White  Dołączył: 31 Paź 2008
1 w nowej wersji bardzo dobra mz, kadrowo świetnie.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dzięki za komentarze.
No to jeszcze trochę w tym klimacie:
4. Tokina na 130/8.0

5. Kit II na 55/5.6
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
W takich miejscach jak ten stalowy tunel/most przy takich zabawach zwłaszcza w neonowych kolorach warto moim zdaniem odbiec od poziomu i piony i pstrykać tak nieco pokręcone kadry :) .
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
no prosze ile mozna z mostu wyciagnac. Fajne kolorki i kadry - podoba mi sie
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Dziękuję za komentarze.

kulten napisał/a:
W takich miejscach jak ten stalowy tunel/most przy takich zabawach zwłaszcza w neonowych kolorach warto moim zdaniem odbiec od poziomu i piony i pstrykać tak nieco pokręcone kadry :) .

To mój pierwszy most, ale dzięki za wskazówkę. Zamierzam tam jeszcze wrócić. ;-)

[ Dodano: 2009-05-09, 23:33 ]
No to teraz dwie pocztówki.
6. Kit II na 24/7.1

7. Kit II na 18/8.0
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Brakuje Ci szerokiego szkła na takie szerokie kadrowanie :) .
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
4,5 - Gdański :) jak sobie w końcu kupie statyw to się tam wybiorę xD
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
kulten napisał/a:
Brakuje Ci szerokiego szkła na takie szerokie kadrowanie :) .

Prawdę rzeczesz ;-)
Nightcom warto kupić statyw, nie tylko dla gdańskiego ;-)
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
Apazar, to ja wiem że warto :P ale nie wiem jaki ... musze się rozeznać żeby nie kupić byle czego :)
A propos zapraszam do swojej galerii xD
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Racja.
Idę (już trochę patrzyłem)

[ Dodano: 2009-05-15, 12:03 ]
Takie pstryki z wczoraj:
8. DA* na 21/10.0

9. DA* na 16/16.0
 

hase  Dołączył: 10 Sie 2008
NA 7 i 8 masz straszne zajechane przez artefakty jpgowe, pewnie powstałem przy zmiejszeniu, popatrz na granice niebo-budynek. 9 bardzo przyjemne
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
Rada co do ostatnich zdjęć: czekaj na zmierzch, użyj statywu i czas dostosuj tak by uniknąć przepału. I oczywiście RAW by później powydobywać szczegóły z cieni.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Z ostatnich wybieram 9-tke, chociaż sporo cienia się wkradło..... Spróbuj może to jeszcze podrasować w PS-ie....acha...i trzebaby chyba lekko wyprostować
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
hase takie artefakty mi się robią czasem przy zmniejszaniu zdjęcia
kulten, BartekKw dzięki za rady. Na 9 już zostało trochę wyciągnięte w PS-ie, ale i tak lipca, bo słońce było nisko i to miejsce było już w cieniu
Jeszcze było cóś takiego nad Wisłą w tym rejonie:
10.

a do zmierzchu nie doczekałem, bo śpieszyłem się wtedy, żeby sfotografować poniższe latarnie tuż po ich włączeniu:
11.

A to tak na dokładkę:
12.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
A filtr połówkowy używasz?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
8 dla mnie najciekawsza, ale cienie za mocne. Chyba, że taka koncepcja miła być.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
kulten napisał/a:
A filtr połówkowy używasz?

Nie używam, bo jeszcze nie mam, ale się przymierzam do niego.

White napisał/a:
cienie za mocne. Chyba, że taka koncepcja miła być.

Chodzi Ci np. o cień pniaka?
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nie o cień pniaka, tylko o lasek i jego odbicie w wodzie. Można by trochę to powyciągać, chociaż niektórzy lubią coś takiego, kwestia upodobań.
Cień od pniaka mz szkodzi kadrowi i nie powinno go być, a na pewno nie taki mocny.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Pniak był intensywnie nasłoneczniony przez zachodzące słońce, podczas gdy drzewa nad brzegiem rzeki były już w cieniu. Kadr nie był specjalnie przemyślany. Chciałem spróbować swych sił w fotografii krajobrazu i zobaczyć, co z tego wyjdzie, w tym jakie wskazówki otrzymam. A zatem dziękuję za nie ;-)
Jeszcze odnośnie cieni, np. kamieni na 9 - w domu monitor mi pokazuje mniej cienia w cieniu, ale spróbuję te zdjęcia obrobić jeszcze raz.

EDIT:
13.
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
13 jest spod znaku: ciasno, bałagan i trochę nieostro. Ale każdy przez to przechodzi. Ćwicz dalej. Co do wyostrzania to najlepiej robić to tak: jeśli plik wyjściowy ma np 3000px a taki, który chcesz dać np na forum ma mieć przykładowo 800px to, zmniejszasz ten 3000px do 800px pomnożony przez 1.6 i dajesz 2x lub 3 sharpen po czym zmniejszasz do docelowego 800px :D . To najlepsza metoda.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach