andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
doors napisał/a:
Czy to oznacza, ze Nikon i Canon maja na stale aktywna redukcje szumow?

Tak. Też możesz to włączyć w K-7. Skutki uboczne sa takie, jak zauważyłeś - mniej szczegółów. Dlatego lepiej odszumiać na kompie dedykowanym do tego softem.
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Dzieki za info... :-)
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
K-7 po prostu gorzej odszumia niż np. Nikony. Dlatego lepiej odszumić na komputerze.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
benet napisał/a:
dobiero od ISO 800 zaczyna pokazywać pazur - dobra szczegółowość niskie szumy.
Porównałem Kx i K-7 na iso 3200 i detale były bardziej rozmyte w Kx....
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
folab napisał/a:
Porównałem Kx i K-7 na iso 3200 i detale były bardziej rozmyte w Kx

Oba pliki z RAW-ów wołałeś czy porównywałeś JPG wyprodukowane przez aparaty?
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Czyli w zasadzie nie wiadomo, bo "These images are JPEGs straight from the camera".
Możliwe, że K-x po prostu mocniej odszumia / nieco innymi algorytmami przetwarza dane z matrycy i stąd mniej szczegółów. No i w końcu różnica rozdzielczości też trochę robi swoje... Trzeba by porównać wypociny obu aparatów wołane tym samym konwerterem RAW.
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Kx nadał by się jako drugi, ale brak kalibracji AF zniechęca,w K-7 każde szkło musiałem kalibrowac.
No ale nie długo będzie FF Pentaxa i K-7 bedzie tym drugim ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja jeszcze żadnego nie musiałem

teraz chyba Sigmę 30 1.4 będę musiał, bo manualnie lepiej trafiam niż przy AFie, ale to jest wyjątek

przy szkiełkach systemowych nie zauważyłem w codziennych sytuacjach żeby korekta była potrzebna (tablic testowych jeszcze k-7mką nie fociłem)
 

grzegorzgr  Dołączył: 13 Lis 2009
za avarat :-B dobry taki jest z ludzką twarzą
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
przy szkiełkach systemowych nie zauważyłem w codziennych sytuacjach żeby korekta była potrzebna

Moja 12-24 potrzebuje, na DL-u też potrzebowała.
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
grzegorzgr napisał/a:
za avarat :-B dobry taki jest z ludzką twarzą

Opaska mu się zsunęła na nogę po prostu...
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
folab napisał/a:
No ale nie długo będzie FF Pentaxa i K-7 bedzie tym drugim


FF Pentaxa chyba nieszybko :)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Już prędzej FujiFilm wykupi Pentaksa :-P
 

doors  Dołączył: 08 Maj 2010
Dla poprawy samopoczucia fanow Pentaxa K7, wynik porownania K7 z EOS 50D jakie przeprowadzilo czasopismo DIGITALE SPIEGELREFLEX KAMERAS (max=*****):
Obsluga:
K7: *****, EOS 50D: ****
Wyposazenie:
K7: *****; EOS 50D: ****
Jakos/cena:
K7: ****, EOS 50D: ***
Jakosc zdjec:
K7: *****, EOS 50D: ****
Ocena ogolna:
K7: *****, EOS 50D: ****
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Czy ktoś może powiedzieć coś o celności K-7 i jaki wpływ na AF ma barwa światła? Wszędzie zazwyczaj piszą o szybkości. W tym wątku o ile pamiętam też.

W poprzedni weekend robiłem zdjęcia K20D na chrzcie kuzynki i niestety połowa zdjęć nieostra jest. Co ciekawe, w świetle dziennym najbardziej, a do niedawna nie było z tym problemu. Ręce opadają.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Raven, IMHO w K-7 barwa światła nie ma wpływu na celność. Ja przynajmniej takiego zjawiska nie zauważyłem. Taki bezpośrednie porównanie mam tylko z K100d i widać ze różnica jest gigantyczna jesli chodzi o działanie AF w słabym świetle. Tam gdzie Kasetka się po prostu poddaje po kilku sekundach błądzenia, K-7 ustawia szybko i co ważne celnie. Pstrykalem kiedyś w altance przy "grylu" późnym jesiennnym wieczorem przy zmieszanym świetle zmierzchu i żarówki 40W. Warunki na ISO 1600 F2.8 i 1/15s. Zdjęcia w punkt. Choć ich wartość estetyczna pozostawia sporo do życzenia :)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
W k20d jest Safox VIII
W k-7 jest Safox VIII+

Ten plusik (+) w k-7-kowym Safoksie odpowiada właśnie za autokorektę AF w zależności od światła.

Miałem k20d i używając S 30/1.4 trzeba było korygować BF/FF przy zdjęciach w świetle żarowym. W k-7 ten problem nie występuje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A + to nie jest przypadkiem za lampkę doświetlającą?

[ Dodano: 2010-09-15, 10:03 ]
Robiłem przy ISO 5000, szkłem 1.7 i jeśli złapał kontrast to nawet nie używał lampki.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk napisał/a:
+ to nie jest przypadkiem za lampkę doświetlającą?

raczej nie - k-r ma lampkę doświetlającą, a nie ma plusa w nazwie SAFOXA (chyba że nowy SAFOX z założenia jest wyposażony w lampkę)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach