bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Polar - B+W czy wystarczy Marumi?
Witajcie!

Jak w temacie, chce zkupic polara, sklaniam sie ku najlepszej wersji Marumi (podoba mi sie gwint zewnetrzny - chyba jedyny filtr polaryzacyjny z takim bajerem). Jednak jak zawsze sprawa rozbija sie o jakosc. Mialem filtr Hoya (jakas z najwyzszych modeli) i bylem bardzo zawiedziony - dawala brazowy zafarb - podobno taka jest przypadlosc tej marki. Czy orientujecie sie moze co do Marumi - ma z tym klopoty? Bo B+W z pewnoscia nie ma zadnego zafarbu (wiem, bo mialem :-) ).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
Mialem filtr Hoya (jakas z najwyzszych modeli) i bylem bardzo zawiedziony - dawala brazowy zafarb - podobno taka jest przypadlosc tej marki
- pierwsze slysze...? Mocny to byl efekt?
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Nie byl to mocny efekt, ale widoczny juz po skrecaniu w wizjerze, na zdjeciach rowniez bylo to widoczne (ocieplenie/zabrudzenie blekitow). Jak juz napisalem, B+W z pewnoscia jest calkowicie neutralny niezaleznie od stopnia polaryzacji.
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Mam Marumi DHG cpl w pierścieniu slim. Bardzo przyjemnie się z nim pracuje, nie ma żadnych zafarbów :shock: robi ładne niebieskie niebo, likwiduje odblaski jak trzeba. Nie używałam nigdy B+W, więc nie porównam, ale Marumi mogę szczerze polecić. No i kosztuje trochę mniej niż B+W, ale grosze to jednak też nie są.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to ja nie wiem.... tu masz fote z filtrem HOYA polar HMC (czarna wersja)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
tu masz fote


To slajd, skanowany pod podgląd z podświetlarki albo dobry profil?

Bo z wszystkiego innego mozna kazdy zafarb zdjac...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - nie to z RAW-a - zadnym suwakiem nie ruszane - moge ci oryginalny plik podeslac.....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - z takim avatarem kto Ci uwierzy...
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
alkos, - nie to z RAW-a - zadnym suwakiem nie ruszane - moge ci oryginalny plik podeslac.....


No ale przeciez ci automat zdejmuje przy konwersji, parametrem tint albo WB. Albo jeszcze nawet aparat...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - ale co zdejmuje.....
Pentaxowy czyta to co bylo zapisane w aparacie... WB.....wiec jak pisze ze nie ruszane.......to nie ruszane.......
na tym moim filtrze ja nie widze takich efektow o ktorych pisze Bogusz.....naprawde jestem zdziwiony
Jak wedlug ciebie apart / soft do rAW-ow ma niby z automatu zafarb zdjac?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Jak wedlug ciebie apart / soft do rAW-ow ma niby z automatu zafarb zdjac?


A aparat to niby co robi, ustawiajac WB?

Poza tym podeslij mi moze tego rawa, sprobuje go puscic 'na totalnym zerze' przez ACR.


(Ale moze sie nie znam... :-| )

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
oki na co mam ci go slac?
Sam sie przekonam chetnie.......tylko pytanie jest takie czy ACR ma wlasciwy profil aparatu :-P - bo sam wielokrotnie przekonywalem sie ze nie.....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja widze na tym zdjeciu lekka ciepla dominante. Ale to nie swiadczy o wlasciwosciach filtru, choc moze tak byc :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
alkos małpa tlen pl

chyba latwo sie domyslic, co ? :-D :-D :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a toto przyjmie 13 MB ?

[ Dodano: 2006-12-22, 12:36 ]
idzie.....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
przyjmie, przyjmie :-)
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wlasnie przeczytalem watek, nie mialem go czasu wczesniej sledzic. Mysle, ze widzicie duza roznice pomiedzy zdjeciami fafniaka a vesper. To tylko potwierdza moje stwierdzenie. Filtry polaryzacyjne hoya po skreceniu ocieplaja (dodaja brunatnego zafarbu).
Alkos - nigdy nie uzywam auto WB, jezeli ktos tego uzywa, to faktycznie soft moze dostosowac balans bieli likwidujac zafarb filtra. Przy recznym ustawieniu balansu bieli (sam przewaznie uzywam ustawienia w stopniach Kelvina) bedzie to widoczne.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
Alkos - nigdy nie uzywam auto WB, jezeli ktos tego uzywa, to faktycznie soft moze dostosowac balans bieli likwidujac zafarb filtra.



Aaaa, to przepraszam :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bogusz, - chcesz wyciagac wnioski po obejrzeniu zdjec z roznych miejsc i pogody - temp. barwnych ?!?!? :shock:
takie porownanie mozna raczej zrobic tylko dla tablic testowych przy swietle 5600K
albo w tym samym plenerku na tych samych puszkach i obiektywach....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach