tm  Dołączył: 14 Sie 2006
  Uwaga na adapter m42/K!
Jeżeli tylko nie macie ciężkiego szkła to odkręćcie tą @#!&$@! blaszkę! Nawet jeżeli wydaje się wam, że mocno się trzyma. Bo inaczej możecie przeżyć chwile grozy, gdy odpadnie wam w bagnecie i się zakleszczy.
jak zobaczyłem tą śrubeczkę co ją trzyma to aż zacząłem się zastanawiać, czy czasem się ona nie rozpadła, bo ma długość paru milimetrów :!:
A tak poza tym to fajna sprawa - po odkręceniu adapter jest nawet wygodniejszy w użyciu, bo wykręca się razem z obiektywem. Wczoraj podpiąłem obiektyw z powiększalnika z przyczepioną soczewką i zrobiła mi się namiastka obiektywu makro.
Więc niech was nie wystraszą powyższe słowa. :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tm napisał/a:
Wczoraj podpiąłem obiektyw z powiększalnika z przyczepioną soczewką i zrobiła mi się namiastka obiektywu makro.

aaa to ciekawe - mam też właśnie gdzieś taki tatusiowy ob. na m42 polskiej myśli technicznej :mrgreen: a że eksperymenty to jest to co tygrysy lubią najbardziej to .... żałuje, że jakiś czas temu sprzedałem przejściówke m42/pk :-/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: Uwaga na adapter m42/K!
tm napisał/a:
odkręćcie tą @#!&$@! blaszkę!

Była to pierwsza moja czynność po próbie wydłubania pierścienia. Trochę denerwujące gdy ostrzenie ciężkawo chodzi i trzeba uważać żeby coś nam na stopy nie upadło, bo wtedy tylko "obiektyw w super stanie tylko filtru nie da się wkręcić" na ale_gro :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach