szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
  KATZ EYE DO K10 I K20
Witam wszystkich użytkowników.Pewnie wiele osób interesuje temat matówki Katz Eye http://www.katzeyeoptics.com/ . Wszystkim którzy chcieliby kupić ze stronki w/w - polecam w 100% .Zamówienie złożone 04/21/2009 a dnia 29/04/2009 jest u mnie w Irlandii, myślę ze w Polsce byłoby podobnie -ale kurierem ups.
Zapakowanie towaru i zbezieczenie go wszystko w najlepszej jakości.
Ale nic za darmo moja wersja jest to:

Katz Eye™ Focusing Screen for the Pentax K10D & K20D
Prism Type: Katz Eye Plus Split Prism w/Microprism Collar
OptiBrite Treatment: Yes
Pentax AF Area Brackets: No
Grid/Crop Lines: Rule of Thirds Grid Lines

Całość wyszła: 205$ + 58.85$=263.85$ - jest to koszt matówki + ups kurier
I jeszcze mała niespodzianka przy obiorze = 60.99 euro -cło + podatek - może w Polsce będzie wyglądać to troszke inaczej ale .........prawdopodobieństwo znikome.
A tak to wygląda:










Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne matówka jest dużo jaśniejsza a trójpodział na pewno sie przyda.w najbliższy weekend mam nadzieje ze pogoda dopisze i wybiore sie w plener. Mam nadzieje że te informacje komuś sie przydadzą.Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Usunąłem zdjęcia. Proszę pomniejszyć do jakiś rozsądnych rozmiarów i wstawić ponownie
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
Poprawione :-D :-D :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
szatek0000, :-B 8-) :mrgreen:
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
szatek0000, no i jak wrażenia po dłuższym czasie używania? Interesuje mnie szczególnie od jakiej przysłony występuje zaczernienie połówek klina i czy konieczne jest wprowadzanie korekcji pomiaru światła, jak często trzeba tę korektę wprowadzać?
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
czy jaśniejsza matówka nie spowoduje błędnego pomiaru wartości ekspozycji ?
 

jiro  Dołączył: 15 Lis 2008
Wiecie jak to jest z kosztem wysyłki do Polski? Oczywiscie z uwzględnieniem cła itp. opłat. :-) Czym lepiej brac przesyłkę UPS czy ta druga opcja?
 

Rzaba  Dołączył: 05 Gru 2007
czy te matówki sa faktycznie warte tych $$$? Jak one wypadają w porównaniu z chińczykami.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
szatek0000, po cenie wnioskuję, że kupiłeś matówkę z bonusami. czy bez bonusów będzie mi pokazywać punkty AF? 100 dolców to duża róznica. Czy może jednak zamówić ten: http://www.katzeyeoptics....-optibrite.html ( co mi to na prawdę daje?), oraz http://www.katzeyeoptics....--gridlines.htm
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
sioux, punkty AF rzutowane są na każdej matówce - chodzi Ci o te czerwone prostokąciki, prawda? ;-) Co do bonusów, to ich sens widzę tylko wtedy, gdy zbywa Ci nieco gotówki i właściwie nie masz co z nią robić. Ok. 150 PLN za linie, czy prawie 200 PLN za optibright (który dodatkowo może przekłamywać pomiar światła) - lepiej kupić jakieś porządne filtry. Sama matówka w wersji podstawowej (czyli "plus" dla Pentaksa) jest super i na pewno warta jest swojej ceny.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
dzięki wielkie za info :-B jak odbiorę szkło z serwisu i będzie się dobrze nim focić, to zainwestuję w taką matówkę.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Witam,

równo tydzień temu zamówiłem sobie matówkę Katz-Eye do swojej kasetki.
Pełna opłata z wysyłką wyniosła mnie 120$. Zapłaciłem Visą przez internet.
Na dzień dobry dostałem informację, że matówki robione są pod zamówienie i będzie to trwało 3-5 dni. Myślę sobie, że przy dobrych wiatrach, matówka dotrze do mnie za jakieś 2 tygodnie, przecież najpierw produkcja, potem wysyłka, urząd celny, itp.
Po zamówieniu otrzymałem linka, gdzie było można śledzić status zamówienia.
Strasznie się zdziwiłem, że zamówiona w poniedziałek matówka, był już w środę wysłana, a w Polsce na cle już w piątek.
Dziś spotkała mnie nie mniejsza niespodzianka. W drzwiach domu awizo, że przesyłka z USA czeka na odbiór. No i mam :lol: :lol: :lol:
Nie doliczono żadnych opłat celny, czyli dokładnie tyle płaciłem, ile przelałem przez internet.
Montaż nie zajął mi więcej niż 5 minut. Załączona pęseta okazała się idealna i do wypięcia spinki i do wyciągnięcia/założenia matówki.
A teraz najważniejsze. W wizjerze duże koło z mikrorastrem a w samym środeczku klin.
Ostrzy się pięknie, testowałem z Samyangiem 85/1,4. Ten klinik naprawdę działa :-D
Żadnego BF/FF, o to właśnie mi chodziło...
Jutro mam sesję, wiec przetestuję jeszcze to cudo w boju.

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
mac_27 napisał/a:
Pełna opłata z wysyłką wyniosła mnie 20$

Chyba za wysyłkę bo matówka to jest trochę droższa.
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Zdano, no tak, sorki już poprawiłem, wcięło mi 1kę, miało być 120
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matówka to chyba u nich koło stówki kosztuje.
 

sioux  Dołączył: 14 Kwi 2008
mac_27 napisał/a:
Witam,

równo tydzień temu zamówiłem sobie matówkę Katz-Eye do swojej kasetki...


Zamawiałeś jakieś pomocnicze linie na matówce, czy wziałeś gołą? tzn. tylko z klinem?
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
Mam wersję podstawową, bez lini, bez zwiększonej jasności
 
szatek0000  Dołączył: 23 Gru 2008
witam panowie na wstepie przepraszam ze tak pozno sie odzywam ale zmienialem mieszkanie i nie mialem neta ale to juz przeszlosc .... powiem tak :jak dla mnie to spoko oplacalo sie kupic matowke bo co do ekspozycji trojpodzial sie sprawdza i pomaga - bynajmniej mi ,coz jestem swiezakiem w tej dziedzinie. Co do klinu jest naprawde oki do recznego lapania ostrosci. takze mysle ze jest warta polecenia a clo i reszte oplat na miejscu to tylko sie cieszyc niezly bonus dla wszystkich mieszkajacych w Polsce , mnie ta przyjemnosc nie spotkala ..... pozrawiam :-)
 

kapsel  Dołączył: 13 Lis 2008
szatek0000 napisał/a:
pomaga - bynajmniej mi

bynajmniej to słowo używane jeśli chcemy zaprzeczyć.a nie potwierdzić.
BYNAJMNIEJ TO NIE PRZYNAJMNIEJ!
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
szatek0000 napisał/a:
co do ekspozycji trojpodzial sie sprawdza i pomaga
Ekspozycja-Kompozycja
Bynajmniej-Przynajmniej

A kto by sie tam przejmował takimi niuansami.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach