dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Może mieć miejsce w praktyce. Można na przykład robić nocą zdjęcia księżyca strasznie długim tele z okna oświetlonego pokoju. :-P Tele wystaje za okno, aparat jest oświetlony światłem z pokoju. A w praktycznych sytuacjach faktycznie nie powinno mieć to większego wpływu na efekty.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Hmmm... Jerry ma rację. W normalnych warunkach (znaczy się z pomiarem via szkło) nie przekłamuje. Ma to tylko miejsce wtedy gdy dekielek zakrywa obiektyw, a w normalnej pracy nie daje zauważalnych różnic w ev. Co mnie w sumie ucieszyło bo mogę odkleić permanentnie taśmę izolacyjną ;-) Po przemysleniu tematu (a dokładnie po obejrzeniu instrukcji serwisowej) nie ma jednak opcji, żeby to światło dostało się w jakikolwiek sposób do światłomierza, chociaż z drugiej strony zastanawiające jest wskazanie wyświetlaczy przy zamkniętym obiektywie...

Zadam to pytanie jutro technikom z fotocomplexu - zobaczymy co odpowiedzą.
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
pawgra napisał/a:
Jerry


Aleś dał czadu...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Myślę, że sprawa jest prosta - to światło się tam dostaje, ale w małych ilościach. Dlatego jakikolwiek wpływ na pomiar ma wtedy, gdy w obiektywie jest ciemno, a w okienku bardzo jasno.
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
jacekh napisał/a:
pawgra napisał/a:
Jerry


Aleś dał czadu...


Dzerry - wielkie sorry i :-B

[ Dodano: 2009-11-23, 19:40 ]
Dzisiaj sprawdziłem w plenerze.

Odsłonięcie / zasłoniecie wizjerka nie ma wpływu na pomiar światła.

Natomiast faktem jest, że przy zasłoniętym obiektywie zmienia się wskazanie światłomierza.

pozdrawiam
paw
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
No to co do okienka sprawa wyjaśniona. dzerry pisał że kostki SCA na Ebayu tanie jak barszcz, oj nie tanie w stosunku do cen lamp.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
zoran napisał/a:
dzerry pisał że kostki SCA na Ebayu tanie jak barszcz, oj nie tanie w stosunku do cen lamp.
Trzeba troche poczekac :-) Nie patrze na ceny sofort kaufen.

pawgra napisał/a:

Dzerry - wielkie sorry i :-B
Sorry mozesz sobie wziac, ale :-B bardzo chetnie ;-)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Trzeba troche poczekac Nie patrze na ceny sofort kaufen.
poszła np. za 1eur
http://cgi.ebay.de/ws/eBa..._fvi%3D1&_rdc=1

Nawiasem mówiąc to była moja lampa ;-) ale za późno zobaczyłem ten wątek, zoran
Niestety już po wszystkiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach