baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
Home made flash cord ;)
Siems, potrzebuję zrobić sobie kabel synchronizacyjny z dwoma stopkami na końcu, no coś takiego: wwwl. Tylko szkoda , że ceny ogólnodostępne w sieci są powalające (~100 zł za kawałek przewodu? :shock: ), więc chciałbym sobie taki sam spreparować. Zależy mi głównie na tym by był on właśnie taki jak na zdjęciu (to znaczy taki zwijany jak od słuchawki telefonicznej) i żeby tylko przewodził sygnał, nawet nie musi być TTL. A, no i był elektrycznie dopasowany do stopki aparatów, by bebechów nie popalił.

Ktoś wie jak za takie przedsięwzięcie się zabrać?

Pozdrawiam!

Ps. Szukałem w szukajce ale średnio się tym chyba ktokolwiek zajmował.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Myślę, że jak zbierzesz części, to wliczając stracony czas, przekroczysz ceny sklepowe.
 

user  Dołączył: 27 Mar 2008
zgodze sie z plwk, a jak juz to posklejasz to i tak dojdziesz do wniosku ze nie dziala jak trzeba i kupisz w sklepie :-P
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Ostatnio zostalem posiadaczem radiowego phottixa, działa calkiem sprawnie i kable cie nie ograniczaja, a cena calkiem znosna
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
heh, dzięki za trzeźwe spojrzenie na temat :P

może rzeczywiście szkoda się użerać :->

Ale jakby kto miał pomysł to będzie miło posłuchać.

;-)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Za przedmówcami - ja zamowiłem wyzwalacz z Hongkongu - z przesyłką wyszło 80 zł...

O taki: http://tinyurl.com/m5g33h
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
I jak to się sprawuje?
Parę dni temu jak zobaczyłem cenę za oryginalny kabel 3m to mi włosy dęba stanęły... prawie 500zł i to na dodatek sam kabel bez kostek....
A może macie linki do takich zamienników 3m bo mam ochotę pobłyskać z dala od aparatu a WLess potrzebuje błysku wbudowanej co czasami mi nie idzie w parze :roll:
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
Kurczę, przejrzałem allegro i taki wifi wyzwalacz nie byłby głupim rozwiązaniem, zwłaszcza ze z jednym odbiornikiem kosztuje tyle co kabel ;)

[ Dodano: 2009-06-11, 20:44 ]
mishieck, Dokładnie takie na allegro są po ~89 zł., fajna sprawa
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
baqers, własnie taki mam, z jednym odbiornikiem, bo reszta się wyzwala przez fotocele w lampach.
Na razie używam od 2 dni dopiero wiec niewiele moge powiedziec, do tej pory nie zdarzyło mi się, żeby lampa nie odpalila. Co do zasięgu, to w mieszkaniu odpala odzielona 3 pokojami, wiec jak na razie jestem bardzo zadowolony i wreszcie pozbyłem się "smyczy" :)
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
kenzo, wow. Rzeczywiście, skoro ta sama cena to trzeba się rozwijać :D.

Po sesji sobie kupię, a do tego czasu Ty już zdążysz coś nie coś potestować, czekam na opinię,.


Pozdrawiam! :-)
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
baqers napisał/a:

mishieck, Dokładnie takie na allegro są po ~89 zł., fajna sprawa


O, dobrze wiedzieć. Jak kupowałem swoje na ebayu jakieś pół roku temu, to na allegro wyzwalacze miały kosmiczne ceny...
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
mishieck, dalej potrafią mieć ;-) A to chyba najtańsza wersja z jednym odbiornikiem :-P
 

geeker84  Dołączył: 30 Mar 2009
Znalazłem coś takiego
http://www.pocketwizard.c...ons/technology/
co o tym myślicie... ponoć ttl przenosi
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Świetne! Ale nie znajduję na ich stronce informacji o wersji do jakiegokolwiek innego systemu niż Canon :-/
 

mishieck  Dołączył: 16 Paź 2008
Bo dopiero powstaje.
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
fajna sprawa, ale i tak nie mam na razie lampy z ttlem więc chyba tak kupię tę chińszczyznę :P
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
plwk napisał/a:
Myślę, że jak zbierzesz części, to wliczając stracony czas, przekroczysz ceny sklepowe.
bo ja wiem? jesli masz np stary kabel telefoniczny, kostkę-gorącą stopkę z kablem (z jakiegoś demobilu) , jack (stare słuchawki?), litownicę nóż itp... to wykonanie bedzie czystą przyjamnością :-) jak na targu staroci poszukasz to kupisz używaną za małe pieniążki... :mrgreen: a frajde bedziesz miał z sesyjki na pchlim targu. można też kupić sobie oryginalną w sklepie ale frajda gdzie?

[ Dodano: 2009-06-14, 00:33 ]
a co do wirless - dlaczego wiec te wyzwalacze radiowe kosztują aż tyle?mikropodsłuchy kosztują 10-15 zeta, mikroradyjka podobnie... można by to wykorzystać: pluskwa (nadajnik) w czasie zwarcia styków lampy wysyła określone "piknięcie", radyjko (odbiornik) ma wbudowany jakis tranzystorek który zewrze styki lampy gdy otrzyma "pik"... teoretycznie bułka z masłem :mrgreen: widziałem nawet taki wyzwalacz na dźwięk - np do fotografowania strzałów z pistoletu, rozbicia szyby, balona itp. mozna by przerobić taki schemacik
 

baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
pyciar, i o to chodziło :-D czekałem aż ktoś z wyobraźnią elektronika przyjdzie i rzuci hasłem. Lutownicę mam, lutować kiedyś lutowałem, graty się może poskłada. :-)
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Jak będziesz miał kostkę/kostki to nie ma najmniejszego problemu, żeby to skręcić. Jak próbowałem się w to bawić, to na allegro kostki chodziły po ~25pln+wysyłka, na forum nikt nie kwapił się do sprzedaży i się nie kalkulowało. Olałem. A teraz najpewniej robię pakę dużą z podobnym szpejostwem z Hong Kongu wspomnianego.
*puf*

 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
baqers, pytałeś o bezpieczeństwo... jaką masz lampę? do jakiego aparatu bedziesz ją podpinał? bo zaleznie od elementów operacja bedzie łatwa, srednia lub nieopłacalna (np koniecznoć galwanicznego odseparowania lampa-aparat) jesli nia masz dostępu do czesci elektronicznych...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach