frames  Dołączył: 29 Lis 2006
Obiektyw do samsunga GX10
Witam,jak wielu z nas czekam na biźniaków (pentaxa i samsunga).
Zdecydowałem się na GX 10.
Pytanie:jaki obiektyw o zmiennej ogniskowej to tego aparatu byłby najodpowiedniejszy?
zastosowanie:uniwersalne-gównie amatorska reporterka.
Oczywiście raczej z niższych stref cenowych ;-)
Chciałbym być przygotowany do zakupu
dzieki z góry za pomoc.
aha
czy lampa exakta CTZ-26 bedzie współpracować z GX10?
z Yashica FX2 działała świetnie?
pozdrawiam noworocznie :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lampa do GX10 musi być z p-TTL czyli Pentaxa AF-360 FGZ i AF-540 FGZ, Samsunga SEF-36PZF oraz Sigmy EF-500 DG ST i EF-500 DG Super. Lampy Sigmy tylko nowe dostawy bo starsze mają problemy z kompatybilnością od Pentaksa K100D i były zmieniane. Z innych lamp to będzie w trybie manualnym działała każda lampa z gorącą stopką (napięcie na stopce prawdopodobnie do 30V - może posiadacze K10D znają wartość graniczną) oraz lampy z własną automatyką z napięciem na stopce j.w..
Jaka jest granica ceny dla obiektywu i preferowany zakres ogniskowych?
 
frames  Dołączył: 29 Lis 2006
Dzięki za info.
cena :-> ,wiadomo niska,trudno mi okreslić w tej chwili .Najchetniej wydałbym 600 zł ale tez
moze to być 1000.Ogniskowe uniwersalne:mniej wiecej:30-180,ale sie nie upieram na konkretne ogniskowe,nie upieram sie równiez na nowy :lol: ,oczywisciealledrogo wykluczam
pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Za taką kasę to na początek chyba najlepiej kupić z dualkitem 18-55/3.5-5.6 + 50-200/4-5.6
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
frames napisał/a:
oczywisciealledrogo wykluczam

to gdzie chcesz to kupic? czy to znaczy, ze nie chcesz kupowac przez aukcje? to moze pentaksa sobie odpusc ;-)
jako dobry spacerzoom smialo mozna polecic sigme 17-70. A jesli mowisz powaznie, ze chcesz jedno szklo z zoomem 10x, to moze lepiej odpusc sobie matryce 10Mpx?
 
frames  Dołączył: 29 Lis 2006
l_uka napisał/a:

to gdzie chcesz to kupic? czy to znaczy, ze nie chcesz kupowac przez aukcje? to moze pentaksa sobie odpusc ;-)
jako dobry spacerzoom smialo mozna polecic sigme 17-70. A jesli mowisz powaznie, ze chcesz jedno szklo z zoomem 10x, to moze lepiej odpusc sobie matryce 10Mpx?

-aukcje i allgro-to nie miejsce na ten temat
-za rade sigma -dzieki :lol:
-ja już postanowiłem _Samsung GX10 i nic mnie od tego nie odwiedzie :!:
po prostu:
nie mam zamiaru co 3 min zzmieniać obiektywu a przy tej ozdzielczości i zoom x5-6 wystarczy :lol:
pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach