grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
pytanie typowo techniczne o redukcje PK>m42
Czy da się taką przejściówke m42 żeby była na stałe przy jednym obiektywie i przy zdejmowaniu go nie sostawała w aparacie?
pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam tak Jupitera zrobionego. Więc chyba się da.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Napewno się da. Ja mam tak zrobione w Pentaconie 200/4. Przejściówka założona na stałe + nawiercony otworek na bolec blokady.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak samo jak djack mam zrobioną Tokinę 135/2,8
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sprawa jest prosta: odkrecasz blaszke, nakrecasz przejsciowke na obiektyw, wkrecasz sama srubke od blaszki - jesli jest wystarczajaco dluga, zablokuje przejsciowke na gwincie i po sprawie. Mozna tez bez cudow, wkrecic mocno przejsciowke ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A`propos roznych redukcji , czy przejsciowek itp, jest taki facet , co robi na zamowienie http://www.foto-akcesoria...x.php?i=kontakt
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Kolejny w Lublinie? Przejściówki robi też człowiek ze sklepu/serwisu na Hryniewieckiego, sprzedaje też facet z fot-to.
O, znalazłam:
www.fotoserwis.lublin.pl
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Re: pytanie typowo techniczne o redukcje PK>m42
grohu napisał/a:
Czy da się taką przejściówke m42 żeby była na stałe

A widzisz - da się. U mnie również przy Sonnarze 135/3,5 i Pentaconie 200/4
Wystarczy praktycznie mocno wkręcić na gwint, albo u zegarmistrza zaopatrzyć się w dłuższą srubę i zakontrować, należy w tym wypadku zabezpieczyć śrubę przez odkręceniem i wpadnięciem w czeluść puszki :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można również wkręcić na klej
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
dzieki wielkie
pozdrawiam

[ Dodano: 2007-01-11, 18:57 ]
szkoda, że redukcja wysłana została w poniedziałek, dzis jest czwartek wieczór i jak nie było poczty tak nie ma :evil:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach