TOM_kr  Dołączył: 13 Sty 2007
Obiektywy Yashica ml a korpus Pentaxa.
Serdecznie witam.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kuponem cyfrowej lustrzanki. Obecnie jestem posiadaczem Yashici FXD wraz z zestawem obiektywów. Zastanawiam się i czy w ogóle jest to możliwe zastosować do Pentaxa obiektywy z takim bagnetem.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
cześć TOM_kr :-)
muszę cię niestety rozczarować. Obiektywy z tym bagnetem nie będą pasować do pentaxa. Możlwe, że istnieje jakaś przejściówka pozwalająca podłączyć je pod bagnet K ale nawet gdyby istniała to prawdopodobnie o ile się nie mylę nie miałbyś nawet zachowanej automatyki przesłony. Może sensownm rozwiązaniem było by sprzedanie tych obiektywów i zainwestowanie w obiektywy Pentaxa.
trochę używanych o podstawowych ogniskowych możesz tanio kupić na Allegro, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że wraz ze wzrostem popularności systemu ich cena trochę wzrosła. :evil:
pozdrawiam.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
interesowalem sie tym troszke i wyszlo mi ze takiej przejsciowki nie ma. Nie wiem czy z racji malego popytu (mniejszego niz np. przjściówki YC na body EOS) czy z racji trudności obiektywnych, np. średnicy mocowania bagnetu.

Sugerowałbym pozostawianie sobie systemu YC - film jeszcze czasem się przydaje, a do tego może z czasem uda się wykombinować przejściówkę. W najgorszym razie można próbować zmienić bagnet w samym obiektywie, ale to jest ryzykowne i bez gwarancji powodzenia. Może lepiej poszukać "identyczne" obiektywy na M42 albo bagnet K ?
 
TOM_kr  Dołączył: 13 Sty 2007
Obawiałem się takich wiadomości .Znalazłem jedna możliwość ale wtedy musiałbym zastosować 2 pierścienie. Y na 42 i z 42 na P. Osobiście jestem bardzo zadowolony z Yashici. Zawsze mogę mieć nadzieje ze Y....wypuści jakiś model lustrzanki cyfrowej. Pozdrawiam Tomek. :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
TOM_kr napisał/a:
Zawsze mogę mieć nadzieje ze Y....wypuści jakiś model lustrzanki cyfrowej.


Niestety, bardzo wątpię. Firma Y nie produkuje aparatów już od dobrych kilkunastu lat :shock:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
TOM_kr napisał/a:
Znalazłem jedna możliwość ale wtedy musiałbym zastosować 2 pierścienie. Y na 42 i z 42 na P
ooo, to jest pomysł. Jeżeli solidnie skleisz oba pierścienie razem (tj na gwincie M42), to układ powinen być wystrczająco solidny mechanicznie. Powodzenia!
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
TOM_kr napisał/a:
Zawsze mogę mieć nadzieje ze Y....wypuści jakiś model lustrzanki cyfrowej

nadzieja zawsze umiera ostatnia :-D :-D :-D
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
TOM_kr napisał/a:
Obawiałem się takich wiadomości .Znalazłem jedna możliwość ale wtedy musiałbym zastosować 2 pierścienie. Y na 42 i z 42 na P. Osobiście jestem bardzo zadowolony z Yashici. Zawsze mogę mieć nadzieje ze Y....wypuści jakiś model lustrzanki cyfrowej. Pozdrawiam Tomek. :-D


wydaje mi się ,że istnieje przejściówka do cyfrówek olympusa -> to całkiem niezły pomysł, e-400 jest naprawdę śliczniutkim aparacikiem. a poza tym jest też przejściówka bagnet k/olympus dslr..

wszechstronny system się tam tworzy jakby nie patrzeć
 
TOM_kr  Dołączył: 13 Sty 2007
guerilla Możesz napisać cos więcej na temat twojego pomysłu.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
TOM_kr napisał/a:
guerilla Możesz napisać cos więcej na temat twojego pomysłu.


pomysłu?
po prostu na 4:3 olympusa jest multum przejściówek, poszukaj na allegro i tym podobnych
i do tego tanie a rewelacyjne szkła systemu om.

pentax wcale nie jest najlepszym wyjściem dla współpracy ze stałymi szkłami (jak to wszyscy powtarzają cały czas)->w każdym razie istnieją też inne,

a wybór aparatu to nie wybór żony, więc nie ma się co szczypać aż tak
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Niestety, bardzo wątpię. Firma Y nie produkuje aparatów już od dobrych kilkunastu lat

Contax też raczej nie zmartwychwstanie, chociaż on i tak zrezygnował z bagnetu C/Y już wcześniej.

[ Dodano: 2007-01-14, 20:07 ]
Contaxa wykończył chyba ten falstart z N digital. Szkoda, że nie wypuścili go z APS-C.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
guerilla, to jest kwestia wizjera - pamiętaj że mowa o ręcznym ustawianiu ostrości. Dopiero ten patent z dwoma sensorami dał możliwość wygodnego ręcznego ustawiania ostrości w Olympusach. Ale jak już ustawisz ostrość, to wtedy pojawia się kolejna przykra konsekwencja małej matrycy - małe fotosensory czyli niska czułość.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
guerilla, to jest kwestia wizjera - pamiętaj że mowa o ręcznym ustawianiu ostrości. Dopiero ten patent z dwoma sensorami dał możliwość wygodnego ręcznego ustawiania ostrości w Olympusach. Ale jak już ustawisz ostrość, to wtedy pojawia się kolejna przykra konsekwencja małej matrycy - małe fotosensory czyli niska czułość.


nie wchodźmy w ten temat bo to są prawdziwe manowce.

w każdym razie jedno jest pewne, rozwija się ten system i jest tak samo dobry jak pentax.
tak samo jak pentax nie ma średniej półki nowych szkieł i puszek profesjonalnych :)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
no ale przynajmniej Pentax ma jedną puszkę dla zaawansowanego amatora :-D A poza tym masz rację, jest dla Olympusa miejsca na rynku i niech tak zostanie.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Swietnie contaksowski Zeiss wspolpracuje z Canonem - sa nawet przejsciowki z potwierdzeniem ostrosci... no i dla bardziej forsiastych FF jakby co wiec crop odpada i doskonaly Distagon 28/2,8 to dalej 28/2,8... :roll:

Chyba od lepsiejszych Canonow nie dostalbym uczulenia, co?? :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Chyba od lepsiejszych Canonow nie dostalbym uczulenia, co??

:shock: :shock: :shock: Spinner coś sobie zrobił -zatruł się, albo uderzył... Albo ktoś się włamał i podszywa się pod Spinnera :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Kuuurna, ktos sie podszyl perfidnie chyba... :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
wracajac do tematu - z ciekawosci rozgladalem sie za przejsciowkami Yashica->M42 i nic nie znalazlem. TOM_kr, a Ty gdzie znalazles?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach