pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Tu Ci nie pomogę... nie mam żadnego doświadczenia z analogami z lampą...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zoran napisał/a:
Zastanawiam się nad lampami AF 280T i Metz 32 MZ-3.
Mialem obie. Obie bardzo dobrze swiecily w TTLu - uzywalem jej z LXem, ktory ma taki sam TTL jak Super A. Metz ma chyba wiekszy wybor poziomow blusku w manualu i jest ciut mocniejszy, ale to pomijalna roznica. NIe jestem tylko pewien, czy SCA 3701 bedzie dzialac z SuperA. Do manualnych Pentaksow jest stopka SCA 372. 280T tez podepniesz pod kazdy aparat, bo ma swoja automatyke.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
No własnie, jesteś pewny że to powinna być 3702 bo właśnie czytałem inne posty i tam też ktoś wspominał o Metzu do Pentaxów z tą stopką więć facet się myli albo chce oszukać łobuziaczek. A czy 280-ka w manualu ma redukcję mocy bo Metz wedłóg sprzedającego w manualu miga na100% lub w trybie szybkiego ładowania na 15% mocy błysku.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zoran napisał/a:
No własnie, jesteś pewny że to powinna być 3702
Nie 3702, tylko 372. 3702 jest do cyforwych Pentaksow. Tu masz tabelke: http://www.metz.de/filead..._Archive_GB.pdf
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Myślałem że zjadłeś 0 bo tamten gość twierdził że miał 3702. Napisałem do właściciela, zobaczę co on na to tylko że jego też pytałem o 3702, aaaaaaaaa się porobilllo.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
U mnie tez nie bardzo ze zrozumialym wyrazaniem mysli. Piszac cyfrowe, mialem na mysli Pentaksy z cyfrowym TTL, czyli wszystkie z AF.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Facet napisał że 3702 pasuje do Pentaxów analogowych do lamp systemu 3000 i 3002 a 3701 tylko do lamp systemu 3000 a ta którą oferuje to 3000, ooo tak ci powiem. Zanim dostałem tego maila to wysłałem mu że wedłóg tabeli to powinien być adapter 372, ciekawe co teraz napisze, może żebym się odwalił.

[ Dodano: 2009-11-21, 22:49 ]
Przyznał że system 3000 i 3002 działa z korpusami AF do manualnych to lampy systemu 300 i adapter 372.

[ Dodano: 2009-11-21, 22:51 ]
Kurcze, miałem na nią chęć.

[ Dodano: 2009-11-22, 09:29 ]
pawgra zauważyłeś przy swoich Super A że kiedy na obiektywie jest dekiel a wizjer zasłonięty to w ciemnyn miejscu pomiar pokazuje ok. 8s a jak wystawi się okienko na pryzmacie na światło przy dalej zasłoniętym wizjerze i z deklem na ob. to aparat dobiera krótszy czas, czy to okienko nie oszukuje pomiaru?
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
To jest normalne, bo pomiar światła w prawie wszystkich Pentaxach (na pewno oprócz LX) jest właśnie gdzieś w pryzmacie i ma zadanie mierzyć światło padające na matówkę ale zbiera też trochę światła z tyłu jeśli okienko nie jest zasłonięte okiem fotografującego lub specjalną zaślepką (przy fotografowaniu ze statywu). (Powinno być o tym w instrukcji - przynajmniej w mojej do ME-Super jest to wyjaśnione).
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zoran napisał/a:
Kurcze, miałem na nią chęć.
zoran, ale przeciez Metze sa kompatybilne wstecz. Masz to jak wol napisane w tabelce, ktora zalinkowalem. Lampy systeu 3000 dzialaja ze stopkami 300. Ja wlasnie tak uzywalem 32MZ-3 z manualnymi pentaksami. Stopke 372 bez trudu kupisz za grosze na ebayu.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
piotrecius, pewnie że przez wizjer wpada trochę światła ale jak jest przy nim oko to wpada go pomijalnie mało mi chodzi o okienko na pryzmacie przez które wpada światło do podświetlenia wyświetlaczy. Przy zasłoniętym wizjerze i z deklem na obiektywie kiedy w to okienko świeci słońce na zew. wyświetlaczu jest czas między 4 a 2s a kiedy go zasłonie pokazuje 15s więc róznica to około 2 działek a to nie jest mało, pytam czy coś nie tak z moim aparatem czy tak jest ze wszystkimi Super A.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
A to przepraszam - źle zrozumiałem - nie miałem nigdy SuperA.
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
pawgra by wiedział ale się coś nie odzywa.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
doszedłem do kompa. okienko przeklamuje pomiar swiatla. Poradzilem sobie z tym zaklejajac je kawałkiem czarnej tasmy izolacyjnej. to okieko jest potrzebne tylko i wyłacznie do "podświetlenia" wewnętrznych wskaźników, więc można je śmiało zakleic ;)
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Kurde to Pentax takiego babola odwalił, troche szkoda szpecic taką ładną puszkę taśmą no i nic nie widać a podświetlenie trochę niewygodne.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
zoran napisał/a:
troche szkoda szpecic taką ładną puszkę taśmą
Zaślepki na wizjer nie da się założyć?
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Nie o wizjer chodzi dickkett (kilka postów wyżej).
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
rysiek - światło wpada przez okienko podświetlenia LCD a nie przez wizjer...

[edit] spóźniłem się

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kombinowałem jak już wyżej było. ;-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Można zakleić okienko. Tylko wtedy nie widać czasu w wizjerze. :-P Może w Super A można jeszcze podświetlić (chociaż w większości Super A, które widziałem, to podświetlenie było kiepskie, coś słabo stykało), ale w Program A to już kompletnie nie będzie widać wyświetlacza.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
To okienko nic nie przeklamuje. Przeciez sytuacja typu slonce w okienko i brak swiatla w obiektyw nie moze miec miejsca w praktyce. W normalnych warunkach to nie ma zadnego wplywu na pomiar.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach