jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jak mi się uda okazyjnie zdobyć naleśnika M 40/2,8 to pewnie się pozbędę mojego M 35/2,8. Na ulicy przegrywa u mnie z M 28/3,5, nie wspominając o FA 35 (choć tego to podpinam tylko do MZ-5n). Generalnie jestem ostatnio zdania, że szkieł M należy używać z puszkami M*, a FA z puszkami AF, a DA... to wiadomo. Ale oczywiście robię wyłomy w tych poglądach. Marzy mi się DA 40/2,8 podpięty pod pełną klatkę (ale to mało racjonalne, bo mam przecież FA35 i FA50, a nawet cyfry nie mam, a dziewczyna woli zoomy do swej KM-ki - a dziś to mi się śniło nawet, że chodzę po mieście z LX-em z DA 70 ltd... Fantazję swego życia - robić zdjęcia ME Super + 77 ltd spełniłem, więc czas na inne fantazje).

Wybaczcie dygresję. Ale jeszcze ją pociągnę. Myślałem o tym Samyangu/Falconie. Z filmem chyba sobie dobrze radzi, jak ktoś pokazywał. Żeby tylko równie dobrze radził sobie ze swoimi listkami przysłony. Czemu one sobie te listki wydziobują, może dlatego że to drapieżne jastrzębie?

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Z tymi listkami to był pojedyńczy przypadek więc chyba nie ma się czego bać, Ja mam Falcona 85/1.4 i parę innych osób na forum i nikt nie stwierdził żadnych problemów.

[ Dodano: 2009-06-04, 14:43 ]
Jutro mam nadzieję dotrze wreszcie Me Super od Psobeckiego, kupuję kliszę i testuję Falcona, potem pokażę jak to wyszło.

[ Dodano: 2009-06-04, 15:26 ]
jorge.martinez napisał/a:
Fantazję swego życia - robić zdjęcia ME Super + 77 ltd spełniłem, więc czas na inne fantazje).
Wiesz co? Ja też tak zrobię, ja mam fantazję mieć 43/1.9 LTD jako standard do MZ-50 i MEs i chyba daruje sobię wszelkie inne kombinacje. :-)

Dzięki Ci jorge.martinez :mrgreen: :-B :-B

[ Dodano: 2009-06-04, 15:39 ]
Chociaż z drugiej strony jak spojżałem na obecne ceny tego szkiełka to chyba jednak tego marzenia nie spełnię.. :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Eldred, 43ltd to jest świetny pomysł.. Bawiłem się nim ostatnio podpiętym do MZS'a i to jest zestaw praktycznie idealny. A do tego ślicznie się komponuje ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
matth napisał/a:
A do tego ślicznie się komponuje


Noooo, to takie małe i zgrabne. Zdziwiłem się jak 1. raz zobaczyłem. Myślałem że to jakiś DA-leśnik.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
jorge.martinez, dokładnie.. jest mały. MZS jak na topowy model też wygląda bardzo niepozornie, choć chłód metalu miło zaskakuje jak się go weźmie ro ręki. Piękny zestaw..
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
43 to jest obecnie moj jedyny obiektyw Pentaksa i uzywam go z LXem. Mam lekki dyskomfort zwiazny z uzywaniem szkla AF na klasycznym korpusie, ale ogolnie jestem zadowolony. Tylko, ze ta cena jest lekko z kosmosu jednak. O ile nie uzywasz super skanera lub nie robisz samodzielnie odbitek bardzo dobrym obiektywem powiekszalnikowym, to na filmie nie bedziesz w stanie dostrzec jakosci wartej tej ceny. No moze na slajdzie z dobrego rzutnika.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
dzerry, ale ogniskowa jest bardzo fajna. Dość unikalna bym powiedział.. Dokładna przekątna filmu 135 :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak mi się skojarzyło, że gdyby nie pewne nieprzyjemne wydarzenie to bym miał portret dzerryego zrobiony właśnie tym szkłem przez k10d... :-P
dzerry napisał/a:


Mam lekki dyskomfort zwiazny z uzywaniem szkla AF na klasycznym korpusie

Niestety nie zmacałem na tyle by to stwierdzić. Ale np. takiego FA77 bardzo dobrze się używało z ME Superem. Wygodnie się ostrzyło.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
jorge.martinez napisał/a:
Tak mi się skojarzyło, że gdyby nie pewne nieprzyjemne wydarzenie to bym miał portret dzerryego zrobiony właśnie tym szkłem przez k10d... :-P
Za to ja mam twój portret zrobiony tym szkłem na analogu. Jak dobrze pójdzie to wrzucę niedługo. :-)

Ogniskowa 43 znakomicie pasuje mi do analoga, czyli "pełnej klatki". O wyglądzie tego obiektywu z małym korpusem nie mówię, bo to już wyżej napisaliście.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie. no 43 wyglada i uzywa sie znakomicie z manualnym analogiem. Mam dyskomfort zwiazany z czystoscia formy :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
dzerry napisał/a:
Mam dyskomfort zwiazany z czystoscia formy


Aaaaa, ale ktoś przebąkiwał gdzieś, że seria ltd była projektowana w nawiązaniu do tradycyjnych, oldskulowych aparatów. LX na pewno takim jest.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No właśnie mi też ta ogniskowa świetnie pasuje i to szkiełko by było idealne bo byłoby i do Me Supera i do MZ-50, ale z kolei za tą cenę to mogę kupić m40/2.8 + Da40/2.8ltd więc sami rozumiecie.
No nic do MZ-50 mam też FA35/2, a do Me Super Takumara 55/1.8 więc na razie na nich pociągnę.
 
Rava
[Usunięty]
kenzo napisał/a:
Dada, no przecież winieta jest, chociaż już używalna.
Za to na 18mm jest tak:

Obrazek


pozostaje wykadrować środek i zapomnieć o reszcie :)
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
Ja też zaczęłam myśleć o jakims analogu, ale wolałabym z AF. Mam do Was takie pytanie, jaką lampę zewnętrzną mogę użyć z takim MZ-10? Czy musi być stara lampa z TTL, czy taki Metz 48 też się nada?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
ladyhawke napisał/a:
Czy musi być stara lampa z TTL, czy taki Metz 48 też się nada?

Metz 48 ma TTL
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może być Metz 48
 
zoran  Dołączył: 08 Wrz 2009
Witam. Właśnie jedzie do mnie Pentax Super A z obiektywem Pentax 28-80 3,5-4,5, na Allegro są dużo tańsze niż 35-70 3,5-4,5. Czy jest między nimi znacząca różnica jeżeli chodzi o jakość optyki i jeszcze pytanie o lampę do tego modelu ze skrętem do góry i na boki ale w rozsądnej cenie ok 150 zł. Jeszcze co do obiektywów, widziałem zoom
Pentzxa 35-70 f2,8-3,5 ale pompka, warto w niego zainwestować. Pozdrawiam.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Super A ma ttl błysku i grzechem jest z tego dobrodziejstwa nie korzystać (cyfrowy p-ttl to już niestety nie to samo) Na Twoim miejscu wolałbym już dopłacić deczko do lampy obsługującej ten standard. Z obracanymi/podnoszonymi głowicami Pentaxowych lamp jest kilka:

AF280T


AF400FTZ


AF500FTZ (mam 2 takie - świetny lampion za 1/3 - 1/4 ceny AF540FTZ - ale komfortowo tylko do analoga lub starszych modeli cyfrowych z analogowym TTLem)


AF540FTZ (topowa, aktualnie produkowana lampa, w pełni kompatybilna z analogami i wszystkimi cyfrówkami)


Albo absolutny mamut ale chyba najmocniejszy jak dotąd - AF400T

fajnie to nawet z SuperA wygląda ;-)


Powyższe zdjęcia ze strony_biblii_każdego_pentaksowego_dieharda ;-)

Większość nowych cyfrowych lamp PTTL niezależnych producentów obsługuje również TTL i powinny idealnie współpracować z SuperA ale to już trzeba by dokładnie sprawdzić. Jeśli masz lub planujesz mieć cyfrowego Pentaksa najlepiej dłużej poczekać i kupić już lepszą lampkę z PTTLem (choć kilka pierwszych cyfrowych lustrzanek Pentaksa miało jeszcze poczciwego TTLa).

 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
zoran napisał/a:
widziałem zoom Pentzxa 35-70 f2,8-3,5 ale pompka, warto w niego zainwestować. Pozdrawiam.


Nie ma takiego szkiełka ze stajni na P...

jesli zas chodzi o lampe to szczerze polecam 500ftz... mialem i mam zamiar miec ponownie...
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
pawgra napisał/a:
zoran napisał/a:
widziałem zoom Pentzxa 35-70 f2,8-3,5 ale pompka, warto w niego zainwestować. Pozdrawiam.


Nie ma takiego szkiełka ze stajni na P...


Wiesz pawgra, zanim się coś napisze, to lepiej sprawdzić ;-) . Oczywiście że jest! Proszę http://kmp.bdimitrov.de/l...70f2.8-3.5.html :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach