Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Pierwsze odczucie - test bardzo zachowawczy, jakby bali się napisac cos złego o aparacie :-P , albo jest tak dobry jak opisuja :-)
ps. pierwsze co sprawdziłem po przeczytaniu - zdjęcie tablicy testowej z 12 grudnia.
 

emdek  Dołączył: 28 Sty 2007
Przeczytalem test i sie utwierdzam, ze bardzo przemyslany zakup zrobilem ;)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Swoją drogą nie wiem jak oni obliczyli te 74 punkty skoro nikon d40 dostał 77....

Zadziwiający jest też wybór zdjęć do testu. Same opuszczone zarośnięte i raczej szare miejsca, a jak chcieli pokazać kolorki to znak drogowy zrobili... Nasuwa sie wrażenie, że miało to raczej zniechęcić... (cholera, zaczynam wierzyć w spiskowe teorie - to wszystko przez tego Maciarewicza... :-P ) :mrgreen:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
To jest sztuka: pochwalić, ale powściągliwie. Niby argumenty są "za", ale konstrukcja zdań, niuanse niekoniecznie. A już podsumowanie - kuriozum. Swoistym dziełem sztuki marketingowej jest fraza: "Oczywiście jeśli posiadamy już trochę optyki Nikona, odpowiedź (czy wybrać pentaxa - przyp. cypis) brzmi "nie". Jednak jeśli albo mamy kolekcję szkieł Pentaksa, albo starych, manualnych szkieł z gwintem m42 - wówczas poważnie można się zastanowić nad nabyciem "kasetki"". Jeśli mamy kolekcję szkieł pentaxa możemy się zastanowić, czemu nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Żenada... Choć de facto piszą o tym aparacie, to co wszyscy dawno już wiemy i za ten balans między wymaganiami lojalności wobec "N" a prawdą o K100D niech mają: :-B :-B :-B
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
o kurka - ale kasetka dostaje po d... Przedtem porownywali ja do 70s, pózniej do 50 a teraz do tej "wypasionej" 40ki :shock:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O, ja dopiero teraz zobaczyłem, kto jest autorem.
Aż użyję emotki.
:shock:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
O, ja dopiero teraz zobaczyłem, kto jest autorem.
Aż użyję emotki.


OŻESZ.

JATEŻ.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Eeee, co z tym autorem...?? :-?
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
O, ja dopiero teraz zobaczyłem, kto jest autorem.
Aż użyję emotki.


OŻESZ.

JATEŻ.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

właśnie? w czym leży tutaj
haczyk ?:)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh - to ja sie przyznam, ze wiedzialem o tym od dawna...:-P

Pzdr
Spinner
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
O, ja dopiero teraz zobaczyłem, kto jest autorem

Z tego co wiem to On nie jest miłośnikiem Nikona i raczej ciężko podejrzewać go o brak obiektywizmu 8-)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
omg, świat się kończy. myślałem że nie dożyję tej chwili :mrgreen:
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Przy testach Pentaksów na fotopolis, to nawet nasza kochana TP wymięka :-P

Ocena nawet bardzo dobra - w końcu kasetka to w zasadzie najniżej pozycjonowany dslr Pentaksa.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Hehehe - skonczylo sie narzekanie na tekst jak widze... :?: :-P :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moim zdaniem opis na fotopolis.pl jest bardzo rzeczowy, wyważony - a w efekcie - pozytywny. Recenzent wybrał Nikona D40, bo uznał, że K100D i Nikon D40 są z jednej półki cenowej. Sądzę, że dlatego w różnych miejscach opisu odnosi się właśnie (porównawczo) do tej cyfranki Nikona. Zdjęcia sa takie, jakie są - czasem fotopolis daje barzdiej zróżnicowane (jak jest ładna pogoda na dworze), a czasem nie... Generalnie nie zauważam jakichś uchybień, które by mną wstrząsnęły podczas czytania testu. Jak ktoś szuka informacji o różnych cyfrankach, to ten test na pewno go nie odstręczy od K100D. Ode mnie fotopolis dostaje + (szkoda tylko, że test ukazuje się tak późno po wejściu KaSetki do sprzedaży...)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mcgyver napisał/a:
Swoją drogą nie wiem jak oni obliczyli te 74 punkty skoro nikon d40 dostał 77....

Zadziwiający jest też wybór zdjęć do testu. Same opuszczone zarośnięte i raczej szare miejsca, a jak chcieli pokazać kolorki to znak drogowy zrobili... Nasuwa się wrażenie, że miało to raczej zniechęcić... (cholera, zaczynam wierzyć w spiskowe teorie - to wszystko przez tego Maciarewicza... :-P ) :mrgreen:

Parametry drugiego zdjęcia: "ISO 800, 1/250 s, F3.2, 40 mm". Myślałem że przysłona w DA 18-55 to max. 3,5 ;-) Ale widocznie można go podrasować :mrgreen:
PS. A ja i tak wybrałbym Samsunga :-D
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo, Możliwe, że robili DA 40mm/2.8

[ Dodano: 2007-02-17, 12:10 ]
Z exifa wynika, ze to był DA 40mm/2.8
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
argawen napisał/a:
Enzo, Możliwe, że robili DA 40mm/2.8

[ Dodano: 2007-02-17, 12:10 ]
Z exifa wynika, ze to był DA 40mm/2.8

W takim razie trochę to nie fair wobec czytelników testu opisywać Kasetkę z kitem i prezentować fotki robione innym obiektywem (nie wspominając o tym jednym słowem). Ale i tak nie pobiją Chipa :mrgreen: Jak ktoś robił w ich dziale "Rankingi" porównanie lustrzanek ten wie o co chodzi... Czego oni tam pod te aparaty nie podczepiali ;-)
A propos Chipa - przewertowałem go przed chwilą na stacji benzynowej w oczekiwaniu na obsługę - jest w nim test m.in. Pentaxa K10. Dostał wyróżnienie w kategorii Power :-D I znowu podrożeją "stałki" na "Alledrogo" :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
W takim razie trochę to nie fair wobec czytelników testu opisywać Kasetkę z kitem i prezentować fotki robione innym obiektywem
Zwróć uwagę, że test obiektywu jest właśnie robiony na DA 18-55. Tylko w poglądowych fotkach jest jedno zdjęcie z DA 40/2.8. Może niefortunnie , że o tym nie poinformowali. Ale jak by chcieli wprowadzić w błąd czytelników, to wywalili by exif.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ha! No i ocenili bardzo dobrze :-) Rozumiem, że oznacza to, że Fotopolis siedzi teraz w kieszeni canona, nikona, sony i pentaxa :mrgreen: Miałem zapytać osohozi z tym autorem, ale zrobiłem własne googlowe śledztwo... :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach