała firma - musieliby przestawić się na szkła pod FF (znaczna część DA nie kryje pełnej klatki). Nie wydaje mi się by warto było wchodzić w coś, co i tak nie dałoby efektu dobrego w rozsądnym czasie. Dlatego właśnie będzie APS-C (może APS-H) i średni format. Biorąc pod uwagę cenę 645D (nieznacznie wyższą od D3X-a) może ten pomysł się udać
Skoro brak aktualnie produkowanych szkieł, jest Twoim argumentem przeciwko cyfrowemu 135, to dlaczego cyfrowemu średniakowi miałoby się udać? Brak aktualnie produkowanych szkieł tu nie obowiązuje? Co więcej, już wyprodukowanych szkieł do małego obrazka jest znacząco większa ilość, niż do średniego formatu. I jeszcze jeden maleńki drobiazg: na lutowym PIE Pentax przebąkiwał coś, że 645D będzie sprzedawany tylko na rynku japońskim, w ilości kilku tysięcy sztuk, a Amerykanie i Europejczycy, mogą pocałować Pentaxa, w jego śliczną żółciutką pupcię.


Dzisiejszy post na blogu Prezesa Pentax USA (Neda Bunnela) chyba w pełni potwierdza moje założenie. Spierałem się też z Perlem w tym aspekcie - uważam, że problem wejścia w wyższy format ma kilka słabych punktów - które (o dziwo) potwierdził sam autor bloga :
http://nedbunnell.blogspo...hts-by-spa.html

Małe tłumaczenie (z babelfisha, może potem przetłumaczę to bardziej na polski) :
"Rynek czujników i pełną klatkę? Zarządzający w Japonii zapowiedzieli że zostanie uruchomiony projekt 645D i zostanie on wprowadzony na rynek w 2010 roku. Kierownictwo w Japonii powiedziałem my prasowa wzór tego lata, które są bardziej zaawansowane niż K20D, i że mamy ponownie rozpoczął rozwój przemysłu 645D która ma zostać wydana w 2010 roku. Na pytanie o pełną klatkę (czyli 35mm aparat ciała), to skomentował tego byłoby bardzo trudne w niedalekiej przyszłości. Dla tych, którzy nadal twierdzą, że postulat lub nowy aparat lepiej być pełnoklatkowy, należy zadać sobie pytanie, jakich obiektywów zamierzają używać w tej hipotetycznej nowej pełną klatkę aparacie?
Jak wpłynęło kilka uwag na temat tego, pozwól mi wyjaśnić moje ironiczne uwagi. Każda osoba, która jest aktualnie wykorzystuje pełną klatkę czujnik 35mm aparat wie, że dokładne wysoką cenę w postaci soczewki które wykonują zadowalający. Wiele obiektywów pierwotnie zaprojektowane do krótkiego filmu spadek w zakresie kontroli i zniekształcenia krawędzi do krawędzi ostrości w przypadku korzystania z pełną klatkę czujnika. Mam dobry przyjaciel, który obecnie strzela wysokiej klasy wesela w południowej Kalifornii z 5D. Choć kocha fakt może teraz używać jego szerokokątne obiektywy, ma on sporo obiektywów on strzał z lat, które nie mogą już korzystać.

W naszym przypadku, jeśli opracowaliśmy pełną klatkę aparat, to bardzo prawdopodobne, że kilka naszych ostatnich DA soczewki (te przeznaczone do APS-C), będzie w stanie prawidłowo wypełnić obszar wyświetlania tego nowego czujnika. I chociaż mamy wspaniałe FA obiektywy, podobnie jak moja ulubiona FA 31mm Limited, nie jestem pewien nawet tego obiektywu będzie do optycznego wyzwanie.

Wiem, że nasi inżynierowie są badane te problemy i prawdopodobnie nie zgadza się całkowicie z moim proste wyjaśnienie. Jednak myślę, że ważne jest, aby zrozumieć, że będzie pełna klatka czujnik oznacza nie tylko konieczność opracowania nowego aparatu z ziemią, ale prawdopodobieństwo, że nowa linia obiektywów, które spełniają wymagania bardziej wymagających optycznego.

Jest oczywiste, że istnieje miejsce na pełną klatkę kamery, ale jest obecnie niewielką część ogólnej SLR rynku. Ze względu na całkowity koszt posiadania i zwiększony popyt fotografowania z pełną ramki obrazów, większość kamer sprzedawane będą nadal korzystać z APS-C, 4/3rds rodzaju czujniki.

Pomimo pewnych naszych pragnień zawsze ma nowszy, szybszy, lepszej technologii, nie jestem pewien, że wielu z nas będzie zobaczyć w naszej dramatycznej poprawy fotografii jeśli dano pełną klatkę czujnik kamery. Osobiście uważam, że mieliśmy trafić słodkie miejscu z APS-C czujnik kamery dzisiaj. 12-15 megapiksela jest więcej niż wystarczająca do nawet najbardziej wymagających zadań, mamy dużo lepszą kontrolę hałasu, klatek i szybkości przetwarzania są wystarczające dla większości zaawansowanych pracy lub poważnych fotografów i trzeba to wszystko dostępne jest w bardzo rozsądną cenę punktów, bez względu na wybór marki. "

Chciałbym, by ten post zakończył dyskusję o FF w Pentaksie (w najbliższym czasie). Nie ma sensu dywagować (czy nawet ostro dyskutować) o czymś, czego nie będzie w bliżej przewidywalnej przyszłości.
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
MacRayers napisał/a:
Czyli można by rzec, że przełomowa... To cieszy.
zbierając różne dane z różnych forów wychodzi ni mniej ni więcej :
- mniejsze gabaryty
- wizjer 100%
- szybki i pewny AF
- filmy HD
- synchronizacja z lampą 1/250
- brak wbudowanej lampy
- obudowa magnezowa (lub podobna)
- bardzo dobre uszczelnienia
- 72 polowy pomiar światła
- 3" ekran VGA
- wspomaganie AF (pytanie jakie)
- może 16 punktowy AF (ale to rzadko się pojawia)
- lepsza dynamika matrycy
- ISO6400, niskie szumy do ISO3200
Kapar napisał/a:
MacRayers, 12/14 pkt. ZALICZONE

i ja już nic nie mówie. Wiecie, chciałbym jeszcze trochę popracować, aby zarobić na K7....


To ja dodam że lampa wbudowana będzie :mrgreen:
http://www.pentax.es/home.htm <- przycisk po prawej jak u mnie w kadyszce :evilsmile:
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
Mnie cieszy
MacRayers napisał/a:
mamy dużo lepszą kontrolę hałasu
, może naprawdę być z tego fajny aparacik do reporterki.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mecius napisał/a:
To ja dodam że lampa wbudowana będzie :mrgreen:
http://www.pentax.es/home.htm <- przycisk po prawej jak u mnie w kadyszce :evilsmile:
Bo to JEST zdjęcie kadyszki albo k20d, po prostu nie mieli nic z k7 i wstawili cokolwiek. Na oficjalnym plakacie k7 widać wyraźnie że obudowa pryzmatu jest bardziej kanciasta ;-)
 
bladawiec  Dołączył: 01 Kwi 2008
mecius napisał/a:
To ja dodam że lampa wbudowana będzie :mrgreen:
http://www.pentax.es/home.htm <- przycisk po prawej jak u mnie w kadyszce :evilsmile:

Ale przecież to nie jest zdjęcie k7. Popatrz na kształt obudowy prymatu.
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
suczong napisał/a:
może naprawdę być z tego fajny aparacik do reporterki.
W innym miejscu Ned pisze, że w jego opinii użytkownicy Pentaksa to ludzie ustablizowani, dla których fotografia jest tylko jedną z wielu pasji, nastawieni bardziej na efekt w postaci fotografii niż na sprzęt. (wolne tłumaczenie, purystów i studentki anglistyki proszę o wyrozumiałość ;-) )

Więc jeśli do reporterki, to raczej po godzinach :)

kasz
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
kasza napisał/a:
Więc jeśli do reporterki, to raczej po godzinach :)

Ned chyba aż tak pewny nie jest do czego użytkownicy Pentaksa go używają :mrgreen: . Nawet jeżeli po godzinach, to na pewno nie będzie to przeszkadzać i wyciszenie oraz szybszy AF będą pozytywnie odebrane.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
kasza napisał/a:
Ned pisze, że w jego opinii użytkownicy Pentaksa to ludzie ustablizowani, dla których fotografia jest tylko jedną z wielu pasji, nastawieni bardziej na efekt w postaci fotografii niż na sprzęt
odnosze wrazenie ze w przypadku polskiego forum jest dokladnie odrotnie :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach