Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
[Apazar] moje zdjęcia do oceny
Wreszcie nadejszła ta wiekopomna chwiła, żebym wystawił jakieś zdjęcia i naraził się na falę druzgocącej krytyki. No powiedzmy namiastki zdjęć.
A zatem proszę o ocenę. Zobowiązany będę przy tym, jeśli szanowni krytycy będą pamiętać, że zacząłem się interesować podstawami fotografii dopiero niedawno. Niemniej jednak starałem się przy robieniu tych zdjęć nie postępować zgodnie z zasadą "Kupiłem cyfre, sfociłem wszystko wokół, fajne?". Czy mi się udało - mam nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu.
Pozdrawiam

Najpierw mostowo
1. Kit II na 18/8.0

2. Kit II na 55/5.6

3. Kit II na 18/3.5
 

siwy  Dołączył: 15 Lis 2008
1 i 2 są fajne jakoś 3 mi nie podeszło.
1 zdecydowani najlepsze :mrgreen:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
2-ka najlepsza jak dla mnie. Wrzucaj dalej :)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ach ten slynny most Gdanski. Tez tam kilka fotek zrobilem :-)
Chyba jedynka.
Na 2 gdyby pstryknac z przodu tramwaj i zamrozic blyskiem metr pierwszego wagonu?
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
to by się motorniczy mógł wkurzyć ;)

Ładne te zdjęcia, choć w 3 w sumie nie wiem czy miał być taki duch czy nie
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dzięki za komentarze.
Nie miałem AF-540 FGZ przy sobie, a jakoś nie chciało mi się wbudowanej lampki używać. Poza tym był właśnie aspekt motorniczego - nie chciałem go oślepić przed przystankiem.
Duchy nie były zrobione z premedytacją, ale liczyłem się z tym, że przy czasie migawki 6s obiekty mogą się poruszyć.
Mam w planie Most Świętokrzyski, ale na Gdański jeszcze wrócę ;-) Długo czekałem, aż się włączy oświetlenie mostu i prawie zapalenia płuc dostałem (to było 19 marca br.) ;-)

Niedługo coś jeszcze wrzucę w tym klimacie.
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
ja jestem za 2;)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Wg mnie to 1ka jest zbyt "widoczkowata" a dodatkowo jest zle dobrany balans bieli, zdecydowanie lepsze sa 2 i 3, i w zasadzie 3ka jest najlepsza tylko obcialbym caly dol aby wywalic ten niebieski kontener i cien. Apazar masz PW
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dzięki za komentarz. Ja lubię robić pseudo pocztówki ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wydaje mi się że na 1szym, balans bieli dobrany jest ok - scena trudna, bo oświetlona mieszanym światłem, i trzeba pójść na pewien kompromis, moim zdaniem w dobrą stronę
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Nie mialem na mysli "pseudo" pocztowki....
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Wcale tak nie twierdzę. Tak mi się skojarzyło, bo sporo widokowych zdjęć zrobiłem, a pewnie do pocztówek im jeszcze daleko.
opiszon coś w tym jest, bo próbowałem różne temperatury barwowe w PPL'u i nie bardzo byłem w stanie znaleźć coś innego, co by odpowiadało.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Apazar, prosta sprawa, bo tam masz chyba mieszane światło jarzeniowe i sodowe :?:
coś trzeba wybrać, i akurat ten wynik mi się podoba (balans na światło sodowe (żeby zlikwidować żółtą poświatę, która pewnie trumil9 przeszkadza (dobrze myślę :?: )), totalnie rozjeżdża kolory na fotce - tak jest ok)
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dzięki opiszon :-)
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
opiszon napisał/a:
(balans na światło sodowe (żeby zlikwidować żółtą poświatę, która pewnie trumil9 przeszkadza (dobrze myślę :?: ))
Wcale mi zolte swiatlo nie przeszkadza, ale aby zachowac taka kolorystyke jaka jest chyba lepiej by bylo zmniejszyc nasycenie kolorow i zwiekszyc kontrast. Przeszkadza mi rozowawe niebo ale to juz wyluszczylem Apazarowi na PW. Teraz mozna wszystko zmienic krzywymi, jezeli oczywiscie autor zdjecia chcialby
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
problem jest taki, żeby nie zepsuć kolorów mostu, machając krzywymi żeby wyciągnąć kolor nieba
 
trumil9  Dołączył: 16 Sie 2008
Tu sie zgadzam z Toba. Nie jestem dobry w PP, dopiero cos tam liznalem ale na tym etapie jest do wyboru: Albo zepsuc kolory mostu i uzyskac lepsza temperature albo zostawic ta rozowa "dominante". Caly pic polega na wstepnej obrobce raw, albo jej braku, tak mi sie wydaje. Albo pojsc za histogramem albo zmieniac na oko

Apazar masz 2gie PW
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
trumil9, o to mi chodzi
ja wolałbym chyba jednak mieć most w dobrych kolorach, a niebo żółtawe od lamp sodowych

tak mi się wydaje :-)
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Tego wieczoru to niebo było trochę takie sine, jak na nie patrzyłem gołym okiem. To był nieco mroźny dzień, a w dodatku łuna świateł nad centrum Warszawy zrobiła swoje.
Na marginesie: nie jestem asem w obróbce i często robię to przy użyciu automatu. Tutaj coś próbowałem, ale wydawało mi się w miarę naturalne to, co uzyskałem.

Zależało mi na zachowaniu kolorystyki mostu, zwłaszcza tych zielonych przęseł.

EDIT:
Dzięki uprzejmości trumil9 zamieszczam zaproponowaną przez niego wersję zdjęcia nr 1 i proszę o opinie w porównaniu z 1:
1a.

 

mac710  Dołączył: 18 Maj 2008
Jak dla mnie to wersja druga mostu bardziej pasuje do atmosfery zdjęcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach