Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Od 10 kwietnia 2023 znika DPreview.
Serwis będzie dostępny tylko do odczytu, nie pojawią się już żadne nowe treści.
O ile nie jest to żart, to bardzo smutna wiadomość - uważałem ich za najlepsze źródło związane ze sprzętem fotograficznym.
Link do informacji.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Do odczytu przez określony czas. Czyli jak już tak piszą to pewnie niedługo.

Szkoda
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
O masz! :shock: "Studio comparison tool" to pierwsze miejsce, z którego korzystałem, gdy rozważałem zakup nowego aparatu i chciałem porównać z innymi :cry: Nie wiedziałem, że Amazon wykupił dprview jakiś czas temu, a teraz zamyka :cry:
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
sołtys, należy się liczyć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w porównywarkach podłączonych do stanu magazynowego.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Osobiście mam nadzieję, że serwis zostanie odkupiony od Amazona i nadal będzie funkcjonował, nawet kosztem występowania reklam.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Szkoda, od dawna tam zaglądałem. Z drugiej strony, skoro cała branża notuje srogi zjazd, to jak myślicie - jak to się odbiło na statystykach portalu?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kto by pomyślał Pentax przeżyje ten portal? ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Michu, taa, pewnie Amazon stwierdził że koniec z darmowym miejscem i mocą obliczeniową na AWS ;-)

Pytanie czy jakby właścicielem został ktoś kto nie jest przy okazji właścicielem chmury obliczeniowej to by się interes spinał :-P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Na szczęście jest optyczne.pl.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ufff
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Płot twist - optyczne.pl kupuje dpreview.com ...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
skoro cała branża notuje srogi zjazd

A tak z ciekawości - czy to stwierdzenie opierasz o jakieś konkretne dane?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jajcarz z Ciebie, sołtys. Przegapiłeś co smartfony narobiły w ostatnich ~10 latach?
Enzo napisał/a:
Na szczęście jest optyczne.pl.
Uff... :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Jajcarz z Ciebie, sołtys. Przegapiłeś co smartfony narobiły w ostatnich ~10 latach?

Nie mam najmniejszego pojęcia, nie śledzę. Pytam czy to stwierdzenie opierasz o jakieś konkretne dane, jakieś konkretne źródło? To nie jest pytanie z tezą, że uważam inaczej, tylko pytam czy znasz konkretne dane, na podstawie których to napisałeś właśnie dlatego, że nie śledzę co się dzieje z branżą ogólnie i co zrobiły smartfony w ostatnich ~10 latach, a chętnie bym poczytał.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sołtys - ale o tym było już wielokrotnie mówione.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
sołtys, o ten właśnie wykres chodziło. Dzięki, Michu.
Ja z takiego obrazka wnioskuję, że żyjemy (na powrót) w małej bańce profesjonalistów i entuzjastów, których jeszcze interesują aparaty. Reszta "ma wylane", chociaż swego czasu wielu znajomych pytało co wybrać, gdzie szukać, na co zwracać uwagę - no i odsyłałem do DPReview, Steves-Digicams i innych, których już nie ma. To ta górka. I cóż, to se ne wrati :->
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, Ryszard, ok dzięki. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ryszard napisał/a:
Ja z takiego obrazka wnioskuję, że żyjemy (na powrót) w małej bańce profesjonalistów i entuzjastów, których jeszcze interesują aparaty.

Na to wygląda. Pewnie główny zjazd w aparatach z segmentu "rodzinno-codzienno-wakacyjno-instagramowego".

W tym roku do wykresu trzebaby jeszcze dorysować AI i obserwować ..... pewnie dalszy zjazd branży :)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Chris i Jordan (niegdyś wideorecenzje w thecamerastore, teraz dpreview.com) lądują w PetaPixel.com
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Szkoda, że się zamykają. Znam ich od mojej pierwszej lustrzanki. :(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach