Szubi
[Usunięty]
dzieki
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
Zakupiłem EIII/4GB wczoraj na aukcji, do której link był zamieszczony w tym temacie i mogę polecić. Zarówno kartę, jak i sprzedającego.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Chcę odświeżyć temat.

Czy miał/ma ktoś PQI o zapisie 18 MB/s np. z TEJ aukcji? Chciałbym poprosić o teścik tym narzędziem hdspeed (około 80KB 8-) )
czy jest ktoś na forum mogący potwierdzić felerność tych kart?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Danin napisał/a:
czy jest ktoś na forum mogący potwierdzić felerność tych kart?
To sa watki o tych kartach.
wątek
wątek

[ Dodano: 2008-03-16, 17:51 ]
Osobiście wolałbym wydać więcej i kupić polecaną kartę na tym forum.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Dzięki, argawen nie kupię tego :-?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Danin, Proponuje firmy Goodram lub Sandisk Ultra, Extreme ( te ostatnie dość znacznie staniały). Zależy od finansów.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
Mam 4GB SandiskaIIIEx i czasem brakuje miejsca na gnioty :-P

[ Dodano: 2008-03-16, 17:58 ]
A jak jest z tym Transcend-em? Czytałem temat i mają ludzie, nie słyszałem o takiej dolegliwości jak ten PQI.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Danin napisał/a:
Mam 4GB SandiskaIIIEx i czasem brakuje miejsca na gnioty

stąd mam 2 karty + fotobank

Danin napisał/a:
A jak jest z tym Transcend-em?

nie chcesz problemów używaj sandiska,. goodram'a a od siebie dodam kingstona. i bedziesz happy ;)
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
Moja PQI 2 GB ma tylko 1,86 GB, podczas gdy GOODRAM 100 2 GB ma 1,89 GB.
Kasetka też widzi mniejszą pojemność i pokazuje na czystych kartach mniejszą ilość zdjęć do zrobienia na PQI niż na GOODRAMie. Nie jestem drobiazgowy i nie przeszkadza mi to, ale fakt pozostaje faktem :-) .

Pozdrowienia
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
to jest kwestia przeliczenia, inaczej my to przeliczmy 2GB a inaczej marketing.

jak byłem na szczycie i w warunkach -15C robiłem fotki to tylko na kingstonie ( akurat nie miałem sandiska, bo jego też bym używał ) , goodrama bałem się tam wyciągać, jedynie w miasteczku gdzie było cieplej o pare stopni ;)
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
OK, przeliczenie przeliczeniem, ale żeby dwie karty o jednakowej nominalnej pojemności miały dwie różne pojemności rzeczywiste? :-/ Nawet jeśli różnica nie jest wielka.

Tak szczerze mówiąc to także robiłem już zdjęcia przy bardzo niskich temperaturach (~-20),
ale nie przyszło mi do głowy że mogę wyjść poza zakres stosowalności dla karty :-) . Jakiś tani Kingston albo Pretec to był i to CF jeszcze w Fuji S20pro.

:idea: Ciekawe w jaki sposób niska temperatura mogłaby zaszkodzić karcie?
Mam wrażenie że te warunki stosowalności są dla wszystkich takie same i niekoniecznie tożsame z tym co podaje się w instrukcjach. Po prostu jeden producent woli byc ostrożniejszy a drugi marketingowo lepszy.

Pozdrowienia
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
BobSz napisał/a:
Ciekawe w jaki sposób niska temperatura mogłaby zaszkodzić karcie?
Mam wrażenie że te warunki stosowalności są dla wszystkich takie same i niekoniecznie tożsame z tym co podaje się w instrukcjach. Po prostu jeden producent woli byc ostrożniejszy a drugi marketingowo lepszy.

wiesz, wolałem uważać , niż zaryzykować a potem żałować , tym bardziej że karty nie są takie drogie. teraz są tanie i to bardzo. więc wolę kupić kartę gdzie będzie napisane że mogę pracować do temp. -25C, bo jhak coś padnie to mogę zareklamować.

BobSz napisał/a:
OK, przeliczenie przeliczeniem, ale żeby dwie karty o jednakowej nominalnej pojemności miały dwie różne pojemności rzeczywiste? :-/ Nawet jeśli różnica nie jest wielka.

a jak jest z dyskami ?? na karty zwracasz uwagę a na dyski już nie i inne produkty? bądźmy konsekwentni. Seagate już karę za to płacił.
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
vertiico napisał/a:
a jak jest z dyskami ?? na karty zwracasz uwagę a na dyski już nie i inne produkty? bądźmy konsekwentni. Seagate już karę za to płacił.


Mówiąc szczerze też bym nie zwrócił uwagi gdyby nie inna cyferka na wyświetlaczu kasetki niż ta do której byłem przyzwyczajony po włożeniu czystej karty :-)

Pozdrowienia
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
A może to kwestia formatowania karty?
 
BobSz  Dołączył: 11 Lut 2007
Cytat
A może to kwestia formatowania karty?


Nie, obydwie formatowałem jednakowo.

tak z ciekawości to przyglądnąłem się tym kartom jeszcze raz i tak:

GOODRAM 100x ma 1,91 GB kasetka pokazuje: 697 zadjęć
PQI 150x ma 1,86 GB kasetka pokazuje: 678 zdjęć
EMTEC up to 60x 1,89 GB kasetka pokazuje: 691 zdjęć

Wszystkie formatowane i w aparacie i w czytniku - wyniki w obydwu przypadkach identyczne :-)

Pozdrowienia
 

pls9  Dołączył: 09 Gru 2007
Więc zostaje klątwa Cyganki ;)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
U mnie po formatowaniu w K100DS pojemności całkowite odpowiednio:
4066902016 bajtów / 3,78GB / 374 RAW - SanDisk 4GB EXTREME III
4016046080 bajtów / 3,74GB / 369 RAW - GoodRam 4GB
W obu przypadkach po formatowaniu zajęte jest co do bajta ok 64kB.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach