nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Taaaaaa, uszczelnienie lepiej mieć niż nie ale i tak w życiu nie zapłaciłbym dwa razy więcej za obiektyw tylko po to aby miał uszczelnienia które prawdopodobnie nigdy mi się nie przydadzą...
 
krawiec
[Usunięty]
mertel,marudzenie to cecha narodowa Polaków :-D
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
mertel napisał/a:
To samo się tyczy ilości kitów, przecież cały czas widoczny jest rozwój tego kit-a

Mertel-pozwolę sobie Ci przypomnieć o wersji kita do K-m (czy jak on się tam nazywa) Super rozwojowa to wersja... Z super bagnetem i wogóle! :-P ;-)
Pozdrawiam serdecznie
P.S. Rozważania na temat obiektywów nazywasz marudzeniem-po prostu jesteś ,,mocny gość" :mrgreen:
 

mertel  Dołączył: 17 Gru 2008
specmisiek napisał/a:
Mertel-pozwolę sobie Ci przypomnieć o wersji kita do K-m (czy jak on się tam nazywa) Super rozwojowa to wersja... Z super bagnetem i wogóle! :-P ;-)


Wątek dotyczy kit-a WR, a co do kita z KM tu chyba jest dobra informacja:
Raven napisał/a:
1- I wersja wyrabiała do matrycy 10M, II musiała powstać, bo I nie wyrabiała 14,6M, a WR, żeby w końcu był uszczelniony komplet.


specmisiek napisał/a:
P.S. Rozważania na temat obiektywów nazywasz marudzeniem-po prostu jesteś ,,mocny gość" :mrgreen:

Tak to niestety wygląda, niedawno czytałem takie "rozważania" na temat: czemu kit nie uszczelniony.
Myślę że te rozważania powinny pójść bardziej w kierunku: jakiej jakości zdjęcia da się zrobić za pomocą kit-a WR
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
A może kończąc spory na temat "Wyższości śmigusa-dyngusa nad gwiazdą z turoniem", jeszcze ktoś, kto już posiada WR, wypowie się na temat jego jakości?
Miałem to raz w ręku, przy okazji macania K7 i powiem tylko, że wykonanie podobało mi się znacznie bardziej niż kita I i II.
Zastanawiam się więc, czy nie wymienić kita I na WR, zanim uciułam na krótką gwiazdkę.
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
emigrant napisał/a:
jeszcze ktoś, kto już posiada WR, wypowie się na temat jego jakości?

emigrant Tak najprościej to strzeliłem parę zdjęć i na oko nie wydaje się gorszy optycznie od kitaII którego także jeszcze posiadam. ;-) Kit II za to jest wyraźnie lepszy od kita I którego miałem okazję wcześniej używać. Za to kultura pracy o niebo lepsza. Pierścienie zooma i ostrości nie obracają się jak w plastikowych wydmuszkach.
Czy uszczelnienia i kultura pracy są warte przeszło dwukrotnej zapłaty (kit II chyba teraz około 200zł)? Wydaje się że warte ;-) Zresztą jak na niezły optycznie i uszczelniony obiektyw to 500 zł nie jest jakąś wielką kwotą. Jak ktoś chce lepszej jakości to powinien zapłacić ze 3 razy więcej (a i to np. mój Tami 17-50 nie ma uszczelnień :-/ A szkoda..
Pozdrawiam serdecznie
 
pczarnul  Dołączył: 15 Lut 2007
witajcie, czy nowy kit WR jest już dostępny w sklepach bez body?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Czy zn ktoś oficalne stanowisko producenta na temat warunków, w których bezpiecznie można używać uszczelnionych zestawów ?
(chodzi o wyjaśninie sformułowania "light rain")
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
PK napisał/a:
Czy zn ktoś oficalne stanowisko producenta na temat warunków, w których bezpiecznie można używać uszczelnionych zestawów ?
(chodzi o wyjaśninie sformułowania "light rain")


Jak sądze, kazdy musi to sam zinterpretować... nie widzę innej możliwości, jakby producent miał to podać...
Opady do 50l na m3 nie szkodzą, powyżej schować zestaw :mrgreen:
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Najbardziej jednak dziwi mnie fakt, że tego nowego kita nie da rady nigdzie "legalnie" kupić :-? Kompletnie nie rozumiem takiej polityki Pentaxa, wypuszczają nowe lustro ze szkłem WR w zestawie, ale samego kita nie dostaniesz... Trochę to pomylone :-P
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Ja bym kupił! :mrgreen: Po roku cykania zdjęć odkryłem, że w ogniskowej którą kryje kit nie potrzebuje sprzętu za mnóstwo kasy, a oszczędzone w ten sposób pieniądze mogę przeznaczyć na taki np. *50-135 :-P
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
Myślę że warto kupić jak się robi często w ekstremalnych warunkach zdjęcia...zwłaszcza w zimę w górach...ale obecnie schodzą jakoś powyżej 300zł więc tyle bym raczej nie dał...

Tutaj krótki opis związany z dwoma KIT wchodzącymi na rynek z K7

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8966
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
espresso napisał/a:
sorki, a w ekstremalnych miejscach nie zależy Ci na jakości?

miałem w górach przy ostrej mgle i dużej wilgotności Fa 50mm raczej nie chciałbym dla jakości poświęcać takiego szkła...po kilku takich wyjazdach nie wiadomo co by się mogło stać...
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
SiekaSS, jak to co.. nic, ewentualnie musiałbyś oddać obiektyw do czyszczenia. Optyka nie jest tak delikatna jak nam się wydaje. Jedno o co się boje w obiektywach to elektronika.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
SiekaSS napisał/a:

miałem w górach przy ostrej mgle i dużej wilgotności Fa 50mm raczej nie chciałbym dla jakości poświęcać takiego szkła...po kilku takich wyjazdach nie wiadomo co by się mogło stać...

no... :shock: najbezpieczniej zamknąć go w klimatyzowanym sejfie :evilsmile:
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
http://pentax.org.pl/view...ghlight=#432220 Nie raz robiłem zdjęcia w takich warunkach i nigdy uszczelnianego szkła nie miałem...
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
espresso napisał/a:
nikt nigdzie nie pokazał szczególnej foty gdzie jej wykonanie bez uszczelnień było by nie możliwe

bo to jest ta sama zasada, jak ta, ze wszystkie grzyby sa jadalne, tylko niektore jedynie raz w zyciu :D
mz po prostu uszczelnienia zwlaszcza korpusu pozwalaja na wieksza swobode w korzystaniu ze sprzetu. obiektyw jak obiektyw, ale wydaje mi sie, ze w korpusie daje to jednak sporo.
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
nemo takie akcje to ja wolę raczej na rowerku w błocie po lesie się taplać... :-> po wczorajszym deszczu i jeździe po leśnych drogach...mój rower wygląda podobnie co twój K200D z tych zdjęć co wcześniej zamieściłeś. :mrgreen:

8-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
espresso napisał/a:
Co ciekawe, serwisy innosystemowe jakoś nie są zalewane puszkami uszkodzonymi z powodu wilgoci, a przeciez ich łaczny udział w rynku jest o niebo większy jak pentaxa. Na alle drogo nie widać sprzedam C, N, O uszkodzony w wyniku zalania...
Ale jak się nie ma co to leje się wodę. Czasem jest też potrzebna. Na młyn.

espresso po pierwsze użytkownicy innych systemów przy lekkim deszczu uciekają pod dach albo parasol - niedawno nawet ktoś z naszych śmiał się z tego powodu, a tamci patrzyli na niego jak na wariata, że foci w deszczu :mrgreen:

Po drugie, jak komuś zaleje z jego winy i oddaje sprzęt do serwisu, to wątpię żeby się żalił z tego powodu - w końcu to jego wina ;-)

Po trzecie, przypomnę ci wyprawę na Antarktydę, gdzie panowały temperatury dodatnie i użytkownikom padały 5D Mk II (padło 25% z 26 szt.). Zresztą 1Ds Mk III i 1D Mk III też miały problemy.
http://www.luminous-lands...09-worked.shtml

To działo się w temperaturach +2 do -3st.C i niezbyt dużej wilgotności!
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
espresso napisał/a:
od morza martwego po koło podbiegunowe fotkę wiecej jak jedną pstrykałem i w głebokiej rosji też... czyli od +40 w cieniu do minus 33.

Ooo... nieźle :-) To była cyfra czy analog - ciekaw jestem z jakim sprzętem tam jeździłeś?
espresso napisał/a:
Nie zrozum mnie żle. Uszczelnienie to na pewno dobra rzecz.

Rozumiem i zdaję sobie sprawę, że wiele osób przecenia te uszczelnienia, ale zawsze to spokojniejszy sen po jakiejś wyprawie na pustynię czy spotkana ulewa w górach (swego czasu zalało mi hybrydę Fuji, która odmówiła posłuszeństwa... ale po wyschnięciu ruszyła) :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach