JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
Jesli mozna dorzucic swoje 3 grosze, to moim zdaniem wlasnie 3 jest najlepsza. Jesli Roger Corman mialby jeszcze kiedys nakrecic jakis film o gołębiu, bylby to wlasnie ten gołąb.

W 4 natomiast, ktora jest strasznie blada i moznaby sie pokusic chociaz o podciagniecie kontrastu widze male mrugniecie oka to National Geographic i afrykanskiego stepu z wylegujacymi sie lwami/antylopami.. ;-) Moznaby nieco poeksperymentowac z kolorami, zeby przypominalo Afryke. Bo jesli nie o to w tym zdjeciu chodzilo to tak samo z siebie niestety nie robi wrazenia.
Pozdrawiam :-)
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
male mrugniecie oka to National Geographic i afrykanskiego stepu z wylegujacymi sie lwami/antylopami..
tak właśnie myślałem i ja widząc te mućki :-) JohnnyFavorite dzięki za odwiedziny. A to co zrobiłem z nimi po Twoich uwagach. Zdaje mi się że przesadziłem...
4a.
 

JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
Myslalem raczej o czyms w tym stylu:



..Ale jako, ze ja tez jestem prawie zielony w PSowej obrobce, to tez chyba przesadzilem ;-) No w kazdym razie dla zabawy mozna cos takiego zrobic.
Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach dobrych kadrów! :-)
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
No to wrzucę coś nowego na pożarcie. Ostra krytyka mile widziana :) Zależy mi na wytykaniu błędów i ewentualnych radach jak ich unikać.

5.

6.

7.

8.

9.

10.
 

michal84pl  Dołączył: 24 Lip 2008
5,6,7,8,9 - jakoś bez wyrazu
10 jak dla mnie fajne światło i ciekawy obiekt, szczególnie w cieniach, ale kadrowanie... trzba popróbować inaczej
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Widzę nikomu nie przypadły do gustu te moje ostatnie fotki...To moje pierwsze próby takiego tematu więc pewnie dlatego nikomu nie spasowały :->
Jak tak na nie patrzę to muszę przyznać że 5,6,7 wrzucone zdecydowanie na wyrost ale myślałem że 8,9 i 10 nie są takie złe. Może jednak ktoś się jeszcze (dzięki michal84pl!) zlituje i jakoś je skomentuje.

P.S. Obiecuję wrzucić lepsze następnym razem
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Przeglądam Twoje fotki i jedynie co mogę napisać to to,że nie za bardzo "kumam"o co w nich chodzi.Poprawnie naświetlone i ostre ale co dalej.......Wydaje mi się,że więcej jest takich jak ja i dlatego nikt nic nie pisze.
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Ehh... Jak dla mnie to nie ma co o nich pisać. michal84pl, chyba dostatecznie streścił.

:-P
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
4a mi się podoba
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Z przykrością muszę stwierdzić że ostatnia seria do dobrych nie należy. Głównie za sprawą kadrów, kolorystyki i raczej dość słabego tematu. Ale in plus należałoby uznać iż najprawdopodobniej poprostowałeś niektóre fotki. Reasumując najlepsze jest zdjęcie ostatnie.
 

JohnnyFavorite  Dołączył: 31 Gru 2007
Wiadomo, ze kazdy ma odmienny gust i kreca go rozne rzeczy (Ciebie moga krecic tiry i koparki a mnie kosze na smieci), dlatego ciezko prosic kogos, kto lubi np zdjecia makro o wydanie opinii na temat architektury czy fashion. Grunt to samemu miec pewnosc, ze to, co sie wlasnie zrobilo, bedzie sie mialo ochote obejrzec za miesiac czy za 10 lat.
Albo latwiej - mozna zaczac od krotkiego sprawdzianu - pstryknac cos i sprawdzic czy za tydzien nie przejdzie Ci ochota na wystawianie tego szerszemu gronu ;-) Bo faktycznie, o ile te pierwsze zdjecia cos ze soba niosly, zarowno Twoje uczucia z nimi zwiazane, jak i towarzyszace osobom, ktore je odbieraly (ja chwalilem golebia) - to obecna seria, przypuszczam, ze nie podoba sie juz nawet Tobie :-P Musisz sobie zadac pytanie, czy to, co wlasnie chcesz sfotografowac, jest warte migawki Twojego K10D i pozniejszych 5-10min obrobki na kompie, ktore mozna bylo przeznaczyc na myslenie nad lepszym ujeciem. Albo te 10min mozesz spedzic na necie (flickr niszczy umysl :-P ) czy w empiku ogladajac albumy i szukajac inspiracji.
Na koniec chcialbym spytac, bo tez posiadam K10D i kitem tez robilem przez jakis czas - dlaczego np to 1. zdjecie jest tak rażąco wyostrzone i odszumione? Nie jestem jakims obrazowym pedantem, ale ja juz wole miec chyba mydlo niz programową ostrosc rodem z amatorskiej cyfry wujka Kazka. Twoje K10D na to nie zasluguje ;-)
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
ja trochę rozumiem zamysł tych zdjęć, też lubię industrialne krajobrazy, tylko bardzo szybko się zorientowałem, że mimo iż taki teren może się wydawać fotogeniczny, to dość ciężko jest pokazać tę idustrialność, bo to, co w plenerze wydaje się fotogeniczne, na zdjęciu takim być przestaje. i tak jest w tym przypadku. sam ostatnio byłem na wycieczce w Nowej Hucie (na terenie) i podjarany bylem, że fajne foty będą. a tu guzik, niedość że było ciemno w tych halach (nie mam lampy), to i te foty później nie nadawały się do pokazania. ot, do albumu rodzinnego.
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Brak czasu spowodował, że z takim opóźnieniem odnoszę się do Waszych komentarzy. Przede wszystkim dziękuje że chciało Wam się aż tak dużo pisać o tak, w Waszym odczuciu, słabych zdjęciach. Wrzuciłem je na szybko i przyznaję, że po czasie nie zwracają zbytniej uwagi.
Co do odszumiania pierwszej fotki to o ile pamiętam wcale nie odszumiłem. Może wyciąganie z cieni dało taki efekt...

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-19, 18:46 ]
No to teraz dwa z Malborka:
11.


12.


Zapraszam do krytyki :-P

[ Dodano: 2009-07-19, 18:49 ]
Coś mi się wątek nie chce podbić. Dlatego pisze posta podbijającego :-|
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
Więc tak: zdjęcia albumowe-zwykłe. Taka pamiątka z wakacji.

11.Trochę za ciemno i szaro. W lewym dolnym rogu m0ogłeś skadrować ten fragment czegoś (most?). Przeszkadzają też krzaki od strony fotografującego. lepiej byłoby zrobić zoom i bliżej złapać zamek.

12. Podobnie, pstryk ciemny, kadr nie za bardzo: wyrównałbym na przęśle mostu i bliżej wierzy.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
na 11 przepaliles niebo. Kadr nie jest najgorszy ale podzial 50/50 nie zawsze sie sprawdza. Jest tez ciemnawo i bez kontrastu. 12 w podziale kadru jest juz lepsza z tym ze ja dalbym wiecej dolu anizeli gory - tutaj niebo jest nieciekawe i w takim przypadku lepiej jak jest go mniej. Generalnie brakuje na zdjeciach lepszej obrobki. Jakbys powyciagal zielenie i ceglasty kolor cegiel ;-) na pierwszym zdjeciu to byloby duzo lepiej. Cwicz i wrzucaj dalej...;-)
 
quasi  Dołączył: 08 Kwi 2008
Zupełnie nie wiem czemu, ale wierzę, że w tej wieży, księżniczka całkiem-ciałkiem obok okna sobie leży...
Wiara czyni cuda, dawaj dalej :!:
 

ladyhawke  Dołączyła: 07 Lis 2008
11-tka mi się podoba, tylko przeszkadza to cos w rogu kadru. Hmm w moim watku ktos napisal, zeby najlepiej robic zdjecia miejscom nieuczeszczanym przez tutystów, bo reszta się juz opatrzyła. Ale poniewaz ja nie byłam nigdy w Malborku i strasznie mnie kręcą zamkowe klimaty, to bardzo mi sie podoba :) No i niebo dość ciekawe, tylko te jasne przepały troche dziwnie wygladają, ale to tez nadaje specyficznego klimatu.
 
Meister  Dołączył: 22 Cze 2009
11 - dół za ciemny w stosunku do góry, ale kadr fajny; pomijając przepały na chmurach, jakoś dziwnie mi one wyglądają, w związku z czym mam pytanie czy aby nie podbiłeś za mocno kontrastu ???

12 - kolory imho ok, ale za dużo góry i barkę widziałbym pod innym kątem tzn. jest jakieś 120 st, a wolałbym tak ok 150 (lub temat barka i większe zbliżenie); rozumiem jednak, że trzeba by ją złapać wcześniej i wtedy kadrowo mogłoby się nie komponować z wieżą; generalnie z tych 2 zdjęć wolę 12, choć kadr i dół bardziej pasuje mi w 11 :-P

Pozdrawiam
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
11 i 12 trochę takie zwyczajne, bez rewelacji
 
Yojimbo666  Dołączył: 10 Kwi 2009
Dziękuję wszystkim za rady i opinie :) Poniżej poprawiona na szybko wersja 11-ki.

11a.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach