sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
RAW Codec pod XP
Witam wyczytalem ostatnio ze Mikrosoft zrobil cos takiego pod Viste. to kodek dzieki ktoremu widac podlad rawow. spotkal sie ktos z czyms takim pod XP ?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Niestety nie - przynajmniej nie znalazłem.
Jest RAW Thumbnail Viewer, ale widziane są RAWy z K100D po przesiadce na K200D straciłem fajną opcję pomocną przy obróbce masowej (kilka RAW naraz) - widziałem co wrzucam do PPLa :-(
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
ja znalazlem jakims cudem RAW SHELL EXTENDER 0.4.0.0. nie mam juz linka i nie wiem skad sciagnalem, bo przekopywalem sie przez setki stron. moge wystawic i podeslac link jak ktos chce.

generalnie dziala. mnie troszke komputer muli kiedy probuje otworzyc katalog z rawami (ok. 200 plikow ) jako miniatury. chwile mu to zajmuje zanim je wyswietli ale mam wrażenie ze przy nastepnym wejsciu do tego katalogu znacznie szybciej mu to idzie :)

tutaj jest ten programik
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Inny sposób na używanie tego cuda w WinXP, polega po prostu na wyciągnięciu odpowiedniej dllki z pliku dostarczanego przez Pentaksa i następnie zarejestrowaniu jej w systemie. Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę poszukać linka z opisem tej instalacji.
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
LDevil napisał/a:
Jak ktoś jest zainteresowany, to mogę poszukać linka z opisem tej instalacji.
Chętnie skorzystam jeśli da się namierzyć
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Hmm, dziwne - na PF pisali że da się to normalnie pod XP zainstalować. desinger, spróbuj proszę zainstalować to normalnie pod XP (koniecznie musisz mieć SP3).
Gdyby nie poszło to poszukam dokładniejszego przepisu.
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
OK poszło, musiałem odinstalować podobny wynalazek do tego, który niestety nie czytał PEF
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
A JA TEZ MOGE DOSTAC INSTRUKCJE ? :)
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
sinner napisał/a:
tutaj jest ten programik
ja poprostu zainstalowałem ten programik i jest OK
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Cały myk polega na tym, że funkcje wymagane do działania kodeków RAW zostały wspaniałomyślnie dodane przez Microsoft do SP3. Więc po zainstalowaniu tego dodatku możemy instalować te Pentaksowe kodeki przeznaczone teoretycznie tylko do Visty
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Fajnie. działa ;) w końcu. próbowałem już kilku sposobów i w końcu mam miniatury. Szkoda że tak potwornie muli, ale tylko przy pierwszym otwarciu danego folderu.
 

sinner  Dołączył: 03 Mar 2009
ciesze sie ze to w koncu ja moglem pomoc :]
 
rafal_ski  Dołączył: 09 Maj 2009
Witam,
z tego co kojarzę nie jest potrzebny żaden kodek pod Win XP, wystarczy tylko pobawić się rejestrem w następujący sposób:
- tworzymy plik tekstowy do które wklejamy:
[HKEY_CLASSES_ROOT\.dng\ShellEx\{BB2E617C-0920-11d1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{3F30C968-480A-4C6C-862D-EFC0897BB84B}"

plik zapisujemy z rozszerzeniem reg a nie txt, klikamy 2 razy na tym pliku, po czym załaduje się nam do rejestru.
Uzyskujemy podgląd dng w explorerze tak jak np,. jpg'a
8-)

Pozdrowienia
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
A co z PEF ?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Do pefów trzeba zainstalować kodeki Pentaxa. Teoretycznie są tylko do Visty, ale ruszą także pod XP SP3.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Jak?! HELP
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Gdzieś był o tym wątek na forum.
O ile pamiętam to można ściągnąć z netu plugin do explorera Win XP.
Wyświetla miniaturki PEF-ów z K100D ale nie z K10D. Albo odwrotnie :roll:

A ponieważ wstręt do Googla jak widać jest powszechny więc zamieszczam link z pierwszej strony szukajki:
Metoda 1
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
raw_thumbnail_viewer - poprawnie wyświetla prewki PEF z K100D/S niestety przy K200D poległ.
Wrzuciłem na grupowego FTPa - wreszcie się przyda.
Raw_Thumbnail_Viewer
RAW_Shell_Extender.msi

 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
JackDeJack napisał/a:
raw_thumbnail_viewer - poprawnie wyświetla prewki PEF z K100D/S niestety przy K200D poległ.
Na K10 też poległ
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
To jeszcze dodałem RAWShellExtender - działa z K200D ale muli strasznie.
Może wypuszczą nową wersję viewera :idea:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach