fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Generalnie bardzo trudno by było znaleźć słabą pięćdziesiątkę Pentaxa.
Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony i jakoś nie szaleje za jakimś kultowym modelem. Jestem np. zadowolony z 1,8/55.
Generalnie kup za tyle na ile Cię stać, to co będzie. Chyba, że konieczne Ci jest np. ekstremalne światło i potrzebujesz 1,4.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
MW napisał/a:
mam tylko bardzo starego Heliosa-44m 58f
No to nie masz przełącznika (z rosyjskich obiektywów miał go chyba tylko Zenitar 50/1,7 ale to rzadkość), może zrób jak radzi MG, jasnośc będziesz miał taka samą, a jakość o wiele lepszą.
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
U mnie problem który opisał kolega minor też występuje... z Ricoh 50mm 2.0 (bagnet ) światłomierz działa ok a z Pentacon 50mm 1.8 już przekłamuje i to samo z Braun 135mm 2.8 ( oba M42 ) :-/ jak skoryguje o 4x to prawie jest ok ale nie zawsze...
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
djack napisał/a:
MW napisał/a:
mam tylko bardzo starego Heliosa-44m 58f
No to nie masz przełącznika (z rosyjskich obiektywów miał go chyba tylko Zenitar 50/1,7 ale to rzadkość), może zrób jak radzi MG, jasnośc będziesz miał taka samą, a jakość o wiele lepszą.


Helios 44M 2/58 ma przełącznik auto - manual. :mrgreen:
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
brykiet, Są Heliosy 58mm 2 bez przełączników :) nie wiemy który posiada szanowny kolega...
 
brykiet  Dołączyła: 24 Kwi 2009
slimaczysko napisał/a:
brykiet, Są Heliosy 58mm 2 bez przełączników :) nie wiemy który posiada szanowny kolega...


Pisząc 44M miałam na myśli wyłącznie wersję 44M, czyli bez dodatkowych cyferek.
44M to wersja większa, chyba najstarsza, z ośmiolistkową przysłoną. Możliwe, że Kolega pisząc 44m przepisał to z obiektywu, a jeśli tak, to przełącznik jest.
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
brykiet, W takim razie zwracam honor :)
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
acha, tu leży pies pogrzebany
ostatnio porównując M 50/1.7 z heliosem z tego drugiego miałem dziwne odczyty światłomierza w tych samych warunkach

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach