rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, widziałem, bardzo ładnie wychodzi, kolory naturalne. Ja skończyłem skanowanie K5II slajdów ojca z lat 70-80 i w większości przypadków nie było tak ładnie, a to z powodu złego naświetlenia bądź wywołania. Są też zdjęcia jak z życia wzięte i jestem pod wrażeniem technologii, która praktycznie już upadła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fotografowałem K-1 w trybie APS-C, efektywne około 15mpix wystarcza, RAW zrobiony w trybie FF będzie dwa razy większy, ale nie będzie miał większej ilości szczegółów. Obiektyw to Pentax FA 100/2.8 Macro, nasadka do fotografowania VALOIS easy35 z wbudowaną lampą Ulanzi VL81. Negatywy kolorowe fotografuję z lampą i balansem bieli ustawionymi na 3200K.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotr - a masz jakiś negatyw zeskanowany skanerem dedykowanym i K-1? Ciekaw jestem porównania - najlepiej oczywiście jakiś z szeroką dynamiką.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam tylko płaszczaka Canon CanoScan 9000F.
Na youtube jest trochę filmów na temat skanowania lustrzanką, w tym porównania tych samych negatywów ze skanami ze skanerów profesjonalnych.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Pisząc o naświetleniu i wywołaniu miałem na myśli slajdy.
Matrycę naświetlam przez M50 1,4 z pierścieniem, na przerobionej przystawce Pentacona i świecę YN560II. Regulacje ręczne mocy bardzo przydatne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do VALOI easy35 ma być dostępna wkładka do skanowania slajdów. Ta wbudowana lampka ma oczywiście regulację jasności.
Fotografowałem kiedyś slajdy w podobny sposób.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach