GrzegorzM Dołączył: 02 Maj 2006
Jest test K100d na fotopolis!
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1.04.xxxx
Niestety ocena jest dość niejasna...


Chyba jestem pierwszy! :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
GrzegorzM napisał/a:
Niestety ocena jest dość niejasna...

Teraz jest zupełnie nie jasna, artykuł znikł.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
jesteś pierwszy, link nie bangla

Przepraszamy, brak artykułu w bazie fotopolis.

albo go zdjęli, albo źle wkleiłeś, inna rzecz, że na startowej nie ma linka :mrgreen: masakra z typ portalem

[ Dodano: 2007-01-11, 01:13 ]
chyba testowali, czy szybko się na serwer skopiuje, albo jak szybko odkryjemy, że się pojawił. Za szybki jesteś, a ja już za wolny 2 minuty i nie zdąrzyłem.
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
No to co, ze juz ni ma artykulu... wazne ze jest opis Kodaka P712 i gripa do N D50 ;) O kartach Lexara juz nawet nie wspominam...
W porownaniu z powyzszymi topowymi osiagnieciami wspolczesnej mysli technicznej kadyszka to "male Miki" ;)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zobacz jaka jest końcowka linka:
n=1.04.xxxx
to chyba próba wstawienia go do netu
wiem złośliwy jestem, ale oni nie są poważni

[ Dodano: 2007-01-11, 01:16 ]
Stanislaw Boryn, ale tu nie chodzi o K10D lecz o baaaaardzo zaległy k100!!!!!!!!
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Rzeczywiscie. Umknelo mi to jedno zero :)
Mimo to ironizowalem bardziej pod katem ignorowania Pentaxa w ogole a fakt, ze to o kasetke a nie o kadyche chodzi nie jest juz zabawny tylko tragiczny... oczywiscie tylko dla tego portalu :)

No nic... nie ma rozy bez ognia. ;)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
wogole jestem ciekawy tej recenzji, bo jak czytam tam te ich wypociny to nie wiem co myslec... chocby tego kodaka...
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
He he, to mamy pierwszy "wirtualny" test ;-)
A ja sie zastanawiam czy może fotopolis nie zrobiło dawno tego testu i czekali z publikacją, a teraz im sie z czymś innym pomyliło i wstawili :mrgreen:
Tak czy inaczej testują już chyba ze 3, czy 4 miesiące... Przodowników pracy to z nich nie będzie :mrgreen:
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
Tak czy inaczej testują już chyba ze 3, czy 4 miesiące... Przodowników pracy to z nich nie będzie

Testów oryginalnej Kadyszki i tak nie ma co sie spodziewać. Kiedyś pisali, że mają zamówionego GX-10, więc nawet jakby opisali go w samych superlatywach, to i tak pójdzie na konto Samsunga.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Test K100D pojawi sie w Fotopolis w przyszlym tygodniu, tyle Wam moge powiedziec poki co.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
milo napisał/a:
bo jak czytam tam te ich wypociny to nie wiem co myslec... chocby tego kodaka...
Dla mnie dziwnie brzmi podsumowanie tego testu. Najpierw piszą, że szumi juz przy ISO 200, że kiepskie przejścia tonalne, że nieostrości i aberacja, a potem, ze polecają, bo świetna ergonomia, dobry pomiar światła i WB. Co komu po ergonomii, skoro produkt finalny czyli zdjęcie będzie do bani.
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Fotopolis ma jakis dziwny zwyczaj... Niedawno pojawił sie na jeden dzien test Kodaka EasyShare P712. Po czym test zniknal... by za kilka dni pojawic sie znow, juz na stałe...

:mrgreen:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
sylwiusz napisał/a:
Test K100D pojawi się w Fotopolis w przyszlym tygodniu, tyle Wam moge powiedziec poki co.

oni (fotopolis) tak mówią od paru miesięcy ;-)
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Sylwiusz jest agentem? Trzeba poszukać w mikrofilmach
 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
Witam wszystkich!!!
Pierwszy raz na tym forum, przeglądam już od dłuższgo czasu i fajną tu macie atmosferę- nie wiem czy nie najfajniejszą ze wszystkich forum foto:) A tak konkretniej rozglądam się intensywnie za lustrem i na moim polu w tej chwili przodują a100 i k100d i też tak jakoś nie mogę wyczekać tego kolejnego testu na fotopolis, choć fakt cóż tam mogą napisać-skoro nawet FZ50 przy swych koszmarnych szumach okazał się super-duper extra sprzętem. Podro :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witaj. Mam nadzieję, że przybędzie nam nowy forumowicz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
nrok99 napisał/a:
Witam wszystkich!!!

Witamy Cię wszyscy :mrgreen:
nrok99 napisał/a:
fajną tu macie atmosferę-

Nooo! nam tez się tu podoba. Baw się dobrze ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Nrok99.
Rozglądanie chyba powinieneś zacząć od dłuższego zaobcowania (nie wierzę, że wymyśliłem takie słowo) z interesującym Cię modelem. A100 generalnie pozycjonowana jest trochę wyżej niż Kasetka (ergonomia, matryca). Ale sama pucha to nie wszystko ofkors. Ważny jest też pasek i dekielek. Czasami też obiektyw. Akcesoria. Towarzystwo pasące się na forum. Ale o tym już wiesz.
Moja rada: Jedź do najbliższego sklepu, który dysponuje tym sprzętem. Weź do ręki, spójrz w wizjer, pomamroc trochę pod nosem, by sprzedawca Cię nie zrozumiał, poczym udaj się do domu, prześpij się i następnego dnia podejmij decyzję na chłodno. Nie ma bowiem nic gorszego, niż wydanie kupy siana na coś, co potem będzie Cię tylko irytować. Z naszej strony oczywiście możesz liczyć na całkowite poparcie, wsparcie a nawet wyparcie w każdej sytuacji.
 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
Thx. Michu za radę, jestem już po pierwszych badaniach organoleptycznych i niestety dla Pentaxa Sony trzyma się też lepiej, tylko znów gorzej kręci kółkiem nastaw więc niby remis :-/ w Pentaxie boli mnie trochę że mało używanych fajnych szkieł z AF w dobrej cenie tak jak to jest w Sony z 50mm f1,7 czy 17-35 f2,8-4 z Tamrona. 16-45 jest fajne ale relatywnie drogie i ma kiepskie światło, ale z drugiej strony kity Pentaxa dają radę i te rewelacyjne manuale za małe pieniądze są tak kuszące. Gdyby nie te szkła z AF i lampy P-ttl to już dawno brałbym Pentaxa, bo niewiem skąd mam sentyment do tej firmy i jss. :lol: Osiołkowi w żłobie dano...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Trzymanie, to sprawa przyzwyczajenie. Po Z-1p też miałem przez jakiśczas kłopoty z dostosowaniem się do DLa. Teraz zaś uważam, że trzyma się tę małąpuchęświetnie. Dopóki znów nie wezmę Z-1... Kółko w Alfie zaś to może być wina konkretnego egzemplarza.
14-45 kiepskie światło? Ja wiem, to tylko jedna działka i do zastosowań zaawansowanego amatora jest świetne. Ale gdybym miał Ci coś polecać, to może jednak Sigmę 17-70 mm f/2.8-4.5. Wszyscy chwalą raczej i ma świetny zakres ogniskowych.
Cóż - raczej Ci nie pomogłem. Ale właśnie taka jest moja rola na tym forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach