jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Poprzedni właściciel wkręcał do niej halogen, dlatego w zestawie jest transformator.

Co do szczypców, to 2 z 3 mają gumowe nakładki. Jedna para jest goła.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Poczytałem o tych filtrach, które mam.

GB3 to oliwkowy do kolorowych papierów, zaś R1 to do bromosrebrowych.

Chciałbym na początek poodbijać na stałogradacyjnych Fomaspeedach, a potem jak sie dorobię filtrów lub głowicy filtracyjnej, to na jakichś multigrejdach. Nada mi się ta lampa, czy szukać innych filtrów ciemniowych?

Wierzyć testowi Jaśka, z GB3 powinno być ok :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Z R1 na pewno będzie OK - sprawdziłem.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Dada napisał/a:
Obiektyw ok. 50 mm do 135 i 80 mm do 6x6.

Do obu formatow uzywam Componon-S 80/4. Szkoda kasy na dwa szkla o ile powiekszalnik pozwoli naswietlac 135 z wiekszej odleglosci.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
jorge.martinez, Do czasu, aż nie nabędziesz, mogę Ci pożyczyć Anareta 80 mm, albo Hoya 75 mm. Obydwóch na raz i tak nie użyję. :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
technik219 napisał/a:
Z R1 na pewno będzie OK - sprawdziłem.
Dotarłem do testu na Koreksie.

A mały obrazek, to na jakim maksymalnie papierze odbiję Anaretem 105?

Jeśli dobrze odczytuję tabliczkę na powiększalniku, to przy maksymalnym wyciągu mam 7-krotność, czyli 13x18 spokojnie da radę :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
niby da rade maly obrazek ze 105ka, ale bedziesz mial strasznie dlugie czasy. Chociaz z drugiej strony nie jestem na 100% pewien czy 50mm pójdzie z kondensorem do 67.
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Kondensorem 6x9 ( taki jest ''standardowo'' w Magnifaxi'e ) - 50mm i 80mm da rade . W droga nie da , tj. kondensor od 50 nie pokryje 6x9 . A jesli chodzi o uniwersalna optyke ... WA Componon 60mm albo WA Rodagon 60mm , ale ceny nie sa bardzo atrakcyjne ... jako substytut polecam Rodagona 4/60 ktoren jest do 6x4,5 , ale kryje po lekkim przymknieciu 6x6 , a cena nie zabija . Pzd.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach