bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Oczywiscie sie z Toba zgadzam co do pomiarow. Mam nadzieje, ze na najblizszym spotkaniu (chyba wiosna) bedziemy mogli przeprowadzic jakies analizy (nie tylko skladu procentowego mojej lodowki :mrgreen: ). Jednoczesnie stwierdzam na podstawie wlasnych doswiadczen i Twojego zdjecia, ze jednak Hoya wprowadza zafarb :-( , co wcale nie jest wesole. Przy okazji sprawdz patrzac w wizjer i krecac polarem na jakims bialym obiekcie w jaki sposob sciemnia sie obraz. Z moja Hoya wlasnie bylo widac zafarb (mialem czarna serie HMC).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
(nie tylko skladu procentowego mojej lodowki )
- wedlug mnie jest to znacznie ciekawsze niz testowanie czy ociepla czy nie..... :mrgreen: :-P
bogusz napisał/a:
Przy okazji sprawdz patrzac w wizjer i krecac polarem na jakims bialym obiekcie w jaki sposob sciemnia się obraz. Z moja Hoya wlasnie bylo widac zafarb (mialem czarna serie HMC)
- postaram sie sprawdzic.....choc przyznam ze ja lubie cieplejsze kolory....moze dlatego przyjmuje ze HOYA jest ok....? 8-) :roll:
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

No wlasnie, zawsze najwazniejsza jest ta lodowka z :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B .

Ja tez lubie cieple kolory, ale niekoniecznie na sile ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
bogusz napisał/a:
stwierdzam na podstawie wlasnych doswiadczen i Twojego zdjecia, ze jednak Hoya wprowadza zafarb

Miałem niedawno inną przygodę z Hoya pol-cir HMC i stwierdziłem, że jak na taką firmę to nie powinno się coś takiego przytrafić. Co do zafarbów - nie wierzę. Czy to był cyfrak czy analog (niedoczytałem)?
Robiłem filtrami CZJ, Hama standard, Hoya szara HMC, na negatywach, pozytywach i nic takiego nie zauważyłem, nawet na BW :-P . Trudno mi porównywać jakość do innych - czyt. profesjonalnych marek, ale przyznam, że Hoyę kupiłem ze snobizmu (fuj, jak ja nie lubię tego słowa). Czy to aby nie wynik jakiegoś oświetlenia i subiektywnej dominanty?
Czy aby w przypadku cyfraków, stosowanie filtrów z powłokami super HMC nie wprowadza jakiegoś błędu w balansie bieli?
Balans zaś, z pewnością będzie uzależniony od poziomu :-B w lodówce :-D HEY

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach