Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Prosze o pomoc foty z zooma
Zanim zajrzycie do exifa.....
pierwsza fota jest na dlugiej lufie..... ale gdzie jest ostrosc....?rawshooter - 50 ostrosc


bo wydaje mi sie ze jej nigdzie nie ma.... aczas 1/800 wiec raczej nie ruszone....

a tu jest lekki BF.... ale chyba jednak ostrzejsze niz pierwsza...... tylko tu raw shooter byl na 0


nie wiem wlasnie czy oddac szklo jeszce raz do zlozenia...?
Faktem jest ze raz udalo mi sie zrobic ostre przy 210mm ale to jaustawialem ostrosc....
cholera szkoda ze nie ma dobrej pogody caly dzien.....nie mam kiedy tego dobrze sprawdzic...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak dla mnie to na pierwszym zdjęciu Polonez na pierwszym planie jest w OK (nie licząc przebiegu i stanu silnika), biorąc pod uwagę, że RSP ustawiłeś na -50. Widziałem większe mydła. :)

A na drugim zdjęciu ci dwaj panowie ewidentnie coś kombinują.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
ale czy calosc na pierwszym jest na nieskonczonosc? czy iles tam metrow na poloneza?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, ekhmmm no wlasnie punkt ostrosci teoretycznie byl na ten budynek....
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
milo, ekhmmm no wlasnie punkt ostrosci teoretycznie byl na ten budynek....


no ladnie 25 metrowy BF ... chyba cos nie tak zlozyli to szklo ...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo, to nie jest 25 tylko 250 metrow.....ale chyba raczej tu lezy wina po stronie tego DL-a bo jezeli jest gdzies ostro to nie wina zlozenia obiektywu....zle zlozony = nieostry.....chyba?
Czy mozna zlozyc szklo tak zeby zle ostrzylo ?! - tzn AF ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, jeszcze raz się przyjrzałem, i moim zdaniem jest wszystko OK. W RSE na -50 zawsze będzie lekkie mydełko, spotęgowane jeszcze niskim, domyślnym kontrastem.

Wywołaj tego rawa w ACR, z domyślnym wyostrzaniem (25) i krzywą "medium contrast".

Jakby co, to ja ostatni raz z Polonezem miałem do czynienia na studniówce, a to już jakiś czas temu było.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
milo, to nie jest 25 tylko 250 metrow.....ale chyba raczej tu lezy wina po stronie tego DL-a bo jezeli jest gdzies ostro to nie wina zlozenia obiektywu....zle zlozony = nieostry.....chyba?
Czy mozna zlozyc szklo tak zeby zle ostrzylo ?! - tzn AF ?


moim zdaniem tak! bo jak bedzie zle zlozony to zmieni sie ogniskowa, czy bedzie zle ogniskowac ... to tak samo jak zalozysz z przodu soczewke, teoretycznie ostrzy np na 5m AF ale ostrzy na pare cm... tak mi sie przynajmniej wydaje...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Wywołaj tego rawa w ACR
- ne moge moj shop nie przyjmuje RAW-ow z DL-a zrobie to w lightroomie...

[ Dodano: 2007-01-09, 16:49 ]
milo, - ale recznie jest calkiem ok.....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak - poszukaj na forum linku do sam2pen.zip - to programik, który łata RAWy (z DLa albo Samsungów) tak, że sa rozpoznawane jak z DS. Działa w CS + ACR (Michu potwierdził).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
poszukam ale w lightroomie ladnie mi sie otwiera.... prznaje ze wyglada na to ze ostrosc jest ustawiona na samochody......co jest dosc dziwne 250 frontfocusa jeszce nie mialem :mrgreen:

[ Dodano: 2007-01-09, 17:06 ]
aj aja aj ! czy nie bylo gdzies przypadkiem ze DL mial zbyt nisko (na matowce) umiesczone punkty AF ?!?!?!!? to by tlumaczylo zlapanie ostrosci na samochodach....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
pierwsza fota jest na dlugiej lufie..... ale gdzie jest ostrosc....?rawshooter - 50 ostrosc
Dla mnie to na 6 samochodzie. To ten biały zaparkowany tyłem. Ale jeśli ostrzyłeś na budynek, to coś jest nie tak :-/ .

[ Dodano: 09-01-07, 17:10 ]
Fafniak napisał/a:
czy nie bylo gdzies przypadkiem ze DL mial zbyt nisko (na matowce) umiesczone punkty AF ?!?!?!!? to by tlumaczylo zlapanie ostrosci na samochodach....
To ten serwisowy DL ? Pewnie dali ci bubla na odczepnego :-/ . Ale z innymi szkiełkami ostrzy dobrze ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale z innymi szkiełkami ostrzy dobrze ?
- czasem tak :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu potwierdza z tym programem.
Fafniak - to nie DL, tylko Kasetka miała te punktu opuszczone (jak moje spodnie). A Ty masz DLa czy DLa2?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chyba jedynke.....czym one sie roznily?

[ Dodano: 2007-01-09, 17:26 ]
nie no z serwisu to chyba na 100% wersja pierwsza........w europie nie bylo v2 ?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
chyba jedynke.....czym one się roznily?
DL2 to ma już z tyłu LCD 2,5 cala.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
... i chyba kilka punktów AF.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, tył DLa jest tam, gdzie te wszystkie guziki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Fafniak, tył DLa jest tam, gdzie te wszystkie guziki.
Na ciebie można zawsze liczyć :mrgreen: :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - dzieki cholera bo juz obiektyw wyrwalem :evil: nie mogles wczesniej ?
Mam tylko wybor szerokiego pola i "punktowego" AF - to raczej wersja v1

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach