Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Contax piekny tylko wsio tam bzyczy (AF i silnik naciagu filmu) no i focisz jak kompaktem - ale parametry i wykonanie odjazdowe...

Guerilla
- Bessa mniam moze byc... ale slyszalem, ze ciut glosna... no i szkielka M drogie - czy moze myslisz o takiej M39?

A z tym Nikonem nie kumam... Przeca jest chocby M85/2 czu M100/2,8 (K85/1,8 rzadkie niestety) - nie styknie?? Bedzie dla jednego szkla nowe body kupowal??

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Contax piekny tylko wsio tam bzyczy (AF i silnik naciagu filmu) no i focisz jak kompaktem - ale parametry i wykonanie odjazdowe...

Guerilla
- Bessa mniam moze byc... ale slyszalem, ze ciut glosna... no i szkielka M drogie - czy moze myslisz o takiej M39?

A z tym Nikonem nie kumam... Przeca jest chocby M85/2 czu M100/2,8 (K85/1,8 rzadkie niestety) - nie styknie?? Bedzie dla jednego szkla nowe body kupowal??

Pzdr
Spinner


moze i glosna, ale ponoc wizjer taki sam jak nie lepszy niz w leice, a poza tym jak juz sie ma 35/1.4 i to b.dobrej jakosci to nie potrzeba duzo wiecej do szczescia..

(no z nikonem taki klops, bede kupował F90x tylko dla jednego szkła 85/1.8 ->ja wiem, że jest m82/2 czy inne pentaxa, ale nie spełniają podstawowej dla mnie (nieoczekiwanie:) )funkcji - czyli nie są AF. moja pamięć jest jak ser szwajcarski, soczewki zakładam raz na ruski rok.. potrzebuje dobrego AF'a w końcu :) ale całkiem na nikona się nie przerzuce, 28-70:4 mi zupełnie wystarcza)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A moze jakis Tamron 90/2,8macro lub najlepiej LTD77mm Ci styknie?? No i w dodatku 85/1,8 jest "mocno zwyczajna" w Nikonie z tego co slyszalem...

Pzdr
Spinner
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
A moze jakis Tamron 90/2,8macro lub najlepiej LTD77mm Ci styknie?? No i w dodatku 85/1,8 jest "mocno zwyczajna" w Nikonie z tego co slyszalem...

Pzdr
Spinner


tamron odpada,2.8 a poza tym 90mm :)

kurcze, no jasne, że ltd 77 styka, tylko, że tego nikonowego za 1300pln mogę kupić, no może nie ot tak od ręki, ale zarabianie na niego potrwa kilka tygodni,może miesiąc. 3 razy tyle ile potrzeba na 77 zmienia postać rzeczy,a o cierpliwość ciężko, zwłaszcza ,że jade do hiszp. na kilka tyg. w lutym i marzy mi się na ten wyjazd właśnie coś koło 80mm.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Guerilla, można to obejść w inny sposób. Osobiście - by jakoś przeżyć do zakupu 85/1.4 - do FA 50/1.4 dokupiłem telekonwerter x1.4 Tamrona. Spadek jakości minimalny - jeśli życzysz sobie, prześlę Ci sample celem porównania.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że brak jasnej, taniej portretówki w systemie to nieomalże skandal.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Guerilla, można to obejść w inny sposób. Osobiście - by jakoś przeżyć do zakupu 85/1.4 - do FA 50/1.4 dokupiłem telekonwerter x1.4 Tamrona. Spadek jakości minimalny - jeśli życzysz sobie, prześlę Ci sample celem porównania.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że brak jasnej, taniej portretówki w systemie to nieomalże skandal.


nawet napewno a nie nieomal.
wszystko da się przeboleć, ale najgorsze jest to, że u innych jest to od ręki,nieważne jakiej jakości,ale jest przynajmniej z czego zrezygnować.

poproszę sample ,jestem ciekaw jak to wygląda.

btw dlaczego żadna sigmatamrontokina nie robi stałek 80-85mm ? przecież to nie jest skomplikowana formuła optyczna chyba, tu da się skorygować bardzo ładnie wszystko i to przy jakiejś jasności przyzwoitej..
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Co oczywiście nie zmienia faktu, że brak jasnej, taniej portretówki w systemie to nieomalże skandal.
- to nie jest skandl tylko cholerna paranoja i blad debila ktory o czyms takim zdecydowal :evil:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
PiotrB. napisał/a:
Spinner, no wlasnie tak sobie czytam, o tych dalmierzykach, no i tez mi się zaczely podobac.


Heh, mi niedlugo przybedzie jeszcze jeden RF a poki co podsylam fotki (nie patrzcie na kadrowanie - ucze sie jeszcze... :-P ) ze spotkania w W-wie - szwedalismy sie kolo 22-giej z Sylwkiem i Wiktorem po ulicach i jakiejs ksiegarni - ISO 400, z reki, Minoltka Hi-matic F...

Z SLR nie dalbym rady...

Pzdr
Spinner
 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
A ja zamieszcze dla odmiany zdjecie pieknej Yashiki ;) i to dokladnie mojej...

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, czy u kolegi na szyi nie wisi przypadkiem Contax 2? :mrgreen:

[ Dodano: 2006-12-29, 22:36 ]
Andee, piekny jest, mam podobny, tylko model GSN, moj mozesz zobaczyc w poscie z Asahifleksem I A :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Andee, śliczna. Czyżeby migawka była w obiektywie? Widzę coś co przypomina dźwignię naciągu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
Czyżeby migawka była w obiektywie? Widzę coś co przypomina dźwignię naciągu.


Migawka jest w obiektywie, ale naciaga sie razem z przewijaniem filmu. To, co widzisz, jest rzeczywisc ie podobne do naciagu migawki w starych smienach ;-) , ale tym razem to samowyzwalacz :-D
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Do mnie wlasnie GSN jedzie...:-) Tak Piotrze - to G2... :-P

Moje oba dalmierzyki zmiescily sie w stowce a ile frajdy... :lol:

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-12-29, 22:51 ]
Bronek napisał/a:
Czyżeby migawka była w obiektywie?


Tak, stad m.in. mozesz utrzymac znacznie dluzsze czasy z reki niz w SLR...

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Bronek napisał/a:
Czyżeby migawka była w obiektywie?

Tak, stad m.in. mozesz utrzymac znacznie dluzsze czasy z reki niz w SLR...
Tak, jak w Smienie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Wlasnie :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kupiles GSN-a po tym, jak ja kupilem? Przyznaj sie? :-P :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jasne :mrgreen: Choc oprocz niego jeszcze 3 inne mi sie podobaja... moze z czasem... Przy tych cenach... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mozesz powiedziec jakie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Sluchaj no kolekcjonerze jeden... mozesz mnie nie denerwowac :?: :evil:

No ok... :-P

Minolta Hi-matic 7sII, Canonet QL17III, Olympus RD :mrgreen:

Ale to co mam pewnie starczy mi... musi... koniecznie... bede sobie tak powtarzal... nie potrzebuje ich... wcale... nawet moga mi zaszkodzic... nie moge ich miec... :lol:

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Od kolekcjonerstwa do szaleństwa tylko jeden krok :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach