Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
  IV PPD - co z nim robimy??
Witajcie!

Ostatnio z lekkim i narastajacym niepokojem patrze na nas... :-?

Jest nas sporo... wiecej niz za dawnych czasow... niby dobrze... :-?

Szumofobia i postepujace kroki w celu stworzenia TWA niepokoja mnie jednak...

Ale coz - stary widac jestem... :mrgreen:

Pytanie: zbliza sie Nowy Rok, czas pomyslec nad czasem i miejscem IV PPD - tradycja musi zostac zachowana...

Ktos ma pomysl?? Ktos chcialby podjac sie zorganizowania?? Czas przeciez niedlugo, wiosna, spotkac sie i wypic :-B albo :-B :-B :-B :-B ... :mrgreen:

Padalo kilka pomyslow - nie ma natomiast konkretow - mysle, ze najwyzszy czas na nie... i to bez OT w tym watku prosze :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jest nas sporo... wiecej niz za dawnych czasow... niby dobrze... :-?
Szumofobia i postepujace kroki w celu stworzenia TWA niepokoja mnie jednak...


Eeee, dużo-niedużo, TWA-nieTWA. Twarde jądro chyba jednak istnieje :)

Spinner napisał/a:
Ktos ma pomysl?? Ktos chcialby podjac się zorganizowania?? Czas przeciez niedlugo, wiosna, spotkac się i wypic :-B albo :-B :-B :-B :-B ... :mrgreen:


Ja nieśmiało proponuję - jako miejsce - Góry Świętokrzyskie. Mniej-więcej jednakowa odległość dla Wszystkich, jest gdzie połazić (tradycyjna wycieczka - tym razem pasmem Łysogór ;), jest co zobaczyć (z naciskiem na zamki i zabytki techniki).
Termin - to chyba tradycyjnie maj. Dla mnie będzie istotne, która część maja - jak będzie w okolicach "do pierwszej połowy", to pewnie zajrzę, potem - z powodów rodzinnych :) - już chyba nie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mertz napisał/a:
Ja nieśmiało proponuję - jako miejsce - Góry Świętokrzyskie. Mniej-więcej jednakowa odległość dla Wszystkich, jest gdzie połazić (tradycyjna wycieczka - tym razem pasmem Łysogór ;), jest co zobaczyć (z naciskiem na zamki i zabytki techniki).


Oki, dzieki Piotrze za propozycje, IMHO pomysl malina - tylko czy mamy tam "swojego czlowieka" lub czy ew. mozemy jakos zdalnie cos tam zalatwic??

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
Ja nieśmiało proponuję - jako miejsce - Góry Świętokrzyskie.

no właśnie to również chciałem zaproponować i nie tylko dlatego, że mam blisko. Przeszło mi kiedyś przez myśl czyby np. nie zrobić bazy na PPD w ... Wąchocku. Jest tutaj w okolicy klasztoru tzw. "bramka" w której to można sobie wynająć pokoje. Standart jest marny, warunki raczej "harcerskie", ale tanio i jeśli się nie myle około 40miejsc się znajdzie (w pokojach jest po około 6-8 łóżek co sprzyja integracji). Nikt tam zbytnio nie zagląda, więc można robić co się chce i d której się chce. W tej chwili nocują tam pracownicy budujący u nas tame - nie wiem jak długo jeszcze będą, ale jakby co to mogę się dowiedzieć. Ewentualne plenery możnaby może, gdyby pomysł zaakceptowano, zorganizować wspólnie z grupą CO-ARTO (do Wąchocka mają około 25minut jazdy autobusem - ostatnio na pentax@pl pojawił się przemas z tej grupy właśnie) a jednocześnie znają dość dobrze tereny gdzie i co warto zobaczyć.

Minus wąchockiej lokalizacji bazy jest taki, że w górki trzebaby gdzieś z godzinke jechać aczkolwiek może udałoby się wynająć jakiegoś busa.

W każdym razie gdyby nie Wąchock to jednak ogólnie rzecz biorąc Góry Świętokrzyskie mimo, że znane, to jednak nadal dość dziewicze i niesamowicie fotogeniczne - tata zna je dość dobrze, więc również mógłby pomóc w wyborze tras lub ewentualnie w wyborze miejsca na baze.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
sołtys, ja też za Górami Świętokrzyskimi - pomysł noclegu w Wąchocku też bardzo dobry, poza tym góry niedaleko, w Skarżysku muzeum Orła Białego - troche ciekawych eksponatów do obfotografowania jest, w okolicy też dużo ciekawych obiektów fotograficznych... hmm w sumie wpadł mi pomysł z noclegiem w niedalekim domu kultury w Mostkach można by było coś pokombinować, tam Grupa Konica - Minolta robiła jakieś zloty i plenery ;) (musiał bym sie dowiedzieć co i jak odnośnie miejsc i noclegu).... co do wynajmu busa to tez nie widze większego problemu żeby coś zorganizować - a i jak sądzę to Grupa CO-ARTO chętnie się przyłączy do tej imprezy :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przemas napisał/a:
noclegiem w niedalekim domu kultury w Mostkach

to chyba byłoby rzeczywiście lepsze niż Wąchock, bo okolica bardziej malownicza już na starcie -> http://www.mostki.pl/ - jak Wam się widzi? To co jest w dziale "turystyka aktywna" można zorganizować taniej albo w pewnych przypadkach za darmo, bo tereny znamy i nie zawsze przewodnicy są konieczni. Przy okazji wyjazdów w dalsze tereny możnaby wynająć busa i wyjdzie taniej

[ Dodano: 2006-12-29, 10:39 ]
fotki z pleneru KKM:
http://www.mostki.pl/impr...ta_dsc04482.jpg

http://www.mostki.pl/impr...ta_dsc04489.jpg (spotkanie z Pawłem Pierścińskim :shock: )
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
sołtys napisał/a:
fotki z pleneru KKM:
http://www.mostki.pl/impr...ta_dsc04482.jpg


Trzeba by wiekszy banner zamowic ;) A na ile dni taka impreza by sie zapowiadala? Weekend?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
A na ile dni taka impreza by się zapowiadala? Weekend?

.... żeby tak chociaż 5-7dni mieć ... tam jest tyle do zwiedzania/fotografowania/integrowania :roll:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No i znowu Spinner ma kupe kilosow... :mrgreen: Zbyszek - laczysz sie w bolu ze mna :?: :lol:

Pzdr
Spinner
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
No i znowu Spinner ma kupe kilosow... :mrgreen:


...a nie masz jakiejś propozycji lokalnie? ;) Chociaż u Was to pełno militariów jest i takich tam, a to nie każdego zainteresuje. Bo wnioskuję, że plenerów "miejskich" konsekwentnie unikamy?
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Hej!

Ja sie oczywiscie pisze na PPD (razem z lodowka - zainteresowani/stali bywalcy wiedza o co chodzi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ). Co do lokalizacji - dostosuje sie ;-) .

Chociaz ostatnio nieczesto sie odzywam, staram sie sledzic watki towarzyskie ;-) .
Termin chyba jak zawsze standardowy, czyli polowa maja.

Wojtek, Zbyszek - w grudniu nie dotalem, ale mam nadzieje, ze w styczni spotkamy sie gdzies w polowie drogi???
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
No koniecznie Bogusz - KONIECZNIE :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a czy jednakowoz.... :roll: byla mowa o jakiejs puszczy czy cus.....moze jednak....?
 

bogusz  Dołączył: 25 Kwi 2006
Wlasnie, gory byly juz 2 razy, morze tez sie trafilo, wiec chyba teraz do lasu :-D .

Jak zawsze najwazniejsza sprawa jest organizator, ktory zobowiazuje sie wszystkiego dopilnowac, zorganizowac noclegi itp. Wybor miejsca jest sprawa wlasciwie drugorzedna.

Wazne jest rowniez miejsce noclegowe, niektorzy moga spac byle gdzie, ale na PPD przyjezdzamy czesto z rodzinami i "smierdzace domki letniskowe" moga prowadzic do nieporozumien rodzinnych i nie tylko.

No i jak sie juz tak rozpisalem, to dopisze prosbe, zeby w konkretnych ustaleniach braly udzial osoby, ktore z naprawde duzym prawdopodobienstwem na PPD przyjada :!:

Fafniak, masz slicznego avatarka. Musialem to napisac :mrgreen: Mam nadzieje, ze teraz zabierzesz mlodego?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bogusz napisał/a:
Fafniak, masz slicznego avatarka. Musialem to napisac
- dzieki :mrgreen:

bogusz napisał/a:
am nadzieje, ze teraz zabierzesz mlodego?
- tzn. syna? Musze sie zastanowic bo te kilka dni na PPD to wielka wolnosc.... :-?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
No i znowu Spinner ma kupe kilosow... :mrgreen: Zbyszek - laczysz się w bolu ze mna :?: :lol:


Góry Świetokrzyskie, to jedne z moich ulubionych stron (obok m.in. Krakowa).
Nie wiem czy wiecie, ale w Jedrzejowie jest muzeum zegarów słonecznych, bodaj czy jedyne Europie. Tak, że jeżeli zapadnie decyzja, że tam jest PPD, to bedę płakał (odgległośc i finanse) i jechał.

bogusz napisał/a:
Wojtek, Zbyszek - w grudniu nie dotalem, ale mam nadzieje, ze w styczni spotkamy się gdzies w polowie drogi???


Mam pomysła, śledź tematy w dziale spotkań :-)

bogusz napisał/a:
Wlasnie, gory byly juz 2 razy, morze tez się trafilo, wiec chyba teraz do lasu :-D .



Góry Świetokrzyskie, to tylko góry z nazwy :-)
 

grzeskowal  Dołączył: 24 Kwi 2006
Góry Świętokrzyskie ?!?! - no nareszcie masyw górski taki na 2-3 dni ;-)
i bede miał blisko
jestem za na 99%

ps. jesli Spinnerze na szkieletczyzne ci za daleko to może Beskid Niski ??
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Jak mogę zaproponować termin to może 1-3 maja 2007 biorąc 3 dni urlopu ma się do dyspozycji cały tydzień :) czyli a nawet więcej bo od soboty 29.04 aż do 6.05 :) więc dni na imprezę całe mnóstwo :) a i plenery mogą być ciekawsze :) co do organizacji to na pewno pomożemy :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Mysle, ze standardowo dlugi weekend odpada - ludziska maja swoje rodzinne plany - ja takze...

Heh - Grzesiu - po pierwsze milo Cie widziec bo tu slodko czasami do ...ania :lol:

A po drugie - cieszysz sie bo chociaz Ty masz raz blisko, co :?: :-P

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mi sie pomysl Gor Swietokrzyskich tez podoba. Co do noclegu - zastanowimy sie - z reguly jednak to mielismy na miejscu, tak zeby w razie czego spacerkiem dalo sie przejsc w bliska okolice. Poczekam jeszcze na pare opinii, ale widze ze niedlugo bedzie mozna dac ogloszenie ;-) A moja propozycje - Biebrze - odlozymy na pozniej ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach