milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Najlepszy system fotoblogowy.
Mam do Was takie pytanie: Jaki darmowy system do prowadzenie dziennika-fotoblogo byscie mi polecili. Nie ma znaczenia jakie ma wymagania serwerowe. Ma byc ladny, z dobra administracja z poziomu www, ma zrec malo mysql no i ma byc bezpieczny.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zalezy czego chcesz. Jesli chcesz uzupelnic swe spostrzezenia dnia codziennego o madre slowa, wrzucac kilka zdjec na raz i korzystac z ficzerow swiata blogerskiego, takich jak trackback, itd - Wordpress. Jesli wystarczy Ci jedno zdjecie na dzien i jakies szczatkowe opisy - Pixelpost. Do obu masz mase dodatkow, gotowych skorek (swoja tez dosc latwo stworzyc), dokumentacja, spolecznosc, fora, itd..

Ja uzywam Pixelpost i w sumie w zupelnosci mi wystarczy - czasem kusi, zeby moc wrzucac pare zdjec w jednym postingu, ale jak juz naprawde trzeba, to zawsze mozna to jakos obejsc. Czy jest bezpieczny? Mi sie wydaje, ze tak, chociaz na hakingu to ja sie znam jak na lustrzankach cyfrowych. Cos tam mi sie w googlach przewijalo o jakichs dziurach, ale ja bym sie tym nie przejmowal. Co do SQL'a - baza danych mojego bloga zajmuje 750 kb - ale zapisuje wszystkie wizyty, a jak wiadomo mam ich miliony ;-) ale tak na serio - to mozna ta funkcjanlosc wylaczyc i wtedy zajmuje duzo mniej. Skorke sam ze zrobilem - zajelo mi to doslownie pare godzin.

Zakladaj bracie bloga, bo Lodz IMHO jest znacznie bardziej inspirujacym miastem niz Gdansk na przyklad i jesli tylko nie zdziadziejesz, tematow Ci na pewno nie zabraknie ;-)

pozdrawiam

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
dzerry, dzieki za odpowiedz, wlasnie widzialem chyba wczoraj na twoich 'polach' lodzkie klimaty, ale tez nie zgodze sie ze gdansk jest mniej inspirujacy, masz go po prostu na codzien....
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A teraz z zupełnie innej beczki...
Ja też przy okazji fotoblogów spojrzałem w Twoje pola, dzerry.
Widzę, że zawitałeś do mojego miasteczka. A co Ty sądzisz o naszym "mega prze-pasionym" ryneczku i fontannie?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
costa napisał/a:
A co Ty sądzisz o naszym "mega prze-pasionym" ryneczku i fontannie?
Ryneczek i fontanna jest szczerze mowiac jak kwiatek do korzucha, ale samo miasto mnie zauroczylo - chociaz bylem doslownie pare godzin. Problem jest taki, ze jak chce sie zrobic cos nowoczesnego w historycznej tkance to musi to byc pierwsza klasa projektowa, wykonawcza i materialowa - zadnych kompromisow. Wtedy wychodza rzeczy zachwycajace. A to wasze cudo wyglada jakby to zrobil kamieniarz z cmentarza w wolnej chwili - podobny koszmarek jest od wielu lat w Sopocie.

pzdr

dz.
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
dzerry napisał/a:
...jak chce się zrobic cos nowoczesnego w historycznej tkance to musi to byc pierwsza klasa projektowa, wykonawcza i materialowa...

Amen.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
milo napisał/a:
ale tez nie zgodze się ze gdansk jest mniej inspirujacy, masz go po prostu na codzien....
pocztowkowo jest bardzo inspirujacy, ale Lodz ma w sobie to cos, ze chce sie tam aparat wyciagac - trudno mi to opisac. Ale pewnie duzo racji jest w tym co piszesz. Ostatnio widzialem na dosc slynnym blogu (http://photoblog.jbuhler.com/) zdjecia z Gdanska, ktorymi zachwycalo sie sporo ludzi - dla przynajmniej jednego z nich, mi by sie nawet nie chcialo wyciagnac aparatu, bo juz tyle razy to widzialem ;-)

pzdr

dz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach