djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
hamster napisał/a:
Sylwiusz jest agentem? Trzeba poszukać w mikrofilmach

Albo w jakiejś szafie ;-)
 
zigger  Dołączył: 08 Lis 2006
Testy z 'Fotopolis' natychmiast po pojawieniu powinno sie zrzucac na twardziela po czym zapisac w PDF i... do gablotki!!! Ewentualnie na chinski rynek w postaci CD :-P
A swoja droga, moze to ich specyficzna forma reklamy na rynku FOTO (maja pewnie niezlych fachowcow w tej dziedzinie i nie tylko)? Tajemnicze, niepoznane, cudowne... :mrgreen:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
nrok99 napisał/a:
... czy 17-35 f2,8-4 z Tamrona....
Hm..wydaję mi się, że ten Tamron też jest z mocowaniem do Pentaxa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
DA18-55 czy FAJ 18-35 spoko sa i tanie przeciez...

Pzdr
Spinner
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Jest jakis fajny FAJ? Jakos nie mam do nich zaufania.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
nrok99 napisał/a:
w Pentaxie boli mnie trochę że mało używanych fajnych szkieł z AF w dobrej cenie tak jak to jest w Sony z 50mm f1,7 czy 17-35 f2,8-4 z Tamrona. 16-45 jest fajne ale relatywnie drogie i ma kiepskie światło

17-35/2.8-4 zeby bylo w miare ostre trzeba i tak domknac ta jedna dzialke, wiec w praktyce te "2.8" jest malo uzyteczne. DA 16-45/4 jest na f4 mniej wiecej tak ostry jak ten Tamron przy okolo f5.6, tak wiec maly zysk z tego f2.8 ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Bronek napisał/a:
Jest jakis fajny FAJ? Jakos nie mam do nich zaufania.


A jakie uzywales? Czy to tylko "awersja z zaslyszenia"? :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie uzywalem, tak tylko "ze slyszenia".
 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
MAF 2,8-4 17-35 ma jednak te 2.8 co czasem jednak jest wskazane, no i idzie to to wyrwać prawie nowe poniżej 800zł, jakby dało się tak albo za tylko trochę więcej z tym Tamronem do Pentaxa albo 16-45 to jedną działkę na przysłonie bym olał, w końcu to 1mm w dół 10mm w górę gratis. No i MAF chodzi pod pełną klatkę a z analogiem też pewnie bym spróbował. Sigma 17-70 też fajna alternatywa, choć czy bije na głowę kita 18-55 to inna sprawa. A jeśli różnica do jakości optycznej kita jest naprawdę niewielka to kasę wolałbym już wydać raczej na coś naprawdę szerokiego Sigmę 10-20 4-5,6 , czy coś w tym stylu.

 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
Mała literówka...Całkiem przyjemne analogowe lustra Pentaxa są do wyrwania teraz dosłownie za grosze i grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Jakość zdjeć na cyfrze to jednak nie to samo (czy ktoś się nie zgodzi?); też chciałbym spróbować trochę starej tradycyjnej fotografii. Więc jakby takie szkło szło podczepić pod cyfrę i analoga to byłoby miło.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ten FAJ 18-35 dla spinnera jest fajny bo to FF jest i dostal go za jkies 20zl...to jest fajny... :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
DA18-55 czy FAJ 18-35 spoko sa i tanie przeciez...

Pzdr
Spinner


może by tak w końcu ktoś z tym szkłem zrobił solidny review na forum co?:)
cały czas tylko zdania wyrwane z kontekstu które tylko zwiększają zamęt, a w necie nic nie ma prawie na ten temat..

oczywiście mówię o faj 18-35
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
Nrok ... witam dla Ciebie tylko K10 wierz mi ,,to jest to...."
 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
oryszard napisał/a:
Nrok ... witam dla Ciebie tylko K10 wierz mi ,,to jest to...."


Wiem że K10d to jest to, ale puszka to nie wszystko, tak w rzeczy samej to szkła liczą się bardziej. No i skromny operator tych wszystkich pstrykających urządzeń. :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nrok99 napisał/a:
No i skromny operator tych wszystkich pstrykających urządzeń. :lol:
ja mam certyfikat administratora sieci SDH, tam też czasem coś pstryka (głównie palce o klawiaturę) - wystarczy, czy muszę się szkolić dalej?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SDH - Spóldzielczy Dom Handlowy - nie musisz :mrgreen:

 
nrok99  Dołączył: 11 Sty 2007
Myślę że z takimi papierami będziesz nie do pobicia...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
zorzyk napisał/a:
SDH - Spóldzielczy Dom Handlowy - nie musisz :mrgreen:
myślałem raczej o Synchronous Digital Hierarchy, ale podobno wsio rawno!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
SDH - Synchronous Digital Hierarchy - a co to za zwierze :shock: ide fo gugla :-B

[DODANE]
...w Wiki jest chyba wszystko. A jak komuś sie nie chce szukac, to zacytuję: "(SDH) jest to technologia sieci transportu". I starczy. Cytat jest co prawda wyrwany z kontekstu, a do tego niekompletny, ale przynajmniej brzmi zrozumiale :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
technologia sieci transportu
bleee nie po polsku, brzmi jak ku**
tak w skrucie:
SDH (Synchronous Digital Hierarchy) jest technologią teletransmisyjną, w której strumienie danych wejściowych są dzielone na ustalone porcje i przesyłane linią światłowodową do miejsca docelowego, gdzie następuje odtworzenie strumienia pierwotnego. Technologia umożliwia jednoczesne przesyłanie bardzo wielu strumieni danych z różnych źródeł do różnych miejsc docelowych. Bazuje na pełnej synchroniczności przekazu w całej sieci zgodnie z głównym zegarem systemu.
Technologia SDH pozwala na budowanie szkieletowych sieci teletransmisyjnych o przepływnościach 155 Mb/s (STM-1) , 622 Mbit/s (STM-4), 2,5 Gbit/s (STM-16), 5 Gbit/s (STM-32), 10 Gb/s (STM-64) z których w łatwy sposób można wydzielić pojedynczy strumień np. 2 Mbit/s, 34 Mbit/s. Zastosowaniu pierścieniowej topologii łączy światłowodowych i licznych technik przełączania transmisji na łącza i karty zapasowe gwarantuje najwyższy poziom zabezpieczeń przed awariami. Co najważniejsze, sieć jest synchronizowana zegarami: nadrzędnym PRC oraz węzły do siebie.
I na koniec wielokrotność max:
* STM-256 (39813,12 Mbit/s)

[ Dodano: 2007-01-12, 23:30 ]
w sumie w Wiki nie głupio opisane, ale to kopia z jakiegoś artukułu jest...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach